Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan menthetném meg a 28...

Hogyan menthetném meg a 28 éves lányomat? (hosszú és érzékeny téma)

Figyelt kérdés

Mindig is problémás volt a családunk bizonyos okokból. A lányom nagyon okos, értelmes, taníttattuk de sajnos felnőttként szorongásos zavarai lettek amelyek korlátozták az életterét. Nem sok helyre járt el, persze el tudott menni bárhová csak nem szívesen tette. Úgy volt vele, hogy szeretne gyereket, de mégis úgy döntött, hogy nem, mert nem mert belevágni. 7 éve van párja is, aki 2 éve a férje. A sógornőm pszichiáter és az ő férje pedig nőgyógyász. Ez azért tartozik hozzá a történethez, mert a sógornőm ezerszer felajánlotta neki, hogy segít gyógyszerekkel kikezelni a problémáját, nagyon sokat segítene az életminőségén, 2 félét kellett volna szednie, de állandóan nemet mondott a feltételezett mellékhatások miatt, és azt is mondta, nem szeretne az agyában tartós kémiai változást. Szóval elfogadtuk hogy olyan amilyen.

A lányom mentális egészségében drasztikus változás állt be az elmúlt másfél évben. Már nem szorong, sokkal jobban étkezik, utazgat, tele van energiával, kivirult. Nagyon örültünk neki. Azt mondta, hogy tudatos étkezéssel, étrendkiegészítőkkel és meditációs gyakorlatokkal érte el a változást. A feketeleves a múlt héten jött el. Kiderült, hogy a lányom a férjével együtt rendszeresen drogozik, több féle hallucinogén keménydrogot használnak. Egy közös barátjuk adta tovább a lányom unokatestvérének, ő meg egyből elmondta a szüleinek. Szóval tudja már az egész család. A lányomat kérdőre vontam, nem tagadta, sőt, olyat állít, hogy ezeknek a szereknek köszönheti részben a pozitív változásokat és a gyógyulását és sajnálja, hogy nem mondhatta el nyíltan mert nem hiszi el és nem érti meg senki mert nem tart ott ez a "hülye ország". Elvileg 2-4 havonta használják és nem sokkal az esküvő után kezdték. Én teljesen le voltam taglózódva és sírtam is és könyörögtem hogy értse meg hogy az ilyen mámor nem boldogság és azonnal kérjen segítséget akár a sógornőmtől akár mástól. De nem, hajthatatlan. Ironikus mert a nőgyógyász sógorommal íratta fel a fogamzásgátlót éveken át és ő mesélte nekem hogy már azt sem kéri és amikor rákérdeztem, miért nem, akkor azt mondta nem fogja hormonokkal mérgezni magát tovább és többek között azért is volt annyi baja mert 17 éves kora óta szedte ezt a moslékot. De persze a drog nem baj. Teljesen elveszítette a józan ítélőképességét és nagyon nagyon félek mi lesz ennek a vége. Még odáig sem jutott el ésszel és lélekkel hogy legalább a szokványos drogos mondatok elhangozzanak tőle, hogy "bármikor abbahagynám, ha akarnám" vagy hasonlóak, tehát olyan mélyen benne van hogy még szándékot sem mutat az abbahagyásra. A fő probléma az hogy 3 hónapja tudom azt is hogy gyerekvállalással kapcsolatos félelmei sincsenek meg és bele szeretnének vágni ebben az évben a babaprojektbe tehát gyereket szeretnének vállalni ezzel az életmóddal és mentalitással.

A sógornőm szerint az is felmerülhet hogy nem javult az állapota hanem ez a nagy jóllét inkább bipoláris zavar mániás fázisa amit a drogozás váltott ki és jobban kellene neki a segítség mint eddig bármikor.

Mit tehetnék? Hogyan tudnék rá hatni? Teljesen elzárkózó és már közölte hogy hiába zsarolom meg kapcsolatmegszakítással, nem fog hatni rá, tehát lényegében a drogot és a szintén drogos férjét választja. A férjem azt mondja hogy ha más nem működik akkor fel kell őket jelenteni a rendőrségen még mielőtt egy kisbabát belerángatnának a dolgokba mert a babavállalási szándékkal már nem babra megy a játék hanem hadüzenet. Én ezt drasztikus lépésnek érzem. A beszélgetés viszont nem működik. Mi lehetne még tenni? Volt itt valaki hasonló helyzetben?



márc. 27. 16:37
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/193 anonim ***** válasza:
60%

Kedves anyuka, szégyellje magát. Nem csak a lányával szemben tanúsított számomra felfoghatatlan hozzáállása miatt, hanem amiatt a buta konokság miatt is, ahogy az önnek nem tetsző válaszokat kezelte.


Persze, a szeretett sógornőd meg nyugtatózza inkább degeneráltá a lányod, az jobb lenne. Meg igyon pálinkát, az orvosság, nem?

Felnőtt emberként lehetne annyi esze, hogy tudja, hogy a nagybetűs GYÓGYSZER csak tünetet kezel, okokat nem.



Agyam eldobom. Sajnálom a lányod, szerintem a bolond anyja miatt volt lelkileg megnyomorodva eddig.

márc. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/193 anonim ***** válasza:
30%

Kedves kérdező! Ne keseredj el a válaszok miatt, idejött egy csomó drogfogyasztó kollektív önigazolást tartani. Nem vagyok begyepesedett, de elszörnyedtem, hogy sokan mennyire veszélytelennek tartják a hallucinogén drogokat, meg nem tartják problémásnak, ha pár havonta egy buliban betépnek. Azt se vedd komolyan, amikor téged próbálnak hibáztatni a lányod szorongásos zavaraiért. Azok sok okból kialakulhatnak. Például épp a drogfogyasztásból kifolyólag is. Azt se ítélem el, ha a feljelentésén gondolkodsz, mert gyereket akar vállalni, ami hajmeresztő azok után, hogy a szervezete tele van drogokkal, meg a párjáé is (a nemzőképességre is negatívan hathatnak ezek a vackok).

Üzenem a sok drogpárti hozzászólónak, hogy nem véletlenül illegálisak ezek a szerek! Velük van a baj, ha olyan közegben mozognak, ahol természetes már ezek használata. Érdekes, az én barátaim nem drogoznak.

Nem tudom, mit lehetne tenni, mert kényszergyógykezelni nem lehet, ha nem ön-és közveszélyes valaki. De ha teherbe akar így esni, akkor azzal veszélyezteti a gyereket. Én valószínűleg a gyámügynél jelezném a bajt. Nem vagyok a családtagok feljelentésének a híve, de itt egy születendő gyerek egészsége már a tét.

márc. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/193 anonim ***** válasza:
10%

Előző vagyok:

[link]

márc. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/193 anonim ***** válasza:
36%

Kérdező, tényleg ne vedd magadra ezeket a válaszokat.


"Egyébként ha heroinoznának, az se lenne a világ vége"


Úgy látszik idegyűltek az ostoba drogosok.

márc. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/193 anonim ***** válasza:
18%
Szia. Jól látod a problémát, persze hogy félted a lányodat. A "gyakoris" drogos tanácsadók nem veszik komolyan a szitut, ki tudja miért. A rendőrség csak legesleges legutoljára kerülhetne szóba, de csak ha belefutnak egy komolyabb, keményebb drogos bajba. Amit a helyedbe tennék: van a Református Egyháznak Ráckeresztúron egy szuper drogterápiás otthona nagy tapasztalatú, minden szempontból elsőrangú szakemberekkel. Kérnék időpontot tőlük, és tanácsot kérnék ebben a problémában. T: 06 25 522 100.
márc. 28. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/193 anonim ***** válasza:
75%
Nem is csoda, hogy szorong a csaj, ha ilyen informálatlan anyja van. Most ha én 2 havonta megiszok egy üveg sört, én is alkoholista vagyok? Gondolkozz már! A sógornőd pedig igenis egy kókler. Egy diagnózis felállítását megelőzi egy átfogó vizsgálat, terápiás beszélgetés stb. Nem beszélve arról, hogy a páciensek állapotáról nem adhat ki infót. De gyanítom nem is a páciense a lány, csak így látatlanban tömné Frontinnal. A legtöbb antidepresszáns pedig igenis függőséget okoz, nem beszélve a mellékhatásokról. Ha ezt nem tudtad, nagyon sajnálatos. Ideje volna eltakarodnod a lányod életéből. Ő helyre rakta saját maga lelki szarjait, amit ti okoztatok neki a problémás családként, hadd nyugodtan élni. Abban a családban a probléma a kókler gyógyszerdíler sógornő, meg a tudatlan rosszindulatú anya, nem az hogy egy 28 éves felnőtt nő 4 havonta betol egy varázsgombát. Szerinted jobb lenne ha havi 2 doboz Xanaxot nyomna be?(Sógornőnek mindenképp)
márc. 28. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/193 anonim ***** válasza:
77%

Legjobb dolog ami történt a lánnyal, hogy megszabadult az anyjától, nagykorúsodás által

Meg az igaz, hogy a pokolba vezető út jószándékkal van kikövezve

márc. 28. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/193 anonim ***** válasza:
83%

"nem látatlanban, hanem elég jól ismeri" - nyugtass meg, hogy sebész nincs a családban...

Elég jól ismeri, valószínűleg jórészt a te elmondásodból. Annak idején az én anyám azt mesélte mindenkinek, hogy én nagyon-nagyon ki vagyok borulva, és az öngyilkosságról sóhajtozom, mert nem vettek fel a Táncművészetire - holott csak ő volt kiborulva, amiért nem akartam oda jelentkezni. Én meg csak pislogtam, hogy miért akar minden rokon vigasztalni, amikor semmi bajom sincs. A te alapos sógornőd nyilván több doboz gyógyszerrel érkezett volna, hogy "megnyugtasson".

márc. 28. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/193 anonim ***** válasza:
71%
Biztos rokonuk volt a Budapest tv-s Tihanyi Tamás is, ő távgerincműtétet is végzett látatlanban, élő műsorban.
márc. 28. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/193 anonim ***** válasza:
65%
Nem normalis a kerdező, nincs mit folytatni
márc. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!