Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kikészít a 18 éves lányom és...

Évi59 kérdése:

Kikészít a 18 éves lányom és a 24 éves fiam, mit tennétek a helyemben? 53 éves budapesti anyuka vagyok, akit 3 agyműtét után leszázalékoltak, vagyis: nem dúskálunk anyagiakban.

Figyelt kérdés

A férjem egy szelíd ember, aki (velem együtt) mindent megtett azért, hogy a két gyerekünknek „mindene” meglegyen, vagyis első helyen mindig a család állt számunkra. Beláttam mára, hogy túlzottan engedékenyek voltunk, és az általunk helyesnek vélt demokratikus nevelés csak rosszhoz vezetett. A lányunk most fog érettségizni, jó tanuló, de itthon elviselhetetlen, állandóan követelőzik, mivel egy nagyon gazdag társaságba került, akiknek természetes, hogy mindent megvehetnek. Velünk rondán beszél, üvöltözik, ha nem kap meg valamit, beszélni vele nem lehet, mert szó szerint leüvölti a fejünket, semmiben nem segít, állandóan azt vágja a fejemhez, hogy rossz (ennél keményebb jelzőkkel!) anya vagyok. Ha ezt nekem meséli valaki, hogy egy ’gyerek’ a szüleit állandóan terror alatt tartja, el sem hinném. Szerinte neki minden jár, mert ő ugye tanul, így semmit nem kell tennie egyebet. Havonta 25 ezer forintot kap tőlünk (nagy nehézségek árán), amit persze elkölt, úgy, hogy azt üvölti, hogy semmi közöm hozzá, mire. Aztán kezdődik a követelésáradat. Most fejébe vette, hogy fizetősre fog menni az egyetemen, és persze hozzám vágta, hogy kezdjünk el gyűjteni a tanulmányaira. Nem bírom tovább, próbáltam vele leülni megbeszélni a dolgokat, nem járt eredménnyel. A fiunkat pedig, akit - miután többször meglopott bennünket -, nagy nehezen kiraktuk itthonról 6 hónapja, mert érettségi után egy szakmát volt hajlandó elvégezni, és megszerezni az OKJ végzettséget, pedig négy évig járhatott nappalisként tanulni, végig mi tartottuk el. Azért tartom reménytelennek a helyzetet, mert most sem hajlandó munkát keresni magának, vasárnaponként eljön hozzánk, és elpanaszolja, hogy nincs pénze, azt várja, mi adjunk. Csak azért iratkozott be egy OKJ oktatásra, hogy felvehessen diákhitelt, amiből megpróbálja fenntartani magát. De nem jár be tanulni, csak beiratkozáskor járt bent. Nem érti meg, hogy a hitelt vissza is kell majd adni. Nem tudom, mit tegyek, mert semmiben nem hallgat ránk: munkát nem keres magának, nem tanul, közben állandóan azt mondogatja, hogy melyik haverját mennyi pénzzel támogatják otthonról. A férjem nem képes a sarkára állni, mert még mindig azt hiszi, hogy mindennek a megoldása a mi kötelességünk. Én már nem bírom tovább az állandó veszekedéseket, reménytelen vitákat.

Nincs szükségem letolásokra, mert tudom, hogy sok dologban mi (a férjemmel rontottuk el), de a tűrőképességem végére értem, és úgy érzem, akár a halálba is menekülnék, mert nem bírom tovább. Ha van hathatós ötletetek, arra lenne szükségem, mert nincs kihez fordulnom.



2013. febr. 19. 10:48
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/219 Bence_ ***** válasza:
100%

Sajnálom!

Nagyon úgy fest, hogy nincs más választásod.

Így legalább belőled marad valami.

Rettentő nehéz lehet.

Már eljöttél?

2013. márc. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/219 anonim válasza:
100%
Kozbe még kovetem az irásaidat és sajnálattal kell olvasnm hogy nem változik semmi nálatok sot még rosszabb én nekem még most is felfoghatatlan hogy hogy lehet egy ilyen eross szuloi szeretetet ennyire nagyon kihasználni ha a gyereketek átélte volna azokat amiket sok gyerek a VILÁGBAN velem egyutt azt hiszem térdre esve konyorogve kérnék a megbocsájtást és sajnálom oket (már ha megjon egyszer az eszuk )mert ha majd egyszer Ti már nem lesztek akkor mindent megadnának azért hogy ulyra egyutt lehesetek nekik de akkor már késo lesz.....
2013. márc. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/219 A kérdező kommentje:
Még nem jöttem el, mert holnap este beszél majd a férjem a fiunkkal, aki még "gondolkozik". Kérdés, hogy min. Ez az állandó zaklatott élet, amikor az ember azon izgul még mindig, hogy mi lesz (mi lett) az imádott gyerekeivel, mivé fognak válni, és persze mi lesz velünk, ha már a férjem nem bírja ezt a tempót... Tudom, hogy a sírás nem segít, mégis talán megkönnyebbülök tőle, de a fájdalom belül állandóan emészt.
2013. márc. 25. 18:25
 74/219 Kockasajt123 ***** válasza:
100%

Szia Kérdező!


Mi van veletek? Hogy vagytok?

Nálunk is kiborult a bili, hasonló cipőben járunk.


Végigolvastam a topikot, meg másik hasonlót.


Az a baj, én is a félelemmel küzködök, mi lesz, hogy lesz,

lehet nálunk sem nekem kellene izgulnom.


Várom a válaszodat.

2013. ápr. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/219 Kockasajt123 ***** válasza:
100%
A sírás meg a futás nem szégyen, én is jól kisírom magam, akkor megkönnyebbülök, és reálisabban tudok gondolkodni.
2013. ápr. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/219 Kockasajt123 ***** válasza:
100%

Én Terézanyu komplexusos vagyok. Beteges megmentő.

És rajtam kívül sokan mások.


Tegnap néztem az: Állítsátok meg Terézanyu c. filmet.


Engem nem tanítottak következetességre, és én is rossz vagyok ebben. De meg kell végre tanulni, határkoat húzni.


Itt a film:


http://www.youtube.com/watch?v=GxQdZE-7zho

2013. ápr. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/219 Kockasajt123 ***** válasza:
100%

Kérdező,


többnyire jó válaszokat írtak a többiek. A sakadra kell állni. Nekem is.


Egy rendkívüli film. Válságban lévő családok részére.


Még jobb lenne, ha a gyerekek is megnéznék, mert szembesülhetnének magukkal.


Kemény szeretet


[link]


Nézzétek meg, nagyon tanulságos.

2013. ápr. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/219 gabriella83 válasza:
22%
szerintem a lanyod is drogos.A fiadrol mennyit tudtok? miota drogozik es miket?
2013. ápr. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/219 anonim ***** válasza:
100%
? hm, tortent azota valami?
2013. ápr. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/219 anonim ***** válasza:
100%

Végigolvasva minden hozzászólást és a problémádat is, nagyon sajnállak! Bár hibáztatok ti szülők, a gyerekeitek felnőtt élete már nem a ti felelősségetek, ennyi idősen már nekik is tudniuk kellene, ha máshonnan nem, akkor a médiából, hogy ilyenkor már "illene" érett felnőttként viselkedni.


Én kitartást kívánok neked, és remélem hamarosan jobbra fordul a sorsod/sorsotok!

2013. ápr. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!