Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan menthetném meg a 28...

Hogyan menthetném meg a 28 éves lányomat? (hosszú és érzékeny téma)

Figyelt kérdés

Mindig is problémás volt a családunk bizonyos okokból. A lányom nagyon okos, értelmes, taníttattuk de sajnos felnőttként szorongásos zavarai lettek amelyek korlátozták az életterét. Nem sok helyre járt el, persze el tudott menni bárhová csak nem szívesen tette. Úgy volt vele, hogy szeretne gyereket, de mégis úgy döntött, hogy nem, mert nem mert belevágni. 7 éve van párja is, aki 2 éve a férje. A sógornőm pszichiáter és az ő férje pedig nőgyógyász. Ez azért tartozik hozzá a történethez, mert a sógornőm ezerszer felajánlotta neki, hogy segít gyógyszerekkel kikezelni a problémáját, nagyon sokat segítene az életminőségén, 2 félét kellett volna szednie, de állandóan nemet mondott a feltételezett mellékhatások miatt, és azt is mondta, nem szeretne az agyában tartós kémiai változást. Szóval elfogadtuk hogy olyan amilyen.

A lányom mentális egészségében drasztikus változás állt be az elmúlt másfél évben. Már nem szorong, sokkal jobban étkezik, utazgat, tele van energiával, kivirult. Nagyon örültünk neki. Azt mondta, hogy tudatos étkezéssel, étrendkiegészítőkkel és meditációs gyakorlatokkal érte el a változást. A feketeleves a múlt héten jött el. Kiderült, hogy a lányom a férjével együtt rendszeresen drogozik, több féle hallucinogén keménydrogot használnak. Egy közös barátjuk adta tovább a lányom unokatestvérének, ő meg egyből elmondta a szüleinek. Szóval tudja már az egész család. A lányomat kérdőre vontam, nem tagadta, sőt, olyat állít, hogy ezeknek a szereknek köszönheti részben a pozitív változásokat és a gyógyulását és sajnálja, hogy nem mondhatta el nyíltan mert nem hiszi el és nem érti meg senki mert nem tart ott ez a "hülye ország". Elvileg 2-4 havonta használják és nem sokkal az esküvő után kezdték. Én teljesen le voltam taglózódva és sírtam is és könyörögtem hogy értse meg hogy az ilyen mámor nem boldogság és azonnal kérjen segítséget akár a sógornőmtől akár mástól. De nem, hajthatatlan. Ironikus mert a nőgyógyász sógorommal íratta fel a fogamzásgátlót éveken át és ő mesélte nekem hogy már azt sem kéri és amikor rákérdeztem, miért nem, akkor azt mondta nem fogja hormonokkal mérgezni magát tovább és többek között azért is volt annyi baja mert 17 éves kora óta szedte ezt a moslékot. De persze a drog nem baj. Teljesen elveszítette a józan ítélőképességét és nagyon nagyon félek mi lesz ennek a vége. Még odáig sem jutott el ésszel és lélekkel hogy legalább a szokványos drogos mondatok elhangozzanak tőle, hogy "bármikor abbahagynám, ha akarnám" vagy hasonlóak, tehát olyan mélyen benne van hogy még szándékot sem mutat az abbahagyásra. A fő probléma az hogy 3 hónapja tudom azt is hogy gyerekvállalással kapcsolatos félelmei sincsenek meg és bele szeretnének vágni ebben az évben a babaprojektbe tehát gyereket szeretnének vállalni ezzel az életmóddal és mentalitással.

A sógornőm szerint az is felmerülhet hogy nem javult az állapota hanem ez a nagy jóllét inkább bipoláris zavar mániás fázisa amit a drogozás váltott ki és jobban kellene neki a segítség mint eddig bármikor.

Mit tehetnék? Hogyan tudnék rá hatni? Teljesen elzárkózó és már közölte hogy hiába zsarolom meg kapcsolatmegszakítással, nem fog hatni rá, tehát lényegében a drogot és a szintén drogos férjét választja. A férjem azt mondja hogy ha más nem működik akkor fel kell őket jelenteni a rendőrségen még mielőtt egy kisbabát belerángatnának a dolgokba mert a babavállalási szándékkal már nem babra megy a játék hanem hadüzenet. Én ezt drasztikus lépésnek érzem. A beszélgetés viszont nem működik. Mi lehetne még tenni? Volt itt valaki hasonló helyzetben?



márc. 27. 16:37
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/193 anonim ***** válasza:
75%

Elsore is. Nagykoru nem szolnek bele. Plane nem jelentenem fel ennyiert...

Reakcio h abszolut elveszted a lanyod !

Masik h valszeg introvertalt amit ti betegsegnek konyveltek el. Ha problemas a csalad egy intro abba kepes belebetegedni es mentalisan is zavart okoz.


2-4 havonta 1x nyul barmihez hat tegye. Ez nem fuggoseg. Nem okoz semmilyen hatranyt.


A fog.gatlo ellenben igen. Plane ha 10eve szedi allandoan. A endokrin rendszerbe valo mesterseges belenyulas okozhat akar mentalis tunetet is de aokfele mellekhatasa van.


En csak 2 evig szedtem de eleg is volt. Mikor abba hagytam sokkal masabb lett az eletem. Pl lefogytam, abba maradt az allando ehseg erzet. Felszabadultabb lettem visszatert a libidom a borom hajam szebb lett nem hullot es az allando rosszkedv is elmult.

márc. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/193 anonim ***** válasza:
61%

Jól teszik. Sok tanulmány van, hogy a varázsgomba meggyógyítja a depressziót, ptsd-t szorongást. Reseteli az agyat tulajdonképpen. Nyugati kulturált országokban már vannak klinikák, ahol szakemberek felügyelete mellett lehet varázsgombát enni, ami előtt és után van terápiás beszélgetés szakemberrel. Aztán vannak ezek a visszamaradott balkáni országok meg népek, mint a magyar, hogy ÚR ISTEEEN DRÓÓÓG A DRÓG RÓÓSSSZ LYAAAALY!4!!


Ahelyett, hogy legális lenne. Sokkal jobb, mintha rárakják valami elavult SSRIre, vagy lítiumra, amitől 0 libidója és életkedve lesz, és legalább el is hízik mellé, aztán egy zombi lesz. De le van szedálva yóvanazúgy.


Képzeld kérdező, az amfetamin is drog. Ehhez képest idén fogják a Vyvanse nevű amfetamint bevezetni itt Magyarországon is, VÉGRE. Mondjuk biztos, hogy ezt se fogja a semmiresejó TBm fedezni, és fizethetek érte 50 rugót havonta, de legalább lesz. Osztrák TBvel 6 euróért kaphatnám a havi adagot, de hát hűségesnek kellett lenni 100 éve. Hát, ha látnák mi megy ma, biztos nem Magyarország hanem Ausztria mellett szavaznak, de ez megint más téma.



Egyébként ha heroinoznának, az se lenne a világ vége (feltéve ha nem lenne teljes tiltás), mert ha az emberek meg tudnák szerezni tisztán, biztos forrásból, ugyanolyan teljes életet tudnának élni. Sőt, a 70-es években UKban voltak orvosok, akik tanulmányozták a heroinfüggőséget, és orvosi heroint írtak fel a függőknek. Egy idő után ahogy beállt a kellő adag, nem igényeltek többet, és a beszélgetős terápia segítségével, és az orvosi minőségű, fixen biztosított heroin ellenére is, sikerült a függőséget megszüntetni, és néhány év után leszoktatni őket. Ezt a tanulmányt viszont már nem találom, egy fórumra volt linkelve és nem emlékszem a címére. Természetesen az ibogain is tiltva van, ami nagyon rövid időn belül megszünteti a függőséget és rendbe tudja rakni az embert. Helyette metadonnal kábítják a népet, terápia meg csak a legszerencsésebbeknek és gazdagabbaknak van, hiszen a mi kormányunk ezt intézte.



Amíg a boomer korosztály nem hal ki, sose fog se a maffia se ez a drogos=rossz mentalitás eltűnni, ami elég szomorú, hogy egy negatív stigma még mindig, és jaj segíteni kell rajtuk. Igen, van olyan drog, ahol segítségre lenne szükségük, de tekintve, hogy nem kokaint vagy heroint nyomnak, hanem terápiás céllal néhány havonta gomvát vagy lsd-t, nincs szükségük segítségre.



Pontosabnam de, lenne szükség terápiára, és orvos által felírt gombára, hogy ne valami patkányírtóval lefújt fost kapjanak egyszer az utcán, de hát Balkánon vagyunk

márc. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/193 anonim ***** válasza:
1%

Utáljátok a chatgpt-t, ezt válaszolom.

Őszinte részvétem.

márc. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/193 babyboom567 ***** válasza:
78%

Jah az lemaradt, hogy a sógornőd meg durván kókler,ha az anyuka elmondása szerinti "problémára" ,látatlanba ad "diagnózist",és írna fel gyógyszert.

Egy normális szakembernél a következőképpen zajlana a beszélgetés:

-Jaj, képzeld juci, a kislányomnak ez meg ez a baja(itt elmondod kisregénybe a szerinted fennálló bajokat), mit tehetnénk, úgy aggódok.

-nézd piroska, nagyon megértem az anyai aggodalmad, de egy terápia nem épülhet egy harmadik fél elmondására.Egésze biztosan te is a saját szemszögedből, és a lányod is egy teljesen más szemszögből éli meg a dolgokat.Szivesen beszélgetek vele egy kötetlen alkalmon , ahol ajánlok egy kollégát, ha a lányodnak szüksége van rá,és el akar járni.Te viszont járhatsz hozzám ha gondolod, és megpróbáljuk feltárni a TE SAJÁT problémáidat.

És ennyi.

Itt lenne az ideje, hogy kiszállj a lányod életéből,mert egészen biztosan hatalmas sarad van abba, hogy szorongó lett.

márc. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/193 Darius- ***** válasza:
5%
Ha kábszeres, ha nem én azért nem vinnem a zsarukhoz a gyerekemet. Valamit csináljál, vedd el tőle a, de ha már nagykorú nehezebb. Igazából mondhatod neki, hogy beköpöd a zsernyakoknal, ha nem megy el elvonóra, hátha beveszi.
márc. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/193 anonim ***** válasza:
79%

"már nem babra megy a játék hanem hadüzenet"


Szereted a teátrális kifejezéseket, az látszik. Szerintem fogadd meg a #34-es tanácsát, - én annyiban egészíteném ki, hogy ne a sógornődet keresd fel a saját problémáid miatt, mert ha távdiagnosztizál és hasraütéssel írna gyógyszereket, akkor valószínűleg az Ecserin vette a diplomáját.

márc. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/193 anonim ***** válasza:
65%
A 35 már le is írta a receptjét annak, hogy a lányod soha többé ne álljon veled szóba.
márc. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/193 anonim ***** válasza:
23%

"hogy 2-4 havonta egyszer tép"


Minden második drogos ezt mondja, hogy ő csak 2 havonta.

márc. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/193 anonim ***** válasza:
81%

Nem ismerek olyat, aki gyakrabban használ pszichedelikumokat, mint párhavi gyakoriság.

Egyszerűen nem kell ennél gyakrabban, nem is nagyon igényli a legtöbb ember.

márc. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/193 A kérdező kommentje:

Nagyon sok az elkeserítő mértékben rosszindulatú válasz. Hogy jöttök ahhoz, hogy kóklernek nevezzétek a sógornőmet? Nagyon is elismert szakember. Honnan szeditek, hogy látatlanban mondta a lányomra, amit mondott és látatlanban segített volna a gyógyszerekkel? Antidepresszánst és szorongásoldót szeretett volna írni a lányoknak és nem látatlanban, hanem elég jól ismeri, részletesen ismeri a problémáját és az egész életét! Összetartó család vagyunk.

Elég furcsa és kissé visszás, nevetséges az, hogy egyesek szerint az illegális mérgek rendben vannak, de az orvos által felírt legális GYÓGYSZER nem, meg persze a fogamzásgátló tabletta is kész gonosz tudatmódosító... de a drog jó... Elég nagy baj van az országgal, ha annyi drogos van, hogy ebben a véletlenszerű kategóriában is itt tobzódnak. Szóval azt hiszem, köszöntem is, ennyi volt.

márc. 27. 21:34
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!