Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy transznemű embernek mit...

Egy transznemű embernek mit szólnak a szülei ahhoz, hogy már a másik nemhez tartozik a gyerekük?

Figyelt kérdés

Őszintén kíváncsi vagyok erre. Ha valaki tapasztalatból írna az még jobb.

Hogy lehet elfogadni, hogy pl valaki fiából lány lesz teljesen?



2023. ápr. 17. 20:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/83 anonim ***** válasza:
60%
Ha idősebb a gyerek mi t 18 akkor még már nyilván nem lehet megakadályozni. De akkor se legyen már elvárás higy egy ilyen drasztikus műtétsorozathoz tapsikoljon.
2023. ápr. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/83 anonim ***** válasza:
94%

#41

Nem tapsikolni kell. Csak ne lökjük bele a gyereket a gödörbe, miközben attól próbáljuk megvédeni, hogy beleessen.


#39

Azért az iskola példát nem hozzuk már fel egy ilyen témánál példaként. Az lustaság, ez biológia. Az a gyerek nem azért akar nőként vagy férfiként kinézni, mert ahhoz van kedve, hanem mert annak érzi magát. Nem azért mert divatos, hanem mert így született.

Ez kb olyan, mint amikor a melegségre azt mondják, hogy csak betegség.

Szóljon bele a szülő, ha ő is másnak érzi magát, és nem bánta meg, hogy nem változtatott. De honnan tudnád te, vagy én vagy bárki, aki nem jár ebben a cipőben, hogy mit érez a gyerek? Ez nem tapasztalat kérdése. Egy dohányos, egy alkoholista fejébe se lát bele az ember, hogy miért képtelen leszokni, de beleszólni azért könnyű, ha nem csinálja az ember. Ez pedig ennél egy sokkal súlyosabb és nehezebb dolog.

Egy szülő nem csak a gyereke fizikális egészségéért felelős, hanem a mentálisért is. Biztos van olyan ember, aki annak ellenére, hogy a műtéte miatt verik, bántják, boldogabban éli az életét, mint előtte bármikor.

2023. ápr. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/83 anonim ***** válasza:
26%

42. Igen mentálisan is felelős. Éppen ezért kellene betiltani a 18 év alattiak befolyásolását. Nem hiszem hogy egy ilyen horderejű kérdésben mint egy hormon kezelés egy 18 év alatti felelős döntést tudna hozni.

Az a biológiai neme aminek született. Ha ő másnak érzi magát arra van a pszichológus aki eldöntik hogy valóban az e fejben is Mert ugye tudod hogy sok gyerek csak megfelelni akar, de igazából nem transz? Vagy fiús lány pl. Az emberek félnek megszólalni mert elveszítik az állásukat. Most nyilván nem Magyarországról beszélek, de a kérdésben is általánosságban van róla szó.


[link]

[link]

[link]

2023. ápr. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/83 anonim ***** válasza:
78%

#33 Ne haragudj, nekem nincs akkora türelmem ekkora magabiztos butaság láttán.


"Én betiltanám ezeket a műtéteket. 25-30 éves korra tolnám a korhatárt."

Egy ilyen, orvosilag elképesztően buta döntés után, kíváncsi vagyok, mennyire lennél büszke azoknak a tinédzserkorú gyerekeknek a számára, akik az elkeseredettség és kilátástalanság miatt lennének öngyilkosok. Nyilván, a te fejedben, még mindig jobb, mintha "megcsonkították" volna magukat.


"Ha addig kibírták és még mindig megcsonkíttatnák magukat akkor hajrá."

Az a maradék, aki odáig életben eljutott, már esélye sem lesz, hogy olyan teste legyen, ami legalább első pillantásra az érzett nemének megfelelő. Ez jó alap lesz ahhoz, hogy a hozzád hasonló "jóakarók" tovább bánthassák őket, tovább szórakozhassanak az ő kárukra.


"Gusztustalan beteg világ ez."

Ebben egyet tudok veled érteni. Csak nekem nem az a gusztustalan, ha valakinek olyan problémája van, amiről nem tehet. Hanem egyeseknek mindenbe (is) beleszólása mások magánéletébe, bárminemű orvosi háttértudás nélkül.

2023. ápr. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/83 anonim ***** válasza:
95%

#43

Igen, egy pszichológus is jó döntés ilyen esetben, de ő sem tudja megvaltoztatni a gyereket.

Nyilván ezt a procedúrát alapos pszichológiai és orvosi vizsgálatok előzik meg. A műtét a legutolsó mozzanatok egyike. Rengeteg buktató van addig.


18 év alatt pedig egyértelműen sehol nem intézkedhet szülői beleegyezés nélkül, szóval a te felelősséged, hogy biztosítsd az ilyenkor szükséges lépéseket. Egy gyerek sem tudja megtenni, hogy reggel elmegy, meghamisítja az aláírásod, majd átműtve hazamegy.


Alapvetően amikről beszélsz, azok hatályban levő törvények, jogszabályok. Szóval nem értem a problémád.

2023. ápr. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/83 anonim ***** válasza:
72%

45. Ha megneznél pár videót erről látnád hogy nem így van. Lehet 18 alatt hormon kezelést kapni szülői beleegyezés nélkül is egyes helyeken. Ahol meg kell beleegyezés ott meg már 12 éveseknek is lehet adni pubertásblokkolókat. Eszméletlen nagy felelőtlenség a szülők részéről. Európában azt hiszem 16 éves kortól lehet.

A pszichológiai kivizsgálás pont higy a gyerek nevváltoztatása előtt kellene higy megtorténjen még a kezdetek kezdetén. Csak már ilyenkor transzfóbnak vagy hívva ha ilyet mersz tenni.

Arrol nem is beszélve hogy sok orvos fél felszólalni.

2023. ápr. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/83 anonim ***** válasza:
72%

Lehet higy nem volt egyértelmű. Szóval vannak olyan EU-s országok is már, ahol ha az iskolában a gyerek azt mondja hogy ő elle kező nemű és Tom helyett Tamásnak hívják akkor a tanárnak úgy kell hívnia. Ekkor kellene egy pszichológus akik kideríthetné higy mi van a háttérben.

Sokszor kiderül utólag hogy csak simán fiús lány volt, vagy a fiú babákat is szerette, vagy féltékeny vt a testvérére és azt hitte higy így jobban fogják szeretni, esetleg meleg. De ilyenkor te lennél transzfóbnak bélyegezve. Pedig pont azzal okoznak kárt ha nem derítik ki.

2023. ápr. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/83 anonim ***** válasza:
60%
Ja bocsánat hogy angolul van a videó de így találtam.
2023. ápr. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/83 anonim ***** válasza:
69%
*Tom helyett Tamarát akartam írni.
2023. ápr. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/83 anonim ***** válasza:
79%

Minden esetben több szakértő orvos ajánlásával lehetséges bármilyen kezelés vagy műtét. Szóval nem kellene picsogni a gyerek döntési képességeiről, a szülő felelősségéről.

Ezek az eltartott kisujjú "ne tegyünk semmit mert hátha..." hozzáállások elsőre ártatlan és okos véleménynek tűnnek. De amint az orvostudományt megkérdezed róla, kiderül, hogy már a semmit nem tevés is problémás lehet. Az eltartott kisujjad mögött valódi gyerekek élete megy tönkre, valódi gyerekek lesznek öngyilkosok.

Ezzel a hülyeséggel az oltástagadóknál is lehet találkozni: ne adjunk be vakciát a gyereknek, mert hátha nem is kell.

2023. ápr. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!