Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ma anyáknapja van.Párom...

Ma anyáknapja van.Párom anyukája,az én anyukám és a nagymamám is kap tőlünk ajándékokat.A kislányunk 1 éves. A párom nekem még egy boldog anyáknapját sem mondott,nemhogy adott volna bármit is. Ez normális így?

Figyelt kérdés
Ha a kislányunk oviba fog járni, biztos rajzol majd nekem valami szépet. De addig nem érdemlek meg egy szál virágot sem a a páromtól a kislányunk nevében?

2023. máj. 7. 12:06
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Saját eset: mindenkinek meg vettünk minden ajándékot közösen. Rengeteg munkahelyi, magánéleti szervezés rövid idő alatt, és a feleségemnek elfelejtettem venni… nagyon szégyelltem, mikor eszembe jutott, nyilván csalódott is, bár igyekezett leplezni.

Előfordul ilyen sajnos és nagy valószínűséggel véletlenül.

2023. máj. 9. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
20%
Ha nem köszönt fel, akkor az a baj, ha meg felköszönt, jön a hiszti, hogy nyilván anyakomplexusa van...
2023. máj. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam már hozzászólást, most egy ideje nem olvastam a többit, de még gyorsan leírom, én a gyerekemtől sem várnám el,hogy adjon valamit anyáknapjára.

De teneked meg ez a szeretetnyelved,úgylátszik,az ajándék,és várod, és belehergeled magad,hogy várd, de ha várod,és nem jön,azt hiszed, nem vagy szeretve egyáltalán és összeesik az önbizalmad. Szóval neked asszem, rendszeresen is kell kapnod ajándékot ahhoz, hogy jól érezd magad. De amúgy ne mások alapján, meg főleg ne az elmaradt/nemelmaradt ajándék alapján határozd meg magad; meg hogy mások mit gondolnak rólad, vagy hogy mások "vélelmezhetően " mit gondolnak rólad, hanem tekintsd te saját magadat önmagadban is értékesnek. És akkor nem lesz szükség, hogy ilyen ajándékokat kapj/hogy kiharcolj magadnak.

Ha ad valamit ad, ha nem ad, nem akko ennyi. Nem kell ezen zsörtölődni, tépelődni szomorkodni. Úgyse ezalapján határozódik meg, hogy szeret (-e,vagy nem szeret.)

Hanem azt másból is érezni fogod; ne abból vond le [főleg a párod esetében ], hogy ad-e ajándékot. Tehát, te szeresd önmagad, és akkor nem lesz szükség hogy pl tépelődj magadban; meg "kierőszakolj" ilyeneket.

Miért nem bízol magadban, miért nem bízol magadban,hogy szerethető vagy?

Van neked párod, aki ugyebár veled van, és azért a párod. Mert veled van, és feltehetőleg azért van veled, mert szeret. (Ha szeret tényleg, és nem csak belesüppedt a megszokásba, hogy melletted van;és ti egymás mellett vagytok ---de tehát értem,hogy te pont ebben nem bíztál / 100%-ban nem voltál megbizonyosodva róla ---- Na de szóval valszeg ha nem szeretne nem lenne melletted,és pl tavaly se hozott volna virágot ugorva az első v a második szavadra; amikor szóvá tetted, hogy 'kéne, mert elvárnád, mert jólesne, mert hiányoltad azt a dolgot'. Szóval rögtön ugrott is, ez nekem nem arról árulkodik, hogy nemszeretne téged. Meg most is, amikor úgy érezte,hogy kell , hozott. (Azt a kommentet még olvastam. :))

2023. máj. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
67%

*Szóval szerintem fölösleges mitől tartanod,és ne ebből szűrd le :):)


Mert pl számomra értelmezhetetlen az, hogy miért kéne megjegyezze, hogy anyáknapjára a felesége is vár (tőle) ajándékot. :):)

Amikor nemis az anyukája vagy; és nem is biztos, hogy az ünnepeket folyamatosan fejben/észben/számon tartja. :):)


De szal ezeket már leírtam nagyjából, és kaptam rá ide reagálásokat is, amiket köszönök. :):) Meg volt amire vissza is reagáltam. :):)

2023. máj. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
72%
*és a reakcióra is kaptam reagálást. :):)
2023. máj. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
82%

Van olyan ünnep, hogy "Hásasság hete" (Úgy emlékszem februárban.) Ilyenkor különösen nagy figyelemmel és szeretettel ajándékozzák meg a házaspárok egymást. (Az igazi ajándék nem anyagi természetű!)

Az anyák napja kisebb, mint a házasság. Az anyaság, a születés az amikor egy emberből kettő lesz. (a gyerek felnőtt lesz, elhagyja szüleit) A házasság az, amikor két ember eggyé lesz. (egy testé válik örök időkre)

A házasság adja az anyaságot és az anyaság a gyermeket. (ez az Isten - a természet törvénye.) A házasság ajándéka a gyermek!

2023. máj. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
100%
Ezaz,há' a gyerek má' eleve egy ajándék. :):) Meg,ha úgy vesszük, már a házasság is. :):)
2023. máj. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!