Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan menthetném meg a 28...

Hogyan menthetném meg a 28 éves lányomat? (hosszú és érzékeny téma)

Figyelt kérdés

Mindig is problémás volt a családunk bizonyos okokból. A lányom nagyon okos, értelmes, taníttattuk de sajnos felnőttként szorongásos zavarai lettek amelyek korlátozták az életterét. Nem sok helyre járt el, persze el tudott menni bárhová csak nem szívesen tette. Úgy volt vele, hogy szeretne gyereket, de mégis úgy döntött, hogy nem, mert nem mert belevágni. 7 éve van párja is, aki 2 éve a férje. A sógornőm pszichiáter és az ő férje pedig nőgyógyász. Ez azért tartozik hozzá a történethez, mert a sógornőm ezerszer felajánlotta neki, hogy segít gyógyszerekkel kikezelni a problémáját, nagyon sokat segítene az életminőségén, 2 félét kellett volna szednie, de állandóan nemet mondott a feltételezett mellékhatások miatt, és azt is mondta, nem szeretne az agyában tartós kémiai változást. Szóval elfogadtuk hogy olyan amilyen.

A lányom mentális egészségében drasztikus változás állt be az elmúlt másfél évben. Már nem szorong, sokkal jobban étkezik, utazgat, tele van energiával, kivirult. Nagyon örültünk neki. Azt mondta, hogy tudatos étkezéssel, étrendkiegészítőkkel és meditációs gyakorlatokkal érte el a változást. A feketeleves a múlt héten jött el. Kiderült, hogy a lányom a férjével együtt rendszeresen drogozik, több féle hallucinogén keménydrogot használnak. Egy közös barátjuk adta tovább a lányom unokatestvérének, ő meg egyből elmondta a szüleinek. Szóval tudja már az egész család. A lányomat kérdőre vontam, nem tagadta, sőt, olyat állít, hogy ezeknek a szereknek köszönheti részben a pozitív változásokat és a gyógyulását és sajnálja, hogy nem mondhatta el nyíltan mert nem hiszi el és nem érti meg senki mert nem tart ott ez a "hülye ország". Elvileg 2-4 havonta használják és nem sokkal az esküvő után kezdték. Én teljesen le voltam taglózódva és sírtam is és könyörögtem hogy értse meg hogy az ilyen mámor nem boldogság és azonnal kérjen segítséget akár a sógornőmtől akár mástól. De nem, hajthatatlan. Ironikus mert a nőgyógyász sógorommal íratta fel a fogamzásgátlót éveken át és ő mesélte nekem hogy már azt sem kéri és amikor rákérdeztem, miért nem, akkor azt mondta nem fogja hormonokkal mérgezni magát tovább és többek között azért is volt annyi baja mert 17 éves kora óta szedte ezt a moslékot. De persze a drog nem baj. Teljesen elveszítette a józan ítélőképességét és nagyon nagyon félek mi lesz ennek a vége. Még odáig sem jutott el ésszel és lélekkel hogy legalább a szokványos drogos mondatok elhangozzanak tőle, hogy "bármikor abbahagynám, ha akarnám" vagy hasonlóak, tehát olyan mélyen benne van hogy még szándékot sem mutat az abbahagyásra. A fő probléma az hogy 3 hónapja tudom azt is hogy gyerekvállalással kapcsolatos félelmei sincsenek meg és bele szeretnének vágni ebben az évben a babaprojektbe tehát gyereket szeretnének vállalni ezzel az életmóddal és mentalitással.

A sógornőm szerint az is felmerülhet hogy nem javult az állapota hanem ez a nagy jóllét inkább bipoláris zavar mániás fázisa amit a drogozás váltott ki és jobban kellene neki a segítség mint eddig bármikor.

Mit tehetnék? Hogyan tudnék rá hatni? Teljesen elzárkózó és már közölte hogy hiába zsarolom meg kapcsolatmegszakítással, nem fog hatni rá, tehát lényegében a drogot és a szintén drogos férjét választja. A férjem azt mondja hogy ha más nem működik akkor fel kell őket jelenteni a rendőrségen még mielőtt egy kisbabát belerángatnának a dolgokba mert a babavállalási szándékkal már nem babra megy a játék hanem hadüzenet. Én ezt drasztikus lépésnek érzem. A beszélgetés viszont nem működik. Mi lehetne még tenni? Volt itt valaki hasonló helyzetben?



márc. 27. 16:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/193 anonim ***** válasza:
90%
Miket használnak?
márc. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/193 anonim ***** válasza:
44%
A halucinogének nem kemény drogok
márc. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/193 A kérdező kommentje:
LSD bélyeg, varázsgomba, ayahuasca, meg volt még valami, amit nem tudtam megjegyezni, de valami képlet szerű neve van.
márc. 27. 16:45
 4/193 anonim ***** válasza:
85%

Illegális szerek birtoklásáért akarod feljelenteni? Nem biztos, hogy az otthonában van, lehet, a pasi ennél agyafúrtabb.

Azt megkérdezted, hogy hogyan képzeli el drogfogyasztás mellett a terhességet, gyereknevelést? A függő csecsemő nem vicces, a fejlődési rendellenességek sem azok.

márc. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/193 anonim ***** válasza:
36%

Ki mondta, hogy terhesen is szeretne ilyesmit fogyasztani, vagy majd akkor, amikor egyedül van a csecsemővel?

A "függő csecsemő" téma pedig a felsorolt szereknél nem téma, mivel nem létezik függőség ezeknél.


Amúgy a pszichedelikus szerek valóban segíthetek egy rakás mentális problémán.

Vagy olvass utána a témának, vagy hagyd békén a lányodat.

márc. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/193 anonim ***** válasza:
39%
Ezek a hallucinogének nem okoznak problémát
márc. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/193 anonim ***** válasza:
34%
Le lehet pontozni, ettől még tényeket írok.
márc. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/193 anonim ***** válasza:
81%
28 éves! Már 10 éve nagykorú. Nem csinálnék semmit a helyedben és nem adnék a családban terjedő pletykákra, lehet, hogy kb. egy tizede igaz a sztoriknak, ja és a függő nem 2-4 havonta tép be, hanem mindennap.
márc. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/193 anonim ***** válasza:
61%

Hosszú távon minden okozhat függőséget, ahogy ételfüggőség is létezik.

Viszont nem feltétlenül ront az életminőségen.

Én hülyét kapok a dumától, hogy aki füvezik az a végén szúrni fogja magát heroinnal.

Én bulikba mikor régen jártam használtam ezt azt. Aztán évekre abba hagytam, semmit nem csináltam. Még csak eszembe se jutott.

Anya vagyok 2 gyerekem van. Mikor tudatosan terveztük őket akkor is mindig odafigyeltem, hogy egy korty alkoholt se igyak, cigizni se cigizzek már a fogantatás pillanatában sem.

A férjem hétvégente szokott füvet szívni. Komolyan mondom nem érdekel. Azon kívül, hogy be lazul tudod mit csinál? Neki áll takarítani meg enni. Ennyi. És bevallom néha én is bele szívok egyet-egyet.

Normálisan éljük az életünket, dolgozunk, neveljük a gyerekeket. Ésszel kell használni.

Egyáltalán nem biztos, hogy a lányod olyan mélyen van mint ahogy azt te gondolod. Az meg, hogy fel akarod jelenteni teljesen nonszensz.

márc. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/193 anonim ***** válasza:
19%
Hát, hogyne.
márc. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!