Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ma anyáknapja van.Párom...

Ma anyáknapja van.Párom anyukája,az én anyukám és a nagymamám is kap tőlünk ajándékokat.A kislányunk 1 éves. A párom nekem még egy boldog anyáknapját sem mondott,nemhogy adott volna bármit is. Ez normális így?

Figyelt kérdés
Ha a kislányunk oviba fog járni, biztos rajzol majd nekem valami szépet. De addig nem érdemlek meg egy szál virágot sem a a páromtól a kislányunk nevében?

2023. máj. 7. 12:06
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
100%

* Tehát egy nézőpontot nem feltétlenül lehet számonkérni a másikon (amibe beleszocializálódott belenevelődött - h pl mindenki a saját anyjának ad) ha az a nézőpont alapvetően nem rossz.


rossz pl az lenne, ha nem fogadná el, hogy "Nem nyírunk ki másokat" meg hasonlók. Mert ez azért pl egy alap. [Szal alap, hogy pl Nem nyírunk ki másokat/Nem ártunk másnak --az a legjobb; ha lehetőleg még véletlenül sem. ] De attól nem lesz valaki "rossz", hogy nem köszönti fel a gyereke anyját.


Szóval szerintem nem kell felülírni ezt a nézőpontot az anyukának az apuka fejében.


Ami az apukának úgy evidens, ahogy , meg az anyukának is úgy evidens az a nézet; ahogy.

2023. máj. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
88%
Már megbocsáss, de ha tudom - és a kérdező férje tudja- hogy a páromnak fáj a mellőzés, akkor nem mellőzöm újra és újra-legalábbis ha számít kicsit is a párom. Ez erről szól.
2023. máj. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
68%

"Szófacsarás[...]"

Jó,de ő meg olyan családból , nézetek közül jött, ahol ez nem volt alap, evidencia, elvárás.


Én is pl olyan családba születtem, ahol ez nem divat, hogy az apuka a saját felmenőin kívül másokat is pl saját gyermeke anyját, - aki neki nem az ő saját anyja - felköszönt.


És értetlenül állok azelőtt, hogy a Kérdezőnek ez pl őneki miért fontos, hogy a férje ilyenkor őt is felköszöntse.

2023. máj. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
84%

Re:#45 De lehet,hogy alapból elfelejti ezt a napot; nincs is a fejében, a gondolatai között.

Mondjuk pl az csak egy ilyen plusz kedves gesztus,hogyha pl az anyuka a gyereke másik nagyanjának (aki az anyukának nem felmenője) is akar venni ajándékot ilyenkorra. Nem evidencia úgy látszik az apukának még így sem, hogy kellene neki is adnia a párjának.

Szóval ez szerintem nem egy elvárható alap, hanem egy plusz.


|Szal,hogy itt tényleg a férjtől a feleségnek az tényleg extra, mint ahogy írta valaki,

tehát nem alap dolog

szerintem sem.

Hanem tényleg a gyerek hálája az anyja felé, hogy az anyja anyaian szereti, anyaian gondoskodik róla.

2023. máj. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
16%
Akkor ennyi erővel a nő meg tojja le a férfi ízlését ételben, mindenben, hisz mindenki csinálja úgy a dolgokat ahogy neki könnyű, a párja véleményét, érzéseit leszarva? Hisz az ő családjában nem úgy szokták... ELVILEG egy kapcsolatban mindkét fél alkalmazkodik, és érdeklik a másik érzései. A kérdező férje leszarja a nő érzéseit.
2023. máj. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
81%
Magyarán: nem a virág hiánya itt a probléma, hanem a férfi érzéketlensége.
2023. máj. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
87%

Sajnálom. Szerintem is illett volna. Nemem 9 hónapos a babám és felköszöntöttek apával anyák napjára. Sőt tavaly is, pedig akkor még pocakban volt. Egy cuki bögrét kaptam, nem nagy pénz, de baromi jól esett, főleg egy kialvatlan fogzós hét után.

Én is felköszöntöttem tavaly apák napján, neki is nagyon jól esett.

Szerintem említsd meg neki, hogy rosszul esett :(

2023. máj. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
27%
Teljesen normális. Gondolom a gyerek nevében más ünnepnapokon se vesz neked ajándékot, mert nem is az ő dolga. Majd ha a gyereked elég nagy lesz, akkor felköszönt téged magától is. A férjednek egyedül a saját nevében kell felköszöntenie téged, nem máséban. Vagy talán elvárnád tőle, hogy minden egyes alkalommal két ajándékot vegyen, a saját meg a gyerek nevében is?
2023. máj. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
94%
Jaj de örülök hogy végül boldog napod lett. Legközelebb szerintem nyugodtan mondd el a férjednek hogy rosszul esik hogyha elfelejti. ☺️
2023. máj. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
32%

Hetven évesen a guta ütne meg, ha a feleségem rajtam anyáskodna, vagy nekem kéne pótolni az apa hiányát. Azért van a feleségem, hogy mindig szeressem őt, mert a társam.

Jézus mondja: Kik az én anyám, kik az én testvéreim? Ti vagytok!

2023. máj. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!