Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rosszul vagyok apa új párjától...

Rosszul vagyok apa új párjától, úgy érzem, hogy ki akar túrni?

Figyelt kérdés

Anyukám már régen elhunyt, apukám 11 éves koromtól kezdve egyedül nevelt. Nagyon szoros a kapcsolatunk.

Kb 4 éve ismerkedett meg a párjával. Örültem is neki, hiszen nagyon régóta egyedül volt. A hölgy is először jól fogadott, kedves volt. Mondtam is, hogy itt nem is lesz semmi gond.

Aztán kb 8 hónapja mióta össze költöztek apuval, na azóta rendkívül bunkó. Volt, hogy hívtam aput, hogy beugrok a gyerekekkel, hallottam, hogy a háttérben puffog, hogy ő nem kíváncsi ránk.

Hozzáteszem ha megyünk neki semmi dolga nincs velünk. Mert én kiszolgálom magunkat, másrészt apu főz stb. A párjának kvázi nincs dolga velünk. Ha apu szeretné, hogy ott aludjanak az unokák már azért is megy a pofa vágás, hogy neki ehhez nincs kedve.

Apu is már panaszkodott rá, én is mondtam neki, hogy ez így nem jó. Üljünk le együtt és beszéljünk erről. De tudom, hogy minden egyes ilyen alkalommal veszekszik apuval, apu minket véd és őrlődik. Látom apun, hogy szereti őt és örül, hogy végre nincs egyedül. De ez így borzasztó helyzet. Teljesen azt érzem, hogy ki akar túrni apa mellől és mióta oda költözött azóta ilyen undok.


márc. 28. 14:52
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/127 A kérdező kommentje:
Közel sem akarom aput baszogatni. Mint ahogy leírtam nagyon örültem neki, mikor egymásra találtak. Viszont az nem tetszik, hogy be akarja szabályozni, hogy mi mennyit és hogyan találkozhatunk apuval. Mert neki ez már így nem szimpi.
márc. 28. 15:36
 22/127 anonim ***** válasza:
78%
Mi ez a hülye felfogás? Mi az, hogy ő ott vendég? Én sem élek már otthon, de ha megyek, akkor haza megyek, nem pedig vendégségbe. Sőt, bármikor mehetek, van kulcsom, mivel ugyanúgy az én otthonom is.
márc. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/127 anonim ***** válasza:
87%

Sajnos így apád dönti el, hogy ki mehet oda. A haszonélvezeti jog erősebb a tulajdon jogtól.

Ő viszont nem képes helyrerakni a fintorgó hercegnőt.

márc. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/127 anonim ***** válasza:
85%

23. és a nagypapa szeretné is ha a lánya és az unokák jönnének hozzá. nincs tiltva a lány sem az unoka. a nagypapa szívesen látja öket akármikor

akár haszonélvező a nagypapa akár nem


az új nő az akinek nem tetszik a rendszer

márc. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/127 anonim ***** válasza:
25%

"Az apu és az én otthonom, nem én vagyok ott a vendég"

Merthogy tulajdonrészed van a házban.

Figyelj, kerdező, gondold mar ezt át egy kicsit. Szerinted milyen lehet úgy lakni valahol a kedveseddel, hogy közben a kedvesed csaladja hetente többször értesedre adja, hogy te itt nem erezheted magad otthon, mert ez másnak az otthona, aki mondjuk ott se lakik... próbáld hideg fejjel végiggondolni. Nem lehet, hogy abból lett elege, hogy te nem hagyod, hogy ők parkent a kis fészküket kialakíthassák abban a házban, mert erezteted, hogy ám ez a te otthonod, és apukád párja nem érezheti otthon magát, ő csak vendég. Mert nekem ez a gyanúm. Hagyd apukádnak, hogy kialakíthassa az együttélős parkapcsolatát, mert jelenleg ezt nem hagyod neki, belelógsz, nem engeded őket összecsiszolódni.

márc. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/127 anonim ***** válasza:
30%
Ha tényleg szereted apukadat, úgy igazán, akkor most hatrabb lepsz és engeded, hogy apukád parja is otthonanak hívhassa azt a házat. Ez ennyi.
márc. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/127 anonim ***** válasza:
90%

25


nem tulajdonrésze van hanem ö az 1/1-es tulajdonos


egyébként ha a nő belecsöppent egy helyzetbe akkor nem ágálni kell meg hisztizni püffögni veszekedni hanem konstruktívan előállni egy olyan javaslattal ami mindenikek jó


pl a lány heti 2x jön át

a nagypapa is heti 2x megy át a lányhoz

rendszert vinni bele

márc. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/127 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem ez volt. A párja nem is tud erről. Ő azt tudja, hogy apué a ház.

Míg nem lakott ott időnként mikor találkoztunk nagyon kedves és barátságos volt. Többször jött ő is apuval hozzánk.

Ahogy be költözött úgy változott meg a viselkedése. Amúgy azután , hogy beköltözött többször telefonáltam apunak mielőtt be mentünk volna, hogy rá érnek e éppen. Volt, hogy hívtam át őket ebédre, apu örömmel mondta, hogy igen, de háttérben hallottam a beszólást, hogy már megint a lánya hívja ezt nem hiszem el... Tehát ő kezdett el változni ahogy be költözött apuhoz.

márc. 28. 15:50
 29/127 anonim ***** válasza:
20%

#24

Hiába akarja, a fintorgó nőjét mégsem állítja le. Azt a nőt, aki addig milyen jól előadta magát. Aztán hirtelen egy csapásra megváltozott.

márc. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/127 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam apu mostanában egyre többször veszekszik vele, mert már minden a baj. Most húsvét is jön. Apu minden évben reggel korán jön locsolni. Délelőtt a gyerekeknek tojás keresést tart a kertben és utána jövünk át hozzánk ebédelni.

Na most ez így nem tetszett a párjának.

Ebből is veszekedés volt.

márc. 28. 15:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!