Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nektek ez hogy esne? Nem...

Nektek ez hogy esne? Nem szeretnék igazságtalan lenni, mégis zavar a dolog.

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, férjem is, van egy 9 hónapos babánk. Tanultunk, mindketten a szakmánkban dolgozunk, jók a kilátásaink van egy kis megtakarított pénzünk is. Teljes nulláról kezdtük el mindketten, albérletben lakunk, amit szép lassan bebútoroztunk, hogy azok legalább már sajátok legyenek, spórolunk szépen lassan saját lakásra, de ez egyelőre elérhetetlennek látszik, nem tudunk annyit félretenni. Ő is szegény sorból jön, minket pedig anyukám egyedül nevelt hármunkat szintén nem túl jó körülmények között, így mindig is tudtam, hogy teljesen egyedül kell majd megoldanunk az életet minden segítség nélkül.


Azonban menet közben fordult a helyzet. Anyukám újraházasodott egy nagyon tehetős férfivel. A legkisebb húgom még otthon él, azóta őt elárasztják mindennel, mindent megkap amit csak akar, nyaralni viszik külföldre barátostul stb. A nagyobbik húgom szintén albérletben lakik és dolgozik suli mellett rengeteget. Anyámék olyan burzsuj módon élnek, hogy már szemet szúr, és engem meg a másik tesómat eszébe sem jut kicsit segíteni, sőt, ha kölcsön ad pár ezer ft-ot, egy hét múlva veri az asztalt, hogy miért nem adtuk már vissza, mindent azonnal követel, és amikor nemtetszésemet fejezem ki, akkor kiakad, hogy itt a tisztességről van szó. Rengeteg ilyen dolog történt már, ami nagyon rosszul esett.


Lényeg a lényeg: most jelentették be, hogy vettek egy lakást, hogy befektessék a pénzüket. Már kezdtem volna örülni, hogy esetleg mégcsak nem is azért, hogy nekünk, hanem hogy mondjuk lakhatunk ott, amíg spórolunk, hogy hamarabb meglegyen a saját lakásra a pénz, ne albérletre menjen, de nem, eszükbe sem jutott, hanem még pármilláért luxusra csinálják teljes berendezéssel és külföldieknek kiadják, hogy fialjon a pénz. De a húgomra ugyanúgy nem gondoltak, aki ugyanúgy albérletet fizet.


Én ezen most nagyon kibuktam...sosem vártam el, hogy a popsim alá dugjanak bármit, de azt gondoltam, ha egyszer ennyire megteheti, akkor egy minimális módon besegít az életünk elindításában. Azt elfelejti, hogy neki anno mennyit segítettek a szülei. Én nagyon örülök, hogy ennyi sanyarú év után ilyen jól él végre, és nem is várnék el több támogatást, és ezért nem tudom, hogy jogos-e a kiakadásom, de mégis fáj.


Amúgy apám kb. ugyanezt megcsinálta...a világvégén felhúzott egy 3 lakásnyi parasztházat nyaralónak, amit kb. sosem tudunk majd látogatni olyan messze van egy eldugott kis faluban, aminek az árából már mindkettőnknek vehetett volna egy kis garzont és még magának is marad egy kis nyaralóra. A férjem szülei meg a húgát támogatják mindenben, mert ő "helyben van".

Annyira elegem van abból, hogy mindenki ennyire "magunkra hagyott" minket, mert mi vagyunk azok, akik majd úgyis megoldják, mert keményen dolgoznak. Jogtalan a rossz érzetem?

Bocsánat, hogy hosszúra sikerült, köszönöm a válaszokat.



2013. aug. 6. 22:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/88 anonim ***** válasza:
74%
Ne legyél már kapzsi. Egy csilivili luxuslakást simán ki lehet adni 150000+ rezsi, ez azt jlenti, hogy anyukád férjének a zsebéből évente majdnem kétmilliót húznál ki. Szivességből, mert neked nehéz sorsod volt. Ezt hogy képzeled?
2013. aug. 7. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/88 anonim ***** válasza:
91%
Lehet, hogy rosszul esik, de az nem az anyád pénze. írtad, hogy te mennyi mindent fizettél stb., akkor nyilván tisztában vagy vele, hogy milyen anyád van (azért 15 éves korodtól dolgoztál...ez én nem engedném a gyerekemnek, nemhogy elszedni tőle még az ösztöndíját is...Ha te meg tudtad tenni, hogy tanulsz, dolgozol, nyilván neki is ment volna, hogy éjjel nappal melózzon, hogy eltartsa a gyerekeit, de kényelmesebb volt akkor is másra támaszkodni)Csúnya a viselkedés, majd visszakapja az élettől, de azt nem szabad elfelejteni, hogy házassági vagyonközösség ide vagy oda, azért sok ember nem fog a másik zsebéből jótékonykodni. Nyilván nem anyád megtakarításából veszik a lakást és újítják fel, ha ráadásul olyan pénzt használnak, ami már a házasságkötés előtt megvolt a pasinak, akkor anyádnak semmi köze hozzá. Neked meg pláne...Ha annyira előre akartál volna jutni, akkor várhattál volna a gyerekkel is, 26 vagy. Anyádat ismered. Max annyit tehetsz, hogy vársz, és reménykedsz, hogy a pasi haljon meg hamarabb (nehogy újranősüljön a pénzzel!), aztán gyorsan anyud is, és akkor lesz habzsi -dőzsi az örökségből.
2013. aug. 7. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/88 anonim ***** válasza:
37%

vagyonközösség igen, de kétlem, hogy azt a vagyon, amiből most vennék a házat, azt már együtt keresték meg, tehát hiába vesznek most házat, azt a férfi kereste meg még a házasság előtt, tehát különvagyon lesz...gondolom ...



értem, hogy jól esne, de tényleg nem tehetsz semmit, és nem is jogos, hogy ki vagy akadva.


nem tudhatod, hogy édesanyád segítene-e és a férjével vannak erről viták (pénzvisszakérérs pl)


Bár azt a szülőőt sem értem, akinek nagyon jól megy, és nyugodt szívvel nem segít.

nem azt mondom, hogy elvárás, vagy elvárnám, de én tuti nem tudnám megtenni, hogy élek, mint Marci Hevesen, a gyerekeim, és az unokám pl nyomorognak.

természetesen én sem segíteném erőn felül, mert azt sem lehet, de ha nem is pénzzel, akkor olyan ajándékkal, aminek hasznát veszik.

pl a lakást 1-2 évre kiadom nekik a rezsi+ fenntartási ktsg-ért.

nem nekik veszem, nem örökre lakhatnak ott, de mégis az albérlet pénze megmaradna nekik, hamarabb tudnak sajátba menni, ha ez a céljuk...

de ez én vagyok, viszont ha a gyerekem pénzéhes lenne, akkor biztos nem tenném meg, azért kihasználni nem hagynám magam (nem írtam, hogy a kérdező ezt teszi!)


Tehát Kérdező, érthető, de jogtalan a rossz érzeted.

2013. aug. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/88 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező. Anyád nem a pasiba szerelmes, hanem a pénzébe. Nagyon könnyen megjátsszák a nők a szerelmest, ha jön a lóvé a házhoz. Megtévesztő, sok férfit is becsapnak evvel.


Szóval nyugodj meg, a pasi pénzébe szerelmes. Ha csóró lenne, nem is lenne vele.

2013. aug. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/88 anonim ***** válasza:
68%

Emberek tudtok ti olvasni?

A pasi szivesebben adna mint az anyja.

Kérdező megértelek nehéz dió.Nálunk a nagyi ilyen.Mostohatatám adott volna ezt azt de a vérszerinti nagyim olyan soher hogy semmit nem engedett adni.Az egészben az a szép hogy minden úgy van beállitva hogy a tata nem engedi hogy szülinapra kapjunk egy tábla csokit,holott mostmár tudjuk hogy mi a helyzet.

2013. aug. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/88 anonim ***** válasza:
71%

Elkezdtem végigolvasni a válaszokat, de feladtam, dübörög a jóindulat...


Sajnállak, és megértelek, hogy borzasztóan rosszul esik, hogy anyud ennyire mellőz benneteket. Ahogy olvasom, nem vagytok/voltatok problémás gyerekek, akire jobban oda kell figyelni, akiket jobban kell támogatni, így talán eszébe sem jut, hogy könnyíthetne az életeteken.


Próbáljátok meg túltenni magatokat ezen, és bár keserű szájízzel, de lépjetek túl rajta. Valóban úgy van, hogy majd megoldjátok, mert becsülettel, keményen dolgoztok.


Nekünk is volt egy ilyen időszakunk, nekem is nagyon rosszul esett, és mikor hívtak programokra, hárítottam, hogy dolgoznunk kell, túlórázunk, berendeltek, váratlan + műszak, másodállás, stb. Nem, nem vették észre, hogy egy kis segítséggel - ami nekik nem lett volna teher - mennyivel könnyebbé tehetnék az életünket.


Elkönyvelték, hogy hajtunk mindketten, és büszkék voltak, hogy milyen rendes gyerekek, dolgosak, félreteszik a pénzt, stb. Aztán a kapcsolatunk annyira meglazult, hogy éves szinten kb. csak a sátoros ünnepeken találkoztunk. Végül megvettük a saját lakásunkat, és teljesen eltávolodtam anyáméktól. Az unoka, az volt, ami változtatott rajtuk. Addigra viszont én már túl közömbös lettem feléjük. És ez a mai napig tart. Leginkább talán az fájt, hogy az anyám, és nem veszi észre, hogy mennyire sokat számítana, hogy csak egy kicsit is segítene. Nincs testvérem. Csak azért írtam le az én példámat, hogy lásd, nem vagy egyedül. De nem jó példa, ne kövesd :) Nem tudom, talán ha lett volna bátorságom szólni, hogy kicsit támogasson? Ha kevésbé vagyunk büszkék és makacsok, ha sírok, hogy milyen nehéz?


Nem tudok tanácsot adni, de tudom, mit érzel.

2013. aug. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/88 anonim ***** válasza:
91%
Oké, hogy házasság=vagyonközösség, de rosszulé tudod. Ami valamelyik fél különvagyona, az sosem lesz közös. Jelen esetben a különvagyonhoz tartozik a lakás, mert azt a pasi a saját pénzéből vette, amit még házasság előtt szerzett. Ez sosem lesz közös. Ha eladja, akkor sem a pénz, sem amit rajta vesz, az sem lesz közös. A logika az benne, hogy ezekhez a házastárs nem járult hozzá, nincs benne munkája.
2013. aug. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/88 anonim ***** válasza:
97%
Azért anyukád szemszögéből is nézd, lehet, hogy nem szeretné, hogy a párja jószIvűségét kihasználjátok és elkezdjétek pumpolni. Az, hogy házasságban közös vagyon, a pasi keresi a pénzt, anyukád élvezi, de nem osztogathatja.Az mondjuk durva, hogy pár ezerért kiveri a hisztit, de az meg a másik véglet lenne, kellemetlen lenne neki, hogy a párja ingyen lakást biztosItson neked.
2013. aug. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/88 anonim ***** válasza:
50%

Kerdeze, este kulonosen kar feltenni egy kerdest, latod, mit kapsz.

Pedig neked van igazad, undorito, amit anyad muvelt pl a gumisnal.


Az igazsagoszto hazisarkanyok meg vegyenek visszabb, mert undorito, a valaszaiktol hanynom kellett!

2013. aug. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/88 anonim ***** válasza:
77%
Nézzük a fordított helyzetet. Ha találnék egy gazdag pasit magamnak, akivel veszünk egy lakást, hogy a belefektetett pénz havonta kamatostól visszajöjjön, és az anyám beállítana, hogy ő úgy gondolta, hogy ő odaköltözik a férjével meg a gyerekével, mert többet akarnak spórolni, hát kiröhögném és rácsuknám az ajtót! Minek vállalsz gyereket, ha még nincs meg a pénzed lakásra? Vagy ha már vállaltál oldd meg magad.
2013. aug. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!