Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elfogadnátok bántalmazó...

Elfogadnátok bántalmazó szülőktől ingatlant ha nagyon nehéz élethelyzetben lennétek? Részletek a leírásban.

Figyelt kérdés

Nem tartotjuk szüleimmel a kapcsolatot. Nagyon gazdag, de nagyon rossz emberek. Annak ellenére hogy ők gazdagok nekem általában nem volt mit ennem, nem is a házban laktam hanem az alig fűtött pincében, bántalmaztak...

Most látom hogy árulják nagyszüleim lakását. A nagyszülők már rég meghaltak, idáig ki volt adva. Ha felkeresném őket valószínű a nevemre írnák, de az adósuk lennék egy életre. Onnantól örökké tartanom kéne a kapcsolatot, amitől nagyon szorongok. Nincs letiltás, menekülés. Onnantól a kezem valami féle morális bilincsben. Azt nem tehetem meg velük hogy a nevemre iratom, zárat cserélek, aztán tiltom őket minden létező platformon. Ez nagyon alávaló húzás lenne, renddőrségi ügyekkel, bűntudattal...

Persze most a munkásszálló-albérlet-félcsöves háromságban tengődödöm. Vannak egészségügyi problémáim. Ennek sem lehet jó vége. Laktam abban a lakásban. Nagyon jó helyen van. Budapest külső részén, de így is nagyon jó a közlekedése. Boltok, Sztk, munkahelyek. Minden ott van helyben.


2023. nov. 13. 10:28
1 2 3 4 5 6
 11/55 A kérdező kommentje:

6: Nem hiszem hogy azért írnák rám hogy lekötelezzenek. Ösztönlények, nincs senki más nekik csak én. Se rokon, se gyerek, se barátok. Pénzük van bőven. Jószándékból írnák a nevemre, de attól még nem tudnának megváltozni. Már régen felmerült, mikor abban a lakásban laktam és csak a rezsit kellett fizetnem. Egyszerűen nem bírtam velük tartani a kapcsolatot. Inkább elköltöztem. A testi-lelki egészségem, szinte megrokkantam amíg tartottuk a kapcsolatot. Viszont nem boldogulok valami jól az életben, egyedül mégrosszabb vége lehet. Alávaló sem akarok lenni, hogy kihasználjam a jószándékukat aztán kioffoljam őket.

Nem arról van szó hogy nincs bennük jószándék. Mások mint az átlag emberek. Nem előre megfontolt szándékból facsarják kivagy teszik tönkre az embert. Nehéz ezt megmagyarázni.

Talán csalán családterápia kéne. Az nagy leli teher és nem is olcsó. Persze ki tudom fizetni, egy lakást viszont esélyes hogy soha nem tudok megvenni.

2023. nov. 13. 11:24
 12/55 A kérdező kommentje:

10: Ha nem is biztos, de nagyon valószínű. Persze nem egyből. Előbb fel kéne vennem a kapcsolatot. Többször átbeszélni. Biztos vagyok hogy nem ilyen átgondoltam. Ha a nevemre írnák nem gondolkoznának jogi dolgokon. Később persze lehet elvárnák, de előre nem gondolkodnak.

Az a baj hogy nyomasztó lehet így kihasználni a szülőket. Nem bírnám lelkiismerettel. Ha tartanánk a kapcsolatot azt sem bírnám. Nem tudom mi lenne a vége. Könnyebb lenne mint nyomorogni, félni a holnaptól.

Nem túl jó az egészségem (pedig nem iszom, nem dohányzom, stb...). Simán lehet hogy túlélnek, szóval az rökség sem játszik.

2023. nov. 13. 11:30
 13/55 anonim ***** válasza:
100%
Elkéred, elfogadod, aztán kiadod te valakinek. Akkor hiába mennek oda balhézni, nem vagy ott. :)
2023. nov. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
100%
Aha! Szóval szinte hajléktalanként éltél a ház pincéjében,most is csak tengődsz,a filléreket számolgatod,DE szerinted a szüleid a múlt ellenére simán neked adnámak egy házat. Értem én hogy sok van nekik,meg hogy neked is jól jönne,de kérlek gondolkodj. Eddig miért így bántak veled? Eddigiért nem segítettek minimum egy kis garzonnal? Miért nem te voltál az első,akit megkérdeznek,hogy kell e neked a mama háza? Hát mert téged csak megcsináltak,de a sok pénz csinálás mellett neked már gyerekszobára se futotta. Az ilyen szülőktől nem hogy kuncsorognék,de le is tagadnám őket.
2023. nov. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 A kérdező kommentje:

10: Még annyi hogy 5 évig nem adhatom el a ajándékozott ingatlant mert brutális illetéket kéne fizetni. Utána is sokat. Ingatlan eladásból kiveszi a részét az állam rendesen.

13: Igen, egyszerűen hangzik. A gyakorlatban lehet megenne a pánik. Azért köszi a választ. Ez is opció. Vegzálják a Thai vendégmunkásokat, vagy aki kiveszi.

2023. nov. 13. 11:35
 16/55 anonim ***** válasza:
100%
Csak a jogi dolgokat nem rájuk értem, hanem az államfelé való kötelezettségedet. Mert lesz amint képbe kerülsz, és sajnálatra méltóan viselkedel. Mert az írásaidból pontosan levehető hogy a pénz szele elért és inkább "megbocsátol" hogy annyiszor sanyargattak, minthogy hagyd a fenébe.
2023. nov. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
100%
Tudod te mi lesz abba az 5 évbe? Szerinted a rokonok nem fognak bele szólni, hisz a család nem csak esküvőn de hagyatéknál is szeret harácsolni. Sőt mivel ilyen debil szüleid vannak (bocs) szerinted nem fognak a nyakadra járni? Azon címszó alatt hogy úgy is egykor az ő házuk volt? Meg mellette mennek majd a lelki manipulációk is. Ha ilyen hlye vagy hogy nem gondolod át meg is érdemled a sorsodat. Minden rossz szándék nélkül.
2023. nov. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 A kérdező kommentje:
14: A gyerekkor más, gyerek tényleg nem való nekik. Nem bírták elviselni hogy ott vagyok. Felnőttként azért sem segítettek mert menekültem tőlük amint lehetett. Nem bírtam elviselni. Kiborultam a gondolattól hogy az adósuk leszek. Hogy akkor hogy fogok élni. Úgy hogy egy életre tartozom nekik (nem szószerint tartozom, de a lelkem mélyén tudnám hogy tartozom és ők is tudnák).
2023. nov. 13. 11:41
 19/55 anonim ***** válasza:
93%
Akkor minek akarsz vissza menni? Ennyit ér a pénz hogy feladd magad? Minden amit eddig elkövettél hogy elmenj most fuccsba dobod mert van ESÉLY egy házra?
2023. nov. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 A kérdező kommentje:
16: Ha pénzről van szó, akkor tényleg elönti az agyam a köd. Itt viszont még annál is többről van szó. Biztonságról, irdatlan sok pénzről - már akinek, de nekem soha nem lesz pénzem egy panel lakásra. Beteg vagyok, képzetlen. Az lehet később támogatni kéne őket. Mikor leépülnek, felélik a vagyonukat. Viszont még fiatalok. 20-30-? év múlva, úgy hogy lakhatásra nem költök csak rezsire, esélyes hogy tudok fizetni nekik idősotthon/ami kötelezettségem van. Ez kevésbé aggaszt. Amiatt aggódom mi lesz ha felveszem velük a kapcsolatot. Hogy fogok határokat szabni ekkora szívesség után.
2023. nov. 13. 11:51
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!