Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nektek ez hogy esne? Nem...

Nektek ez hogy esne? Nem szeretnék igazságtalan lenni, mégis zavar a dolog.

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, férjem is, van egy 9 hónapos babánk. Tanultunk, mindketten a szakmánkban dolgozunk, jók a kilátásaink van egy kis megtakarított pénzünk is. Teljes nulláról kezdtük el mindketten, albérletben lakunk, amit szép lassan bebútoroztunk, hogy azok legalább már sajátok legyenek, spórolunk szépen lassan saját lakásra, de ez egyelőre elérhetetlennek látszik, nem tudunk annyit félretenni. Ő is szegény sorból jön, minket pedig anyukám egyedül nevelt hármunkat szintén nem túl jó körülmények között, így mindig is tudtam, hogy teljesen egyedül kell majd megoldanunk az életet minden segítség nélkül.


Azonban menet közben fordult a helyzet. Anyukám újraházasodott egy nagyon tehetős férfivel. A legkisebb húgom még otthon él, azóta őt elárasztják mindennel, mindent megkap amit csak akar, nyaralni viszik külföldre barátostul stb. A nagyobbik húgom szintén albérletben lakik és dolgozik suli mellett rengeteget. Anyámék olyan burzsuj módon élnek, hogy már szemet szúr, és engem meg a másik tesómat eszébe sem jut kicsit segíteni, sőt, ha kölcsön ad pár ezer ft-ot, egy hét múlva veri az asztalt, hogy miért nem adtuk már vissza, mindent azonnal követel, és amikor nemtetszésemet fejezem ki, akkor kiakad, hogy itt a tisztességről van szó. Rengeteg ilyen dolog történt már, ami nagyon rosszul esett.


Lényeg a lényeg: most jelentették be, hogy vettek egy lakást, hogy befektessék a pénzüket. Már kezdtem volna örülni, hogy esetleg mégcsak nem is azért, hogy nekünk, hanem hogy mondjuk lakhatunk ott, amíg spórolunk, hogy hamarabb meglegyen a saját lakásra a pénz, ne albérletre menjen, de nem, eszükbe sem jutott, hanem még pármilláért luxusra csinálják teljes berendezéssel és külföldieknek kiadják, hogy fialjon a pénz. De a húgomra ugyanúgy nem gondoltak, aki ugyanúgy albérletet fizet.


Én ezen most nagyon kibuktam...sosem vártam el, hogy a popsim alá dugjanak bármit, de azt gondoltam, ha egyszer ennyire megteheti, akkor egy minimális módon besegít az életünk elindításában. Azt elfelejti, hogy neki anno mennyit segítettek a szülei. Én nagyon örülök, hogy ennyi sanyarú év után ilyen jól él végre, és nem is várnék el több támogatást, és ezért nem tudom, hogy jogos-e a kiakadásom, de mégis fáj.


Amúgy apám kb. ugyanezt megcsinálta...a világvégén felhúzott egy 3 lakásnyi parasztházat nyaralónak, amit kb. sosem tudunk majd látogatni olyan messze van egy eldugott kis faluban, aminek az árából már mindkettőnknek vehetett volna egy kis garzont és még magának is marad egy kis nyaralóra. A férjem szülei meg a húgát támogatják mindenben, mert ő "helyben van".

Annyira elegem van abból, hogy mindenki ennyire "magunkra hagyott" minket, mert mi vagyunk azok, akik majd úgyis megoldják, mert keményen dolgoznak. Jogtalan a rossz érzetem?

Bocsánat, hogy hosszúra sikerült, köszönöm a válaszokat.



2013. aug. 6. 22:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/88 anonim ***** válasza:
61%
Hát akkor talán az anyádat kellene hibáztatni, de nem azért, mert most nem költözhetsz be a lakásba, amit még meg se vettek, de te már tervezed benne a jövődet, hanem azért mert cseszett elmenni dolgozni egész életében, nem bírt tisztességesen felnevelni, a nyomorba szülte sorra a gyerekeket. Így jár az, aki hagyja magát, ha nem gürizel azért, hogy megéljetek, akkor anyád felemelte volna a fenekét, és elment volna dolgozni, bármit. Nem az, hogy már rég ott sem lakok, de küldöm haza a lóvét! Kit érdekel, ha ennyire hülye volt, főjön meg a saját levében! Tudtad, hogy neked családod lesz, és ha máshogy akartad volna csinálni, akkor magadnak tetted volna félre a pénzt! És igen, rácsapnám az ajtót, a te anyádra a helyedben egy házat döntenék, nemhogy még tőle kérjek szívességet! De te tudod...
2013. aug. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/88 anonim ***** válasza:
68%

"Ha anyukám lett volna jómódú, akkor valószínűleg teljesen más lett volna a fiatalkorom, a középiskolás éveim és az életem elindulása, sosem nélkülöztem volna, így totálisan máshogy állnék a kérdéshez, ezért nem tudok rá válaszolni."


Nem vagy könnyű eset...


Mondjuk, hogy a gyerekkorod ugyanúgy telt. Mondjuk, hogy anyukád nyert/ talált/ örökölt egy nagy összeget, miután te és az idősebb húgod elköltöztetek otthonról. Találkozik egy férfival, aki olyan anyagi helyzetben van, mint anyukád, amikor találkozott a férjével. És jönnek a férfi gyerekei, hogy szeretnének a közös vagyonból valamennyit.

2013. aug. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/88 A kérdező kommentje:

1, házat, amit még meg sem vettek??? ezt most honnan veszed?

"Lényeg a lényeg: most jelentették be, hogy vettek egy lakást, hogy befektessék a pénzüket."


2, "És jönnek a férfi gyerekei, hogy szeretnének a közös vagyonból valamennyit." - mit szeretnék én a közös vagyonból? meghúzni magunkat egy lakásban 1-2 évig az vagyonkövetelés? Tényleg nem értem. Amúgy meg kérdésedre a válasz - bár implikáltad a válaszadásom - igen, miért zavarna, hogy pl. nekem mindenem megvan, élek boldogan, és a pasinak lenne egy gyereke és unokája, akik meg szűkölködnek valahol, nem engem egy kicsit sem zavarna, ha ott laknának anyámék közös lakásában egy ideig, amíg összeszedik magukat. Úgy néz ki ez a fő különbség köztem és a válaszolók nagy részében: hogy engem tényleg nem zavarna. És komolyan azt hittem, hogy őket sem zavarná (magamból kiindulva). Nem a lakást követelem, nem a vagyon egy részét követelem, sőt, rodtul nem követelek semmit, ezt értsétek már meg (és még én vagyok a nehéz eset). Egyszerűen azt hittem ha anyám teheti (a pasi meg mint írtam szívesen ad nekünk és nagyon jóban vagyunk), akkor majd ő is segíteni fog minket az életben.


Amúgy meg ne állítsd be így anyámat, mert keményen dolgozott és nem a semmire szülte halomba a gyerekeket. Az, hogy apuka fogja magát és lelécel, arról egy nő se tehet, nem egyedül vállalta a gyerekeket. Egy konyhán dolgozott, éjszaka meg néha felszolgált, de nem tudott annyit keresni, hogy fenntartsa a lakást, és mindannyiunkat úgy neveljen és lásson el, ahogy azt szeretné. És amikor egyetemre kerültem ráadásul bezárt a konyha, és egy évig nem talált munkát, munkanélkülin volt.

2013. aug. 8. 17:29
 84/88 anonim ***** válasza:
8%
Én megtehetem, hogy kritizállak, mert lehet neked doktori akármilyen diplomád, akkor sem tartasz ott, ahol én.És ezt nem dicsekvésből mondom, hanem már kibukik belőlem a hozzászólásaid alapján. Én nem vagyok diplomás, "csak" érettségim van, meg vagy 6 szakmám, 36 éves koromra kamasz gyermeke, házam hitel nélkül, kocsijaink is, és pusztán azért sorolom, mert azt mondtad, biztosan az húz le, aki még mindig otthon él. Szüleim meghaltak, férjemnek sem volt senkije, de küzdöttünk, haladtunk, ma egy hipermarketben 40 emberért vagyok felelős, senior manager vagyok, vagyis "élet-halál" ura. Mindent a saját erőnkből... Ha élne az anyám, vagy az apám, nem kérnék akkor sem egy fillért sem, nem fájna fogam semmire, örülnék anyám sikerének, és a magam életét rendezném úgy, ahogy tudom.
2013. aug. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/88 anonim ***** válasza:
52%
mint írtam, ha kiadják albérletnek, akkor van egy fix havi összegük. Ha ti beköltöztök, akkor nem lesz. Ez pedig vagyonmegvonás, akárhogy is nézzük.
2013. aug. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/88 A kérdező kommentje:
84-es, igen, büszke lehetsz arra, amit elértetek, ezt senki nem vitatja. Soha nem néztem le a nem diplmásokat, szép és elismerendő dolog a 6 szakma és a kemény munka. Viszont ez nem vesz el az értékéből annak sem, hogy ledoktorálni igenis ugyanúgy nagy dolog. Hogy kritizálhatsz, mert nem tartok ott 26 évesen önerőből mint te 36 évesen? Azért tíz év az tíz év...még jó, hogy nem tartok ott. Továbbá olvass vissza, nem azt írtam, hogy azok kritizálnak, akik otthon élnek, hanem hogy a velem egy idősek nagy része otthon lébecol. Nem azt mondtam, hogy egyedülálló vagyok az eredményeimmel, hanem hogy büszke vagyok rá. Az vagyok, ahogy te is az lehetsz...csupán azért írtam le eeket mert itt egy senkiházi másokon élősködő, életképtelen szarrágónak lettem beállítva, krvánál rosszabbnak, mert még az is tesz valamit a pénzért, bezzeg én...
2013. aug. 8. 18:45
 87/88 anonim ***** válasza:
43%
Talán nem úgy kéne vállalni HÁROM gyereket, hogy ha a pasim lelép ne legyen mit ennem. Ez a felelőtlenség, és innen indult minden.
2013. aug. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/88 anonim ***** válasza:
53%
Te legutolsó aztán olyan értelmes kommentet írtál, hogy csak gratulálni tudok a hülyeségednek! Valószínű, hogy amikor az ember gyereket vállal, tudja is, hogy később majd a férfi lelép-e vagy sem :D
2013. aug. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!