Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rosszul vagyok apa új párjától...

Rosszul vagyok apa új párjától, úgy érzem, hogy ki akar túrni?

Figyelt kérdés

Anyukám már régen elhunyt, apukám 11 éves koromtól kezdve egyedül nevelt. Nagyon szoros a kapcsolatunk.

Kb 4 éve ismerkedett meg a párjával. Örültem is neki, hiszen nagyon régóta egyedül volt. A hölgy is először jól fogadott, kedves volt. Mondtam is, hogy itt nem is lesz semmi gond.

Aztán kb 8 hónapja mióta össze költöztek apuval, na azóta rendkívül bunkó. Volt, hogy hívtam aput, hogy beugrok a gyerekekkel, hallottam, hogy a háttérben puffog, hogy ő nem kíváncsi ránk.

Hozzáteszem ha megyünk neki semmi dolga nincs velünk. Mert én kiszolgálom magunkat, másrészt apu főz stb. A párjának kvázi nincs dolga velünk. Ha apu szeretné, hogy ott aludjanak az unokák már azért is megy a pofa vágás, hogy neki ehhez nincs kedve.

Apu is már panaszkodott rá, én is mondtam neki, hogy ez így nem jó. Üljünk le együtt és beszéljünk erről. De tudom, hogy minden egyes ilyen alkalommal veszekszik apuval, apu minket véd és őrlődik. Látom apun, hogy szereti őt és örül, hogy végre nincs egyedül. De ez így borzasztó helyzet. Teljesen azt érzem, hogy ki akar túrni apa mellől és mióta oda költözött azóta ilyen undok.


márc. 28. 14:52
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/127 A kérdező kommentje:

Hetente többször találkozunk apuval. Mi is megyünk, ő is jön. Viszonylag közel lakunk egymáshoz. Megszokott volt nálunk az, hogy bármikor mehetünk a másikhoz. Nem kell ezt be jelenteni. Hiszen ő az apukám bármikor jöhet hozzánk, én pedig hozzá haza megyek.

Eleinte a párja is jött, de már nem jön mindenféle hülye kifogásra hivatkozva.

márc. 28. 15:20
 12/127 anonim ***** válasza:
14%

B+!

Ezt ne nekünk mondd, mert minket nem érdekel.Mondd a nőnek, hogy mi bajod!!!

márc. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/127 anonim ***** válasza:
62%
Oké, ez volt a múlt. A jelen meg az, hogy apád nem egyedül él. Partnere van. A te valamikori otthonod most az ő otthona. Te ott vendég vagy, ahogy ő is vendég nálad. Engem halálra idegesitene, ha valaki hetente többször csak úgy beállítana hozzám.
márc. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/127 anonim ***** válasza:
62%
Amúgy anyosod és aposod is bármikor beállíthat hozzátok?
márc. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/127 anonim ***** válasza:
27%
Ilyen ez. Idővel mindenki megmutatja a valódi arcát. Mostmár befeküdte magát apádhoz, így királynőnek képzeli magát.
márc. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/127 A kérdező kommentje:

Ez egyáltalán nem így van. Az apu és az én otthonom, nem én vagyok ott a vendég. Egyébként tudta, mert 3 évig míg nem éltek együtt, tudott róla, hogy nálunk ez a rendszer van apuval. Hogy jövünk megyünk egymáshoz gond nélkül.

Nem akkor tudta meg mikor oda költözött.

márc. 28. 15:30
 17/127 A kérdező kommentje:
A férjem szülei elhunytak már, így sajnos ők nem tudnak jönni hozzánk.
márc. 28. 15:30
 18/127 anonim ***** válasza:
23%

"Az apu és az én otthonom, nem én vagyok ott a vendég. "


Nem. Apád és a párja otthona. Te ott vendég vagy.

márc. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/127 anonim ***** válasza:
26%
Amúgy meg az, hogy tud valamiről nem jelenti azt, hogy tetszik is neki. Ha az q célod, hogy apád újra egyedül legyen, akkor baxogasd őket tovább. Ha viszont azt szeretnéd, hogy apád boldogan élje le a hátra lévő éveit, fogadd el, hogy nem te vagy a középpontban ezentul
márc. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/127 A kérdező kommentje:

Ez a ház édesanyám öröksége volt. Mikor elhunyt én örököltem és apunak holtig tartó haszonélvezeti joga van.

Így én ott nem vendég vagyok :)

márc. 28. 15:35
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!