Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elfogadnátok bántalmazó...

Elfogadnátok bántalmazó szülőktől ingatlant ha nagyon nehéz élethelyzetben lennétek? Részletek a leírásban.

Figyelt kérdés

Nem tartotjuk szüleimmel a kapcsolatot. Nagyon gazdag, de nagyon rossz emberek. Annak ellenére hogy ők gazdagok nekem általában nem volt mit ennem, nem is a házban laktam hanem az alig fűtött pincében, bántalmaztak...

Most látom hogy árulják nagyszüleim lakását. A nagyszülők már rég meghaltak, idáig ki volt adva. Ha felkeresném őket valószínű a nevemre írnák, de az adósuk lennék egy életre. Onnantól örökké tartanom kéne a kapcsolatot, amitől nagyon szorongok. Nincs letiltás, menekülés. Onnantól a kezem valami féle morális bilincsben. Azt nem tehetem meg velük hogy a nevemre iratom, zárat cserélek, aztán tiltom őket minden létező platformon. Ez nagyon alávaló húzás lenne, renddőrségi ügyekkel, bűntudattal...

Persze most a munkásszálló-albérlet-félcsöves háromságban tengődödöm. Vannak egészségügyi problémáim. Ennek sem lehet jó vége. Laktam abban a lakásban. Nagyon jó helyen van. Budapest külső részén, de így is nagyon jó a közlekedése. Boltok, Sztk, munkahelyek. Minden ott van helyben.


2023. nov. 13. 10:28
1 2 3 4 5 6
 31/55 A kérdező kommentje:
Am nem akarok itt szélsőségekkel hergelni. Csak nyilvánosan sorra vettem a lehetőségeket. Valószínű egyéni és család terápia lesz a belőle.Talán segítenek hogy mindenki a legkevésbé sérüljön + azt még meg is tudom fizetni. Még ma összeszedem magam és felkeresem őket. Csak most került fel a lakás. Ha leszedik amíg átbeszéljük a dolgot akkor van esély hogy szakemberhez forduljak, forduljunk.
2023. nov. 13. 13:47
 32/55 anonim ***** válasza:
100%

"Még annyi hogy 5 évig nem adhatom el a ajándékozott ingatlant mert brutális illetéket kéne fizetni. Utána is sokat. Ingatlan eladásból kiveszi a részét az állam rendesen."


KIVÉVE, ha másik ingatlant veszel az árából, akkor nincs extra magas illeték!

2023. nov. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 A kérdező kommentje:
Köszi az infót. Igen, a konkrét részleteknek most utánajárok. Nem kellett volna megvárnom a problémával addig amíg egy ismerősöm elküldi hogy fent van a lakás face marketen. Most gyors utánajárok mindennek. Meg délután felhívom az ősöket.
2023. nov. 13. 14:57
 34/55 anonim ***** válasza:
100%
A másik megoldás, hogy 5 évig kiadod a lakást, a bejövö összeget félreteszed, és 5 év után eladod a lakást, a félretett összeggel együtt tudsz egy neked megfelelöt venni valahol.
2023. nov. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem max azt mondanák lakj ott, de nem írnák a nevedre, mert lehetőséget adnának vele arra hogy visszaélj a bizalmukkal és ezzel biztos hogy tisztában vannak. Ajándékozási szerződés meg utólag támadható ha jól tudom.
2023. nov. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
74%
Juj de fontos ez a pénz, kövezzetek meg tudom mindenki abból él, de jesszus kérdező rá vagy görcsölve. Egy olyan kapcsolatot akarsz "ápolni" ami az elejétől halott volt. Még családi terápia? Ne viccelj, az ilyeneknek pszichológus kell és önszántukból, nem nyomásra. Szerinted egy anya fia kapcsolatot majd egy terapeutával előfogsz hozni az anyádból vagy az apádból? Ez belülről jön, tudom nehéz de soha se lesz olyan az életed amilyen szerettél volna velük. Aki ennyi év után nem bánja a bűnét, sőt a társaságod sem keresi az nem is kíváncsi rád. Főleg meg ha a vagyonáról van szó, csípőből eltanácsol.
2023. nov. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
38%
Utólag fogja csak megérteni hogy fontos, de nem a legfontosab.
2023. nov. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
Így van 36 os voltam.
2023. nov. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ti Ed Kemperrel nem vagytok amúgy rokonok? Mert ő vele bántak még így, és meg is lett az eredménye felnőttként, hogy szépen fogalmazzak.

Ha tervben van a gyerekvállalás, azért legalább egyszer menj el pszichológushoz valamikor, ha pedig van gyerek, amilyen hamar, pucolj el hozzá, hogy annál kevesebb lelki terhet pakolj rá.

Én is hasonló "anyával" nőttem fel, meg ígérget lakást is diploma osztóra, de amint megkaparintom a lakást, az első dolgom, hogy eladom és eltakarodok egy dél-mediterrán országba, ahol lakásra is futja, meg tartalékra is, amiből élni lehet a lakás árából.-Ja, beszélek olyan nyelvet, ami ott hivatalos, ha ebbe bárki belekötne és nemis érthetetlenül egy anyanyelvi számára-

2023. nov. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 A kérdező kommentje:
39: Nem lesz gyerekem, ebben biztos vagyok
2023. nov. 14. 22:31
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!