Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kikészít a 18 éves lányom és...

Évi59 kérdése:

Kikészít a 18 éves lányom és a 24 éves fiam, mit tennétek a helyemben? 53 éves budapesti anyuka vagyok, akit 3 agyműtét után leszázalékoltak, vagyis: nem dúskálunk anyagiakban.

Figyelt kérdés

A férjem egy szelíd ember, aki (velem együtt) mindent megtett azért, hogy a két gyerekünknek „mindene” meglegyen, vagyis első helyen mindig a család állt számunkra. Beláttam mára, hogy túlzottan engedékenyek voltunk, és az általunk helyesnek vélt demokratikus nevelés csak rosszhoz vezetett. A lányunk most fog érettségizni, jó tanuló, de itthon elviselhetetlen, állandóan követelőzik, mivel egy nagyon gazdag társaságba került, akiknek természetes, hogy mindent megvehetnek. Velünk rondán beszél, üvöltözik, ha nem kap meg valamit, beszélni vele nem lehet, mert szó szerint leüvölti a fejünket, semmiben nem segít, állandóan azt vágja a fejemhez, hogy rossz (ennél keményebb jelzőkkel!) anya vagyok. Ha ezt nekem meséli valaki, hogy egy ’gyerek’ a szüleit állandóan terror alatt tartja, el sem hinném. Szerinte neki minden jár, mert ő ugye tanul, így semmit nem kell tennie egyebet. Havonta 25 ezer forintot kap tőlünk (nagy nehézségek árán), amit persze elkölt, úgy, hogy azt üvölti, hogy semmi közöm hozzá, mire. Aztán kezdődik a követelésáradat. Most fejébe vette, hogy fizetősre fog menni az egyetemen, és persze hozzám vágta, hogy kezdjünk el gyűjteni a tanulmányaira. Nem bírom tovább, próbáltam vele leülni megbeszélni a dolgokat, nem járt eredménnyel. A fiunkat pedig, akit - miután többször meglopott bennünket -, nagy nehezen kiraktuk itthonról 6 hónapja, mert érettségi után egy szakmát volt hajlandó elvégezni, és megszerezni az OKJ végzettséget, pedig négy évig járhatott nappalisként tanulni, végig mi tartottuk el. Azért tartom reménytelennek a helyzetet, mert most sem hajlandó munkát keresni magának, vasárnaponként eljön hozzánk, és elpanaszolja, hogy nincs pénze, azt várja, mi adjunk. Csak azért iratkozott be egy OKJ oktatásra, hogy felvehessen diákhitelt, amiből megpróbálja fenntartani magát. De nem jár be tanulni, csak beiratkozáskor járt bent. Nem érti meg, hogy a hitelt vissza is kell majd adni. Nem tudom, mit tegyek, mert semmiben nem hallgat ránk: munkát nem keres magának, nem tanul, közben állandóan azt mondogatja, hogy melyik haverját mennyi pénzzel támogatják otthonról. A férjem nem képes a sarkára állni, mert még mindig azt hiszi, hogy mindennek a megoldása a mi kötelességünk. Én már nem bírom tovább az állandó veszekedéseket, reménytelen vitákat.

Nincs szükségem letolásokra, mert tudom, hogy sok dologban mi (a férjemmel rontottuk el), de a tűrőképességem végére értem, és úgy érzem, akár a halálba is menekülnék, mert nem bírom tovább. Ha van hathatós ötletetek, arra lenne szükségem, mert nincs kihez fordulnom.



2013. febr. 19. 10:48
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/219 anonim ***** válasza:
100%
A lányod még duzzogni is fog egy jó darabig, aztán előveszi majd a jobbik eszét, és hajlandó lesz talán tenni is valamit, ha igényei vannak. A fiad nehezebb ügy, de hidd el, akármilyen életveszélyes amit művel, akármennyire kétségbeejtő, ez a színjáték része. Egészen addig,amíg pumpolhatott benneteket, gondolom nyoma sem volt a depressziójának, és eszében sem volt gyógyszerekkel tömni magát. Vagy ha igen, azt nem terápiás céllal tette. Tartsátok magatokat ahhoz, hogy ha segítségre van szüksége, akkor a munka kereséséhez, orvosi kezeléshez partnerek vagytok. De a megélhetését nem tudjátok, és nem is akarjátok fedezni, a lakásotokba pedig nem mehet vissza. Persze, hogy visszavágyik a szobájába, mert érzi, hogy végetért a lébecolás korszaka a számára. Honnan szerez gyógyszert?? Már csak azért is jó lenne egy pszichiátriai kivizsgálásra rávenni, hogy előttetek is egyértelművé váljon; itt nem betegségről, hanem manipulációról van szó. Ha szembesülnie kell vele, hogy ezt ti is tudjátok, kénytelen lesz együttműködni abban, hogy megoldást találjon az életére.
2013. márc. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/219 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nagyon nehéz, ez várható volt, de nem lehet a végtelenségig adni, adni és adni. Remélem, elmennek veletek pénteken a csg-ba. És ne hibáztasd magad. Lehet, hogy elrontottad őket, de mindenkinek jár a szabad választás, mindenki olyan életet élhet, amilyet szeretne. A fiad az érzelmi zsarolást választja a munka helyett. De ezt ő választotta, nem te erőltetted rá. Reméljük, jobb útra tér és dolgozni fog. A lányodnak meg kell pár hónap és hozzászokik a dologhoz. A hisztik majd ritkulnak, és majd belátja, hogy nincs értelme, mert nem engedtek.
2013. márc. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/219 Bence_ ***** válasza:
100%

Lehet, hogy most belepusztul. Ha nem léptetek volna akkor meg biztosan.

Sok sikert!

2013. márc. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/219 A kérdező kommentje:
Nagyon hálás vagyok Nektek!!! A pénteki családterápia után jelentkezem.
2013. márc. 19. 09:53
 65/219 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, feladom, egyedul nem megy a kuzdelem. A fiunk a barnojevel meguzente, hogy elpusztitja magat, a férjem kiborult, hogy ő ebbe belehal, és engedjük haza költözni 'szegény gyereket" (májusban lesz 25 éves, szegénykém). Azt hiszem, ez a család szétbomlik, mert én nem akarom egyetlen napig sem nézni, ahogyan a fiunk ebben a lakásban pusztítja magát, és döglik egész nap, miközben a szülők belepusztulnak a sok gondba, feladatba, pénzkeresésbe, stb. Elkezdtem csomagolni, hogy amint megérkezik a fiunk, én elmenjek a saját otthonomból, ahol 18 éves korom óta élek. (Talán az unokanővérem befogad, persze nem kívánom ingyen, mert én soha senkin sem élősködtem. Nem is értem, a fiam hogyan képes erre??? Csak a férjemmel kívánom tartani a kapcsolatot, mindenből elegem van. A megoldást nem lehetne zsarolással kikényszeríteni a szülőkből, ez az én véleményem, de egyedül ehhez már kevés vagyok.
2013. márc. 23. 15:23
 66/219 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom. A férjednek megmutattad ezeket a válaszokat.?
2013. márc. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/219 anonim ***** válasza:
100%
Bár ezt te most nyilván teljes kudarcként éled meg, azt hiszem tökéletesen igazad van. Nagyon sajnállak, hogy erre a döntésre kellett jutnod... Talán ez a sokkhelyzet őket is elgondolkodtatja. Vigyázz magadra, és ne fordulj vissza!
2013. márc. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/219 anonim ***** válasza:
100%

Azt írtad, hogy beszámolsz a pénteki családterápiáról. Elmentetek egyáltalán? Dehát mi történt? A férjed elenged téged, hogy visszafogadhassa a fiát?

Sokan aggódunk itt érted, láthatod a válaszokból is...

Meséld el mi történt, csak úgy nem rohan ki az ember a vakvilágba!

2013. márc. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/219 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves soraitokat! A férjemnek nem mutattam meg (a lényegről referáltam neki), mert szerinte mindenki másképpen vélekedik, ha nem a saját gyerekéről van szó, akit félt és imád, és akiért mindenkinek magának kell felelősséget vállalnia! A legrosszabb, hogy egy tökéletesen működő - szeretetteljes házastársi kapcsolatot kell itt hagynom, mert az ebben való véleménykülönbségünk elviselhetetlenné teszi az életet! Közben tudom, hogy így - ezen az úton haladva - a fiunk sem fog előrejutni, sem változni, sem bármit is tenni a jobbításért, hiszen meglesz a régen áhított biztonságos kuckó, ahol, bár értékek már nincsenek, de nyilván lesz-mit lenyúlni, akár egy ócska videó...

Úgy gomndolom továbbá, hogy ezen az úton minimum 4 fős veszteség lesz, ahogyan a tegnapi pszichológus fogalmazott, míg a másik úton csak egy, bár valóban szörnyű, hogy az az egy a fiunk lenne, de ha mi hárman (sőt négyen: 3 + barátnője is) rámegyünk, akkor ő is vesztes lesz a végén, de ezt rajtam kívül senki sem látja be. A lányunk már megmondta, hogy azonnal érettségi után húz innen el. (Ebben az egyben maximálisan megértem!!!)

2013. márc. 23. 17:22
 70/219 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom. :( Pedig annyira kézenfekvő lenne a megoldás. Majomszeretettel senkin se lehet segíteni.
2013. márc. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!