Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elfogadnátok bántalmazó...

Elfogadnátok bántalmazó szülőktől ingatlant ha nagyon nehéz élethelyzetben lennétek? Részletek a leírásban.

Figyelt kérdés

Nem tartotjuk szüleimmel a kapcsolatot. Nagyon gazdag, de nagyon rossz emberek. Annak ellenére hogy ők gazdagok nekem általában nem volt mit ennem, nem is a házban laktam hanem az alig fűtött pincében, bántalmaztak...

Most látom hogy árulják nagyszüleim lakását. A nagyszülők már rég meghaltak, idáig ki volt adva. Ha felkeresném őket valószínű a nevemre írnák, de az adósuk lennék egy életre. Onnantól örökké tartanom kéne a kapcsolatot, amitől nagyon szorongok. Nincs letiltás, menekülés. Onnantól a kezem valami féle morális bilincsben. Azt nem tehetem meg velük hogy a nevemre iratom, zárat cserélek, aztán tiltom őket minden létező platformon. Ez nagyon alávaló húzás lenne, renddőrségi ügyekkel, bűntudattal...

Persze most a munkásszálló-albérlet-félcsöves háromságban tengődödöm. Vannak egészségügyi problémáim. Ennek sem lehet jó vége. Laktam abban a lakásban. Nagyon jó helyen van. Budapest külső részén, de így is nagyon jó a közlekedése. Boltok, Sztk, munkahelyek. Minden ott van helyben.


2023. nov. 13. 10:28
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
100%
A 39 es arra akart kilyukadni hogy nem vagy normális. Csak virág nyelven mondta.
2023. nov. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
100%
41: legalábbis arra, hogy amiben felnőtt, az nem normális és volt, aki ennek hatására (is) lett felnőttként sorozatgyilkos. Meg, hogy a hozzáállása a szüleihez nem normális.
2023. nov. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 A kérdező kommentje:
Annak hogy normális vagyok-e nem sok köze van a kérdéshez. Pszichiáterhez járok évek óta. Mármint csak gyógyszert feliratni. Segít is. PTSD, geralizált szorongás, krónikus depresszió, valami latin halandzsa... Kezelnek, ezen ne izguljatok. Amúgy sincs sok relevanciájay mert soha nem szeretnék gyereket. Azért köszönöm a furcsa érdeklődést a mentális állapotom felől. ☺️✌️
2023. nov. 15. 09:20
 44/55 A kérdező kommentje:
:-D - Nyugi, nem fogok sorozatgyilkolni. Minden értelemben ártalmatlan vagyok.
2023. nov. 15. 09:21
 45/55 anonim ***** válasza:
100%
42 én is így értettem.
2023. nov. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
100%

1-es:

Simán lehetséges, hogy ilyen bánásmód közben vagy után ilyet lépjenek szülők, pont azért, mert ezzel akarják lekötelezni a gyereküket. Az meg egy újabb hatalmi helyzet, azt meg az ilyenek nagyon szeretik, pontosabban csak azt képesek elfogadni.

Nekem pl egyik rokonom többször ordítva fenyegetőzött azzal, hogy bezárat az osztályra, a zsarolós nyomásgyakorlásaiban részes volt a párja is, eközben olcsóbb kategóriás házakat nézegetett, hogy vesz / vesznek nekem egyet, ahova bejárása lesz (mondván, hogy szükségem van rá), közben néha erőteljesen célozgatott rá, hogy a saját külterületi telkem meg hozzá(juk) kerülne.

Szóval igen, vannak ilyenek, akiknek ennyit megér, hogy hatalmaskodhassanak egy fiatalabb rokon vagy akár a saját gyerekük felett.

dec. 11. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező mi lett végül?
dec. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 A kérdező kommentje:
47: Felvettem velük a kapcsolatot. Voltunk pár család terápián de nem sokat ért. Egyelőre nem adják el a lakást, de nem is írják a nevemre. Én meg örülök minden hónapnak amikor nem kell lakást bérelnem. Bár idegesítő mert nagyon gazdagok. Nem kell nekik ez a lakás. Ha sokáig kihúzom vehetek egy garzont. Az is nehéz hogy nagyon szeretem a lakásom és nem akarok költözni. Ez a lakás megmentette az életem, szóval ha megnyerném a lottót még akkor is pokolian nehéz lenne elszakadni tőle. Ha máshol laknék akkor is nehéz lenne letiltani a szüleim, mert csak én vagyok nekik. Hetente beszélni akarnak velem meg hogy havonta lejárjak hozzájuk. Mintha nem zártak volna ki gyerekként éjszakára az utcára, nem üvöltötték volna 7 éves koromban hogy takarodjak az otthonukból. Nem értem mit akarnak. Gyerekként nem voltak ott mellettem, felnőttként meg úgy ragaszkodnak hozzám ami már 14 évesnek is kellemetlen, egészségtelen. Fura arról beszélni a barátaimnak hogy a szüleim mit akarnak tőlem. Mintha gyerek lennék, ez olyan embereknél érthető akiket gyerekkoruktól túlszerettek, támogattak. Gyerekként meg mindig engem tartottak önálló, független srácnak. Próbálkozom egyéni terápiával. Nem értem a szüleimet, szerintem teljesen zavarodottak. Legjobb lenne ha megkapnám a lakást és örökbe fogadnának egy gyereket. Vele helyrehozhatják a dolgokat, ha így megváltoztak. Én már felnőtt ember vagyok. Nem gondolhatják komolyan hogy ennyi trauma után még eljátszom nekik a kisgyereket. Csomó ismerősöm akit erőn felül támogatott a családja külföldre költözött. Mikor ilyesmiről beszéltünk mindig felhúzzák magukat. Hogy milyen féreg dolog így magára hagyni a szülőket hogy nem láthatják hetente. Pedig ők sem látogatták a szüleiket csak ha pénz kellett. Szóval össze vagyok zavarodva. Tényleg az lenne az egyetlen megváltás ha Lottót nyernék, rendbehoznák a testi lelki egészségem, megszakítanám a kapcsolatot (amihez rengeteg erő és támogatás kell), tanulnék, kialakítanék egy normális életet. Persze ez nehéz mert nem szerencsejátokozom.
dec. 11. 12:00
 49/55 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva ha rengeteg pénzem lenne jobb lakásta akkor is pánikolnék a költözéstől. Csak egy külvárosi panel de nagyon jó helyen van, kb. a legjobb infrastruktúra egész Budapesten. Jó a tömegközlekedés de az sem kell mert bármit amit el szeretnék intézni azt gyalog el tudom. Rengeteg a munkahely, az is gyalogos távra. Nagyon szeretem, ez az otthonom amire egész életemben vágytam.
dec. 11. 12:07
 50/55 anonim ***** válasza:
100%
Valahol tudtam illetve a többi válaszadó nevében is írom, hogy tudtuk hogy ez lesz. Nem fogják oda adni csak úgy. Bár őszintén arra nem gondoltam hogy ennyire ragaszkodni fognak hozzád. Ha a családterápia nem is segített szerintem nem azért ragaszkodnak mert ennyire szeretnek, hanem inkább félnek hogy nem lesz segítség ha ne adja isten lenyomorodnak. Illetve hogy a kilincset senki se fogja rájuk nyitni. Szomorú ezt olvasni, de aki ennyire traumát okozva sem gondolja magát bűnösnek és még csúnyán mondva jó pofizik is ennyi év után azt nem nevezném szülőnek. Főleg jónak nem. Ha sok munkalehetőség van szerintem válts és el se kell addig költözni ha nem akarsz, de a hozzászólásod alapján te se tudod igazán mit akarsz. Én még mindig azt mondom ennyit nem ér a pénz, és ahogy írod valahol nem is akarnak segíteni neked a problémáidban.
dec. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!