Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fiús anyák! Titeket zavarna...

Fiús anyák! Titeket zavarna ha a menyetek nem főzne?

Figyelt kérdés

Nem főzne, de megoldaná máshogy a napi étkezést. Pl napi menüvel.

Nem azért mert nem tud (gyakorlással és receptek alapján mindenki tud/megtanul), hanem mert nem akar, nem érdekli.


2023. jún. 7. 00:06
 91/149 anonim ***** válasza:
61%
#89 Te meg mássz a tetőre cserepet cserélni, ha ez tesz boldoggá. :D Nyilván az az életképtelenség, hogy a saját tudásomból, erőmből el tudom tartani magam, nem pedig az, hogy a férjem cselédje vagyok és mosok, főzök, takarítok rá, mert ha nem tartana el, éhendöglenék. :D Innen is gratulálok neked.
2023. jún. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/149 anonim ***** válasza:
21%

91-es. Ahhoz képest, hogy független nőnek érzed magad, úgy látom nem megy át a komment mondanivalója…

Lényeg, ha te sem teszel semmit, mert van mindenre pénzed, a férjedtől sem várhatsz el dolgokat…

De mindenki úgy éli ahogy neki jólesik. Ennyi

2023. jún. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/149 anonim ***** válasza:
35%

#92 Nem is várok.


"De mindenki úgy éli ahogy neki jólesik." - na de ez lenne a lényeg. Örülök, hogy sikerült idáig eljutnod, még ha segítséggel is.

2023. jún. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/149 anonim ***** válasza:
14%

93-as.

Nem tudom, hogy feltűnt-e az a mondat, bàr gondolom nem, hogy NEM szólok bele a testvérem életébe.

Attól még a véleményemet gondolom kinyilváníthatom itt gyakorin.

2023. jún. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/149 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ebbe nem kéne belefolynom. Sőt semmibe.

Én maximum akkor szólnék bele az életükbe ha a gyerekeiket veszélyeztetnék vagy elhanyagolnák. Akkor fel lehetne venni a kapcsolatot a meny szüleivel hogy segítsünk nekik közösen.

Fiús anyuka vagyok, ha a fiamnak lesz családja, nem szólok bele az életükbe, ez is az elengedés, felnőtté válás része. Önálló férfit szeretnék nevelni belőle, nem pedig egy nők rémálmát.

2023. jún. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/149 anonim ***** válasza:
100%

"Bezzeg azt elvárnád a férjedtől gondolom, hogy tartson el titeket, menjen fel a tetőre cserepet cserélni, vagy javítsa meg ezt meg azt…"


Miért, ezt ki várja el? A nők többsége dolgozik, nincs eltartva :D


Meg hol cserélnek manapság tetőcserepet a férfiak? Én nem is szeretném, ha csinálna, ahogy villanyt se szeretném, ha szerelne, mert ezek veszélyes dolgok, csinálja az, akinek ez szakmája és felszerelése is van hozzá, mivel mi nők is dolgozunk, meg tudjuk fizetni a szakembert.


És mi az a sok javítanivaló? Mk kertes házban lakunk, nem kell túl gyakran szerelni semmi, főleg nem olyan gyakorisággal, mint főzni :D


Nem tudom, te úgy adod elő, mintha a középkorban élnénk, ahol csak a férfi végzett pénzkereső munkát, és ahol még mindent két kézzel kellett összerakni, egy széket is. Akkor volt értelme ennek a munkamegosztásnak, manapság, mikor mindenki ledolgozza a maga 8 órájàt a munkahelyen, ingàzik, aztán rohan a gyerekért az intézményekbe és 5-6 óra, mire hazaér, tök abszurd elvárni, hogy csak a nő végezzen napi szintű háztartási munkát, mert a férfi évi 3-szor megjavít valamit.


Mondom ezt úgy, hogy én is főzök a családomnak, de a férjem is. Mindketten ugyanúgy részt veszünk a kinti-benti feladatokban, ez ilyen egyszerű. A tönbség ezt csinálja, és nem a férj robotol, míg az asszony nézi a tévét.

2023. jún. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/149 anonim ***** válasza:
15%
Fúúha látom vannak bajok, mennek a lepontozások. Vagy az jobb lenne ha belekotkodálnék az életükbe?? 🤣🤣🤣 Úristen
2023. jún. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/149 anonim ***** válasza:
85%

Amúgy nem tudom, miért a sógornődet szidod, miközben a leírásod alapján anyádnak sem ment olyan jól a gyereknevelés, ha a bátyádat arra sikerült ránevelni, hogy olyan nő kelljen neki, aki se nem dolgozik, se nem csinál semmit otthon.


Meg olyan nőt nevelnie személyedben, aki annyira buta, hogy ilyen fals feltételezéseket közöl tényként, aminek semmi köze a valósághoz. Ehhez is butának kell lenni 😄

2023. jún. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/149 anonim ***** válasza:
13%

Villanykörtét cserélni tényleg nagyon veszélyes….:)

De ez is más tészta, amit te mondasz 96-os.

Nem értem miért kell teljesen kiforgatni a dolgokat.

Az a probléma, hogy mióta a nők elkezdtek dolgozni, azóta elfelejtenek olyan dolgokat, hogy kell felrakni egy paprikáskrumplit, de elvárják hogy ők ki legyenek szolgálva, mert így szocializálódtak. Az én sógornőm pl. nem hajlandó arra a munkamegosztásra sem, amiről te beszélsz.

Más dolog lenne, ha dolgozna de azt sem.

Nyilván én nem szólhatok ebbe bele…

2023. jún. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/149 anonim ***** válasza:
91%
Mi társasházban lakunk. "Férfi munka" konkrétan nincsen. Szép is lenne ha mindig csak én főznék...
2023. jún. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!