Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy transznemű embernek mit...

Egy transznemű embernek mit szólnak a szülei ahhoz, hogy már a másik nemhez tartozik a gyerekük?

Figyelt kérdés

Őszintén kíváncsi vagyok erre. Ha valaki tapasztalatból írna az még jobb.

Hogy lehet elfogadni, hogy pl valaki fiából lány lesz teljesen?



2023. ápr. 17. 20:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/83 anonim ***** válasza:
68%

Ne kezdj már bele az önsajnálatba...

Elmondhatod a véleményed, szólásszabadság van.

Ahogyan más is elmondhatja a véleményét, akkor is, ha nem ért veled egyet.

Sok ember beszél a transznemű emberek ellen. Az ember ellen. Ez nettó gyűlölködés.

Sok ember akarja megtiltani másoknak, mit tehetnek a saját testükkel. Ez nem véleménynyilvánítás.

2023. ápr. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/83 anonim ***** válasza:
89%
66: "Én azt vettem észre hogy egyre több a transzi meg a meleg. Régen is voltak de nem ennyien, gondolom nem a "reklám" miatt, ááá dehogy." Tudod, csak azért van most több meleg és transz, mert sok helyen már nem büntetik meg őket ezért. Nem kell itt reklám és "LMBTQ-propaganda", egyszerűen csak nem kell már büntetni azt, hogy ki vagy és az emberek elő mernek jönni. Nem ismerek senkit, akit "rábeszéltek", hogy legyen ilyen. Szerinted Ugandában vagy Csecsenföldön tényleg zéró számú meleg van? Neeeem... Van ott is, csak ott vagy a börtön, vagy a halál vár rájuk, ha fel merik magukat vállalni. Amíg egy büntetés lebeg a fejed felett, inkább elbújsz. Hidd el a vilgon több a meleg és a transz érzelmű ember, csak sokan még nem merik felvállalni, hogy kik is ők valójában. A szabad világban viszont fel merik vállalni. Nem a propaganda miatt... A törvények változása miatt...
2023. ápr. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/83 anonim ***** válasza:
21%

Én bztos voltam benne hogy ez lesz a válasz: mert eddig el voltak nyomva. Lottóznom kellene.

De nem nezéz észrevenni hogy a csapból is ez folyik az interneten (tehát nem magyar sajátosság). Plusz nem Magyarországon él az közvetlenül is találkozik a dologgal. A gyerekek hazaviszik az iskolából, mivel az iskolákba bejárnak "oktatni", és a tanárokat is figyelmeztetik, rosszabb esetben kirugják ha a nyilvánvalóban kislányt nem hajlandó fiú néven hívni, a neven amit a gyerek kitalált mert éppen be akar illeszkedi.

Úgyhogy ne mond hogy nem létezik propaganda, a gyerekek meg befolyásolhatóak.

A bajom nem is azzal van ha van egy ilyen szervezet, nem is azzal hogy valaki másnak érzi magát. Csak az azzal hogy ez már nem egyszerű támogatás ha bejárnak az iskolákba és beleférkőznek a politikába. Ha az lenne akkor nem lenne ellenükre ezeknek a szervezetek, embereknek hogy csak azokat támogassák akik valóban bizonytalanok vagy valóban másnak érzik magukat.

"Nem a propaganda miatt... A törvények változása miatt..." Ez ma már összefügg.

2023. ápr. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/83 anonim ***** válasza:
80%

#73, Te ilyen összeesküvés-elméletes vagy?

El tudnád képzelni, hogy valaki téged rá tudjon beszélni arra, hogy te igazából pont ellenkező nemű vagy? Vagy hogy a saját nemedhez vonzódsz?

SENKI nem akarja, hogy a gyerekek LMBTQ-k legyenek, ha nem azok. Minek? Kinek származna ebből barmi jó???

Ezzel a lehetetlen logikával terhességi tesztet sem kellene végezni, mert ha jön a baba, előbb-utóbb úgyis kiderül! Akkor meg már akár ötöt is, nyugodtan...

A szexuális felvilágosítás rendkívül fontos, nem csak az LMBTQ gyerekeknek, de azoknak is, akik a tájékoztatás hiányában homofóbokká vagy transzfóbokká nőnének. Meg azoknak a gyerekeknek, akik csak később jönnek rá, hogy azok. Szó szerint életmentő oktatások.

2023. ápr. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/83 anonim ***** válasza:
86%

#73

Nekem az jön le, hogy te pont azok közé az emberek közé tartozol, akik jobban aludnának este, ha minden szerinte nem “normális” ember eltűnne a francba..

Befolyásolják a gyereket.. szóval ha neked valaki azt mondta volna 5 évesen, hogy fiam te meleg vagy, akkor ma barátod vagy férjed lenne? Ez marhára nem így működik.

És amúgy ne.. ne mondd ezt így el a gyerekednek, ha coming out-ol. Mondd meg neki, hogy az ő élete, az ő döntése, te ugyanúgy szereted. Szerinted a gyerekben nem fordul meg, hogy esetleg csalódni fogsz benne, amiért mondjuk nem lesz unokád vagy valami? Persze még erősítsük is meg benne a dolgot.


Jelen van a médiában, jelen velem a politikában. Valóban sok emberhez eljut, sok ember valóban elkezd kísérletezni, de nézd. Egy férfi vagy nő miért ne próbálhatna ki új dolgokat? Lehet hogy sokan jönnek rá, hogy biszexuálisok csak azért mert már nem éri őket sok szempontból negatív megkülönböztetés, értsd nem hurcolják meg őket. Ezzel szvsz nincs semmi baj.

2023. ápr. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/83 anonim ***** válasza:
92%

#69 megragadtad a lényeget gratulálok. Ja ezt nem ide.


#70 az a baj a te gondolatmeneteddel hogy azt hiszed ez úgy jön hogy mariska látja ezt a tvbe, beszélnek róla a suliba és azt gondolja milyen menő, én is ezt akarom.


Azok az emberek akik időt, penzt nem sajnalva és a társadalmi megvetest elszenvedve végig csinálják ezt a folyamatot azok nem egy hírtelen impulzustol vezérelve teszik ezt. Ez nem egy tetoválás ami megtetszik.


Ne mondja nekem egy szülő se hogy ha a kamasz/felnőtt gyereke ezzel állna elő akkor meglepodne.

Ez nem tegnaptol mára alakul ki hanem az a gyerek mindig is ilyen volt. Nem lehet nem észrevenni a gyerekeden ha úgy viselkedik mint másik nem.


Persze alairom hogy ahol könnyebben hozzá lehet férni ezekhez a műtétekhez mint itthon és olyan helyen ahol nem köpnek le ha felmerül benned esetleg előfordulhat hogy utólag valaki megbanja. De ugye nem véletlen van előtte pszichológus, nem véletlen hormonterapiaval kezdik stb.

És hát mint mondtam, mindenki úgy cseszi el az életét ahogy akarja. Persze ha a saját gyerekedrol van szó őt nyilván felted de akkor sem az a jó megközelítés hogy azt mondod neki téged rabeszeltek.

2023. ápr. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/83 anonim ***** válasza:
100%

"csak azokat támogassák akik valóban bizonytalanok vagy valóban másnak érzik magukat."


És mégis mire megy Meleg Józsi azzal ha a másik meleg megveregeti a vállát hogy "nem baj hogy a társadalom utál Józsi, én itt vagyok, támogatlak"? Miféle támogatást tudna adni egy szervezet a melegeknek?

Az egyetlen reményünk abban van hogy a jövő generációját edukálják arra hogy ez egy olyan dolog amiért nem kell bántani az osztálytársad, a szomszédod, a gyereked, a kollégád vagy akárkit akit ismersz és tudod hogy más.

És igen ez azzal jár hogy többen merik majd nyilvánosan felvallalni és úgy tűnik mintha többen lennének.

2023. ápr. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/83 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem nem egy dologról beszélünk. És nem tutom hogy jönnek ide a melegek. Eleve ez már más világ amiben a mi gyerekeink nőnek fel. De mindegy is mert ennek így nincs értelme.
2023. ápr. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/83 anonim ***** válasza:
100%
#78 mert valaki peldalozott itt a melegekkel is. De látom elfogytak az érvek.
2023. ápr. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/83 anonim ***** válasza:
80%
79. Nem fogytak el, csak eljött az a pont amikor ennek a vitának már nincs értelme, és nem is akarlak meggyőzni semmiről. De te nyugodtan folytasd, vitatkozz magaddal.
2023. ápr. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!