Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fiús anyák! Titeket zavarna...

Fiús anyák! Titeket zavarna ha a menyetek nem főzne?

Figyelt kérdés

Nem főzne, de megoldaná máshogy a napi étkezést. Pl napi menüvel.

Nem azért mert nem tud (gyakorlással és receptek alapján mindenki tud/megtanul), hanem mert nem akar, nem érdekli.


2023. jún. 7. 00:06
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 141/149 anonim ***** válasza:
14%

Azért csak kellene szakítani legalább havi egy olyan alkalmat a családban, amikor le tudtok ülni közösen, egy időben az asztalhoz beszélgetni és alkotni valami finomat vagy ha nincs soha ilyen együttlét az egész évben, hát az nagyon szomorú. :(


Persze, fontos a munka, a tanulás stb. Na, de azért beszélgetni is kellene néha egymással és közben lehet főzőcskézni vagy akár sütni egy meleg szendvicset. Enni azért csak szokott néha mindenki, néha lehetne együtt is.


"Gyereket tanulás helyett ezzel zaklassam?"


Miért helyett?! Tanulás közben lehet és kell is szünetet tartani.

Miért zaklatás?!


Szerintem a közösen eltöltött időt az ember szeretteivel és a közbeni kommunikációt nem kellene, hogy zaklatásnak fogja fel bárki is - feltéve, ha szereti a családját és jól esik megosztani egymással a gondolatokat és a terheket, megbeszélni a történéseket stb.


Ha egy gyerek azt szokja meg, hogy csak beszólnak neki, hogy kész a kaja, akkor később sem lesz igénye ennél többre és viszi tovább ezt a mintát..

2023. jún. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/149 anonim ***** válasza:
58%
De miért kell enni beszélgetés közben? Én bármikor odamentem a szüleimhez, beszélgettek velem, nem kellett kajával odacsábítani őket sehova.
2023. jún. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/149 anonim ***** válasza:
81%

"De miért kell enni beszélgetés közben?"


Nem kell! :)


De a kiírt kérdés a főzésről szólt, és jöttek sokan azzal, hogy nem lesznek cselédek, nem főznek stb. Ezért vetettem fel azt, hogy fogják fel másként, egy közös családi programnak, de ezeknek semmi se jó és mindenre van kifogás, meg mindenbe megy a belekötés! :D

2023. jún. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/149 anonim ***** válasza:
80%

Nem, csak nem értem, neked ez miért fontos. Mármint az, hogy mások mit csinálnak. Most is a szomszédnál hallgatózol, hogy vajon együtt kajálnak-e?


Ha valaki nem akar cseléd lenni, akkor hagyd már. Nem értem, miért erőlködsz. Főzőblogod van vagy szakácskönyveket árulsz?

2023. jún. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/149 anonim ***** válasza:
14%

Huh! Hát szerintem inkább hagyjuk. Ennyire már nem lehet valaki értetlen! :(


Én csupán a kiírt kérdéssel kapcsolatban osztottam meg a gondolataimat, és csak remélni tudom, hogy volt, aki miatt már nem írtam hiába.


Szép estét!

2023. jún. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/149 anonim ***** válasza:
87%

"De a kiírt kérdés a főzésről szólt, és jöttek sokan azzal, hogy nem lesznek cselédek, nem főznek stb"


A többség nem azt írta, hogy nem főz, hanem hogy nem fog csak ő főzni, és azt a fel@llást nem tartja korrektnek, hogy csak a nők főzzenek.

2023. jún. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/149 anonim ***** válasza:
72%
Nem akarok részletekbe belemenni, de én 30 évesen is iszom a levét annak, ha egy szülő a gondoskodását az etetésen keresztül éli meg. Konkrétan vállon veregetem magam, ha akkor eszek, amikor éhes vagyok, normálisat eszek, és nem 4x-es adagot, vagy nem öntöm az egészet a kukába. Úgyhogy nálam ez az egész "kössük a gondoskodást és a minőségi együtt töltött időt az evéshez" dolog nem nagyon jön be.
2023. jún. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/149 anonim ***** válasza:
80%
Szuper, most már a zabáláson is össze lehet veszni....
2023. jún. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/149 anonim ***** válasza:
94%
:XD
2023. jún. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!