Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ma anyáknapja van.Párom...

Ma anyáknapja van.Párom anyukája,az én anyukám és a nagymamám is kap tőlünk ajándékokat.A kislányunk 1 éves. A párom nekem még egy boldog anyáknapját sem mondott,nemhogy adott volna bármit is. Ez normális így?

Figyelt kérdés
Ha a kislányunk oviba fog járni, biztos rajzol majd nekem valami szépet. De addig nem érdemlek meg egy szál virágot sem a a páromtól a kislányunk nevében?

2023. máj. 7. 12:06
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
44%
Hát lehet hogy le leszek szavazva, de szerintem az anyák napján a gyerekek hálálkodnak az anyáknak, nagymamáknak. Ez nem olyan mint a nőnap, hogy felköszöntünk minden nőt akivel szembejövünk. Ez 2 ember (az anya és a gyereke) közötti kötelékét ünnepli, nem magát az anyaságot, mint ahogy a nőnap a nőket. Nekem eszembe sem jutna felköszönteni mást édesanyámon és mamámon kívül.
2023. máj. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon gáz ez a kedves párodtól. Igen is fontos a példa a gyereknek. Te vagy a gyerek anyja, fel kéne köszöntsön téged anyák napján. Attól te nem vagy ANYA mert a felesége vagy? Nem szültél egy gyermeket? Szerintem ha van kedves baratnője, akár azt is felköszönthetné ha anyuka. Mi ebben a nagy kunszt neki, h nem megy
2023. máj. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
82%
Utolsö vagyok. Igazán téphetett volna legalább egy szál orgonát az utcáról és nyomhatta volna a kezedbe a gyerekkel a karján, boldog anyák napját kívanva. A gyerek a példából tanul. És egyébként is kellemes családi gesztus ez. Vagy a babához is mi a faxnak beszélünk ha úgyse érti???!!
2023. máj. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
70%
"Láttatok már 1 éves gyereket?" Persze, és ha nem gyökér az apja tudom mennyire élvezik az ajándékozást.
2023. máj. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
22%

Te most elhanyagolva érzed magad a párod által? És most ezt próbálod meg ráhúzni, kivetíteni az anyáknapjára?


Ennyire Ne érezd már magad értéktelennek, Nem vagy az, szedd össze magad !!

Szóval ennyire ne érezd magad értéktelennek, hogy ilyenekkel próbálkozol.


A párod is majd felköszönti a saját anyját. Te neki nem vagy az anyja.


Neki ebben max szerepe annyi lehet/annyi kéne,hogy legyen alapesetben; -ennél többet nem kéne elvárni tőle -hogy max szóljon a kislányotoknak, hogy rajzoljon neked valamit.


De egy évesen nem tudom , mennyire fogná föl egy gyerkőc ezt; meg, hogy mennyire akarna/tudna rajzolni.


Szóval szerintem fölösleges ezen puffognod. :):)


Én majd amúgyis fogom kérni a páromtól kifejezetten; hogy Ne ünnepekhez kössük a megajándékozást úgy alapesetben (de pl szülinapra egy darab csoki azért jól esik; mert azért az olyan személyes ünnep. :) )

De szóval alapvetően, hogy ne az ünnepek befolyásolják, ne az ünnepek határozzák meg; hogy mikor ajándékozzuk egymást. Hanem pl, ha eszünkbe jut pl egy vásárlás közben , vagy fodrászatban, vagy munkában, vagy valahol , bárhol tökmindegy; hogy "hú, de szeretem őt, most úgy meglepném valamivel"; vagy "Van itt ez a váza, tök jól néz ki,biztosan nagyon örülne neki". Szóval ilyen spontán, random dolgok. Pl a Valentin-napot kifejezetten visszautasítom (mások szerint lehet,hogy sajnos) olyan formában, amilyenben van; mert ne csak Valentin-napkor szeressük már egymást; a Karácsonyban is zavar, hogy ilyenkor ""kötelezően""/"""kötelező jelleggel """ szeretni kell egymást; azt szerintem a gyerekeknek megtartanánk; egymásnak meg letudnánk egy tábla csokival. Szóval, hogy miért kell kiemelni egy napot, hogy szeressük/szerethessük egymást; amikor a többi napon is ugyanúgy lehet. Ha meg pont a véletlenszerű, spontán megajándékozás véletlenül pont egybeesne egy ünneppel, az meg nem zavarna. Mert akkorsem az ünneptől függően kaptam valamit, hanem csakúgy eszébe jutottam, hogy adna nekem valamit; mert biztos örülnék.De ez nem ünneptől függ. Tehát nem kell kijelölni erre egy konkrét napot.


Most eszembe jutott az Aliz Csodaországban-ból az; amikor ottan énekelgettek,meg ünnepeltek, hogy "Ez egy boldog nemszületésnap" :):) Tehát, hogy ők ünnepelni akartak. Ha csak a születésnapot ünnepelnék abban az évben, akkor az egy ünnep;de, ha megünneplik az összes többit is... :):) Tetszik ez a gondolkodásmód, ez a logika. :):)

2023. máj. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
90%

18 éves vagyok, nyilván ajándékozom anyukámnak ilyenkor minden évben, de velem együtt apukám is felköszönti, hoz neki egy hatalmas csokor virágot és valamilyen ékszert vagy táskát. Szerintem nem csak a gyerek dolga felköszönteni az anyját anyák napján, főleg nem egy olyan gyerek esetében, aki még nem tud egy “boldog anyák napját” sem kívánni.

(Egyébként ez fordítva is játszik, anyukám is megünnepli apukámat apák napján, szerintem ez a normális.)

2023. máj. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem nem gondolja, nem is feltételezi , hogy ez neked fontos. (pl.hogy te neki mintha az anyja lennél. Vagy úgy egyébként sem tán.) | (Hogy őtőle az anyáknapján, meghogy fejben tartsa, meg hogy elvárás ez tőled; meg ilyenek. ) |("Kemény, komoly elvárás, esetleges sértődés, megbántódás függvényében".)


Meg amúgy simán el is lehet felejteni. Még ha akarná is észben tartani; lehet, hogy elsodorja a Világ, elsodorjár a Világ gondjai, a mindennapi feladatok, dolgok, problémák. pl lehet folyton melón kattog; nem is figyelgeti a naptárt;

Nem ez van központi helyen az életében, tehát elfelejti.


Szerintem nem sértésnek, -meg degradálásnak szánta. Hanem nem is szánta semminek egyszerüen kiment a fejéből.


De amúgy láttad, hogy fontos vagy neki; tavaly is, amikor szóba hoztad neki; rögtön hozta is a virágot, hogy örülhess neki.

Tehát ez szerintem nem baj. Szeret téged; nem kell nyűglődni rajta. Úgy tűnik, szeret is örömöt okozni neked.

2023. máj. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
80%
Sógorom olyon mint a kérdező férje. Na akkor sógor logikája szerint a tesómnak nem fontos (francokat nem) az anyák napjam a nőnap, a születésnap, a névnap, a karácsony meg úgy semmi, mert neki nem dolga a feleségét köszönteni soha. Sem a saját anyját, hisz az apja se tette soha. Így születnek az érzéketlen gyökér férfiak. Hogy apuka nem bánik emberként az adott gyerek anyjával.
2023. máj. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
26%

"Hogy apuka nem bánik emberként az adott gyerek anyjával."


Szerintem ez nem pontos megfogalmazás, Előző. :):)


"Nem bánik a saját anyjaként" a gyermeke anyjával. Nekem ez így jön, így magától értetődő zsigerből; hogy olyankor mindenki a saját anyját köszönti.

2023. máj. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
81%
Szófacsarás. Nem bánik attól anyjaként a gyermeke anyjával, hogy visz neki egy szál virágot. Tudod, annak aki az ő gyereke kihordásával kockáztatta az életét, egészségét... Ugyan, ne legyen már nyűg legalább a pofáját kinyitni ha az a nő szenvedett a gyermekért. Ez mindössze minimális tisztelet kérdése, nem "anyjaként" akar tetszelegni az adott nő.
2023. máj. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!