Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nektek ez hogy esne? Nem...

Nektek ez hogy esne? Nem szeretnék igazságtalan lenni, mégis zavar a dolog.

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, férjem is, van egy 9 hónapos babánk. Tanultunk, mindketten a szakmánkban dolgozunk, jók a kilátásaink van egy kis megtakarított pénzünk is. Teljes nulláról kezdtük el mindketten, albérletben lakunk, amit szép lassan bebútoroztunk, hogy azok legalább már sajátok legyenek, spórolunk szépen lassan saját lakásra, de ez egyelőre elérhetetlennek látszik, nem tudunk annyit félretenni. Ő is szegény sorból jön, minket pedig anyukám egyedül nevelt hármunkat szintén nem túl jó körülmények között, így mindig is tudtam, hogy teljesen egyedül kell majd megoldanunk az életet minden segítség nélkül.


Azonban menet közben fordult a helyzet. Anyukám újraházasodott egy nagyon tehetős férfivel. A legkisebb húgom még otthon él, azóta őt elárasztják mindennel, mindent megkap amit csak akar, nyaralni viszik külföldre barátostul stb. A nagyobbik húgom szintén albérletben lakik és dolgozik suli mellett rengeteget. Anyámék olyan burzsuj módon élnek, hogy már szemet szúr, és engem meg a másik tesómat eszébe sem jut kicsit segíteni, sőt, ha kölcsön ad pár ezer ft-ot, egy hét múlva veri az asztalt, hogy miért nem adtuk már vissza, mindent azonnal követel, és amikor nemtetszésemet fejezem ki, akkor kiakad, hogy itt a tisztességről van szó. Rengeteg ilyen dolog történt már, ami nagyon rosszul esett.


Lényeg a lényeg: most jelentették be, hogy vettek egy lakást, hogy befektessék a pénzüket. Már kezdtem volna örülni, hogy esetleg mégcsak nem is azért, hogy nekünk, hanem hogy mondjuk lakhatunk ott, amíg spórolunk, hogy hamarabb meglegyen a saját lakásra a pénz, ne albérletre menjen, de nem, eszükbe sem jutott, hanem még pármilláért luxusra csinálják teljes berendezéssel és külföldieknek kiadják, hogy fialjon a pénz. De a húgomra ugyanúgy nem gondoltak, aki ugyanúgy albérletet fizet.


Én ezen most nagyon kibuktam...sosem vártam el, hogy a popsim alá dugjanak bármit, de azt gondoltam, ha egyszer ennyire megteheti, akkor egy minimális módon besegít az életünk elindításában. Azt elfelejti, hogy neki anno mennyit segítettek a szülei. Én nagyon örülök, hogy ennyi sanyarú év után ilyen jól él végre, és nem is várnék el több támogatást, és ezért nem tudom, hogy jogos-e a kiakadásom, de mégis fáj.


Amúgy apám kb. ugyanezt megcsinálta...a világvégén felhúzott egy 3 lakásnyi parasztházat nyaralónak, amit kb. sosem tudunk majd látogatni olyan messze van egy eldugott kis faluban, aminek az árából már mindkettőnknek vehetett volna egy kis garzont és még magának is marad egy kis nyaralóra. A férjem szülei meg a húgát támogatják mindenben, mert ő "helyben van".

Annyira elegem van abból, hogy mindenki ennyire "magunkra hagyott" minket, mert mi vagyunk azok, akik majd úgyis megoldják, mert keményen dolgoznak. Jogtalan a rossz érzetem?

Bocsánat, hogy hosszúra sikerült, köszönöm a válaszokat.



2013. aug. 6. 22:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/88 anonim ***** válasza:
100%
Van egy ilyen ismerősöm, csak férfi, aki egy lepukkant albiban nyomorog, míg anyuci felhívja Hawai-ról, mert ott nyaral az új férjével. Nekem is rosszul esne, hogy így állnak hozzánk, de bele kéne nyugodnom, hogy nekem nincs jogom ahhoz a pénzhez. Apád oldaláról más kérdés... Ő támogathatott volna, hiszen a gyermeke vagy.
2013. aug. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/88 A kérdező kommentje:
úgy látom, hogy itt a válaszolók nagyon szeretnek sarkítani. Az, hogy miért vállaltunk gyereket a semmire? 1, ha arra vártunk volna, h saját hitelmentes lakás, akkor kb. 40 éves korom előtt nem lehetne gyerekünk. 2, nem volt tervezett baba, de amikor megtudtuk,hogy jön, akkor mérlegeltünk és vállaltuk,hogy el fogjuk tudni tartani, ami így is van.mindene megvan, semmiben nem szenved hiányt, van otthona, sosem éhes, minden cucca megvan, és nem az anyámék nyakán lógva, hanem teljesen önerőből. Ott spórolunk, ahol tudunk, moshtó pelenkát használunk, főzök neki külön, vaterázok, magunkra kb semmit nem költünk, a férjem éjjel nappal dolgozik, és a ba mellett vállalok otthoni munkákat. Szóval sokminden a fejemhez vághattok itt, de azt nem, hogy élősködő haszpnleső vagyok. Hány olyan kérdés van itt, hogy teherbe estem, de el akarom vetetni,mert nincsenek meg a körülmények, aztán mindenki bíztatja, hogy trtsa meg, majd szülők segítenek stb. Bezzeg ilyenkor meg nekimennej az embernek, hogy ha nincs saját lakása, minek vállalt gyereket...csaupán az idegesít, hogy hiába gürizünk, nem jutunk egyről a kettőre, és most adódhtna egy lehetőség, de nem kapunk ennyi támogatást. Látom ismerőseiet hogy segítik mindemben, és fáj, hogy minket ennyire nagyon nem. Meg gyszer írom, nem követelek lakást, hanem azt hittem, hogy egy minimális módon segíti majd any´m az indulásunkat, ha megteheti. Továbbá, miért annyira evidens midenki szamára, hogy ez a pasinak házasság előtt szerzett vgyona, mihez anyámnak semmi köze? 5 éve házasok, a férje akkr eladta akását, oda költözött anyámhoz és abból pénzből indított egh válalkozást, amiből most ilyen jól élnek, ráaásul anyám is dolgozik, megha nem is keres annyit. Akkr ezek szerint egy házasságban annak a félnek, akinek kevesebb a jövedelme, semmi köze a máik pénzéhez? Hát nem tudom, ti milyen házasságban éltek, de elég abszurdnak tartom az elgondolást! A férfinek amúgy meg nincs családj és úgy látjuk nagyon szívesen segít nekünk, és múgy nagyon kedveljük egymást, nagyon jó ember... A megnyilválulásaitok minősége amúgy felháborító sok esetben!
2013. aug. 7. 10:41
 43/88 anonim ***** válasza:
59%
42, kapj be egy Xanaxot, mert még én is ideges lettem! :D A szülő nem azért szüli a gyerekét, hogy anyagilag támogassa még akkor is, ha annak már rég családja van, hanem azért vállalnak a nők gyermekek, mert szeretetet, tudást, tapasztalatokat szeretnének átadni neki. Nem ez a fontos? Nyilván nem azért kellett elmennie a kérdezőnek dolgozni, mert az anyja sóher volt, hanem mert KIB*SZOTTUL NEM VOLT PÉNZÜK! A faszi meg nem egy 3 kisgyerekes anyát vett el, hanem egy olyan nőt, akinek 3 KURVÁRA FELNŐTT gyereke van, akikért NEM TARTOZIK MÁR ANYAGI FELELŐSSÉGGEL!
2013. aug. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/88 anonim ***** válasza:
77%

"ha arra vártunk volna, h saját hitelmentes lakás, akkor kb. 40 éves korom előtt nem lehetne gyerekünk"


És most ha odaköltöztök 2 évre összegyűlik egy hitelmentes lakásra? :D Gondolom nem.

2013. aug. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/88 anonim ***** válasza:
29%
Kérdező! Én vagyok az, aki a hosszút írta (asszem 42-es), ne m neked szántam ezt, sőt! VEled értek egyet, mert szerintem igen is támogatnia kellene anyukádnak téged, szóval ne akadj ki.
2013. aug. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/88 A kérdező kommentje:
még a 40-es válaszolónak: ez már a te durva szegénységi bizonyítványod, hogy rádcsapnád anyádra az ajtót, ha segítségért jönne...én nem így gonolkozom. Lehet, hogy nekem rossz a felfogásom, de én ha tehetem, segítek annak, akinek szüksége van rá. A húgomat is befigadtuk egyszer fél évre, mert nem volt hova mennie.
2013. aug. 7. 10:46
 47/88 anonim ***** válasza:
43%
Egyébként meg nem azt írtam, hogy a szülő azért vállal gyereket, hogy pénzelje, hanem hogy TÁMOGASSA! Nem csak szeretettel és törődéssel, hanem anyagilag is! És főleg akkor, ha MEGTEHETI! Nem írtam, hogy ha csóró, akkor is mindenét adja oda neki, de adott esetben a szülőnek most van miből adnia! Akkor is ha itt pattogtok, hogy nincs joga hozzá, márpedig a jogi kérdést azt hiszem már jól megtárgyalták itt , hogy de, van joga.
2013. aug. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/88 A kérdező kommentje:
42-es, értettem,amit írtál, nem neked szólt. nem, két év alatt nem jönne össze egy hitelmentes lakás, de egy kezdődőke igen, amire hitelt lehet felvenni. De gonoszkodj csak tovább nagyvigyorral, látom nagyon élvezed. A hitelmentes lakást arra írtam, hogy ált.ez az elvárás a gyerekvállaláshoz. De látom kibogoztad a mondanivalót az íráaomból.
2013. aug. 7. 10:53
 49/88 anonim ***** válasza:
42%
Anyádnak most jól megy és elfelejtkezik arról, hogy voltak idők, amikor a bajban még összetartottatok, és te erőn felül is segítetted a családodat. Ő erről jótékonyan elfeledkezik. Azt írtad, a rezsit se tudta volna fizetni. Nektek van ilyen jellegű problémátok? A leírtak alapján nem hiszem, pusztán az a bajod, hogy önerőből nem tudtok gyarapodni. Nem elvárható, hogy elmondjanak akkora összegről havi szinten, ami a bérleti díj lenne. Nyilván van olyan szülő, aki a saját anyagi gyarapodás mellett vagy esetleg helyette inkább a gyereket segíti, van, amelyik meg a felnőtt gyerekét önállónak tartja és úgy van vele, hogy csinálja meg a maga szerencséjét, nem éhezik, van hol laknia, gyarapodni meg ne az ő hátrányára gyarapodjon. A te anyád ez utóbbi csoportba sorolható. Ezt el kell fogadni, de nem kell elfelejteni! majd ha ő fog újból segítségre szorulni bármilyen okból, akkor megveheti magának a pénzéből. Ti meg majd örököltök.
2013. aug. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/88 A kérdező kommentje:
Utolsó, igazad van és köszönöm az értelmes választ. Azért nagyon remélem az öröklés még nagyon messze van.
2013. aug. 7. 11:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!