Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nektek ez hogy esne? Nem...

Nektek ez hogy esne? Nem szeretnék igazságtalan lenni, mégis zavar a dolog.

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, férjem is, van egy 9 hónapos babánk. Tanultunk, mindketten a szakmánkban dolgozunk, jók a kilátásaink van egy kis megtakarított pénzünk is. Teljes nulláról kezdtük el mindketten, albérletben lakunk, amit szép lassan bebútoroztunk, hogy azok legalább már sajátok legyenek, spórolunk szépen lassan saját lakásra, de ez egyelőre elérhetetlennek látszik, nem tudunk annyit félretenni. Ő is szegény sorból jön, minket pedig anyukám egyedül nevelt hármunkat szintén nem túl jó körülmények között, így mindig is tudtam, hogy teljesen egyedül kell majd megoldanunk az életet minden segítség nélkül.


Azonban menet közben fordult a helyzet. Anyukám újraházasodott egy nagyon tehetős férfivel. A legkisebb húgom még otthon él, azóta őt elárasztják mindennel, mindent megkap amit csak akar, nyaralni viszik külföldre barátostul stb. A nagyobbik húgom szintén albérletben lakik és dolgozik suli mellett rengeteget. Anyámék olyan burzsuj módon élnek, hogy már szemet szúr, és engem meg a másik tesómat eszébe sem jut kicsit segíteni, sőt, ha kölcsön ad pár ezer ft-ot, egy hét múlva veri az asztalt, hogy miért nem adtuk már vissza, mindent azonnal követel, és amikor nemtetszésemet fejezem ki, akkor kiakad, hogy itt a tisztességről van szó. Rengeteg ilyen dolog történt már, ami nagyon rosszul esett.


Lényeg a lényeg: most jelentették be, hogy vettek egy lakást, hogy befektessék a pénzüket. Már kezdtem volna örülni, hogy esetleg mégcsak nem is azért, hogy nekünk, hanem hogy mondjuk lakhatunk ott, amíg spórolunk, hogy hamarabb meglegyen a saját lakásra a pénz, ne albérletre menjen, de nem, eszükbe sem jutott, hanem még pármilláért luxusra csinálják teljes berendezéssel és külföldieknek kiadják, hogy fialjon a pénz. De a húgomra ugyanúgy nem gondoltak, aki ugyanúgy albérletet fizet.


Én ezen most nagyon kibuktam...sosem vártam el, hogy a popsim alá dugjanak bármit, de azt gondoltam, ha egyszer ennyire megteheti, akkor egy minimális módon besegít az életünk elindításában. Azt elfelejti, hogy neki anno mennyit segítettek a szülei. Én nagyon örülök, hogy ennyi sanyarú év után ilyen jól él végre, és nem is várnék el több támogatást, és ezért nem tudom, hogy jogos-e a kiakadásom, de mégis fáj.


Amúgy apám kb. ugyanezt megcsinálta...a világvégén felhúzott egy 3 lakásnyi parasztházat nyaralónak, amit kb. sosem tudunk majd látogatni olyan messze van egy eldugott kis faluban, aminek az árából már mindkettőnknek vehetett volna egy kis garzont és még magának is marad egy kis nyaralóra. A férjem szülei meg a húgát támogatják mindenben, mert ő "helyben van".

Annyira elegem van abból, hogy mindenki ennyire "magunkra hagyott" minket, mert mi vagyunk azok, akik majd úgyis megoldják, mert keményen dolgoznak. Jogtalan a rossz érzetem?

Bocsánat, hogy hosszúra sikerült, köszönöm a válaszokat.



2013. aug. 6. 22:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/88 anonim ***** válasza:
69%

Itt nincs semilyen közös pénz,


A pasinak esküvő elött volt 1 lakása ez különvagyon,

házasotak eladta a lakást az ebből származó pénz szintén különvagyon, hisz azért hivják így mert a házasságba se lesz soha közös,

az ebből a pénzből inditott válalkozás az innen származó pénzek szintén különvagyonak számitanak mert

bizonyitható hogy az egész a pasi házasság elött meglévő vagyonából van.

Diplomás nöként fel se kellet volna hoznod a témát.

2013. aug. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/88 A kérdező kommentje:
Diplomás nőként, logikusan gondolkozva teszem fel a kérdést. Ha mindezt anyám csinálta volna meg, vagyis eladja a lakását és azt közösen a férjével befekteti valamibe, akkor a pasinak sem lenne semmi köze hozzá???
2013. aug. 7. 21:15
 73/88 anonim ***** válasza:
73%
Nem, akkor sem lenne. Különvagyon = a másiknak semmi köze hozzá, sosem lesz közös.
2013. aug. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/88 anonim ***** válasza:
81%
Istenem... így van. Ha a szomszéddal történik, akkor is így van.
2013. aug. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/88 anonim ***** válasza:
30%

Nekem már a kérdésed kiírásakor kinyílt a bicska a zsebemben.


Milyen feleség, milyen anya, egyáltalán milyen ember vagy te??? Minek az ilyennek család, ha egyszerűen életképtelen? Várni a segítséget egy idegen férfitől, anyádat levenni pénzzel, majd kiakadni, ha vissza meri kérni.... Egy élősködő vagy, én anyád helyében ki is tagadnálak, nem még hogy segítsek neked. Irigy vagy a saját anyádra, arra, hogy ő tud menni nyaralgatni, te meg nem, irigy vagy a húgodra, mert őt viszik magukkal, irigy vagy a pasira, mert van pénze, ami nem a tied.....Jézus, én szóba nem állnék veled, nem még hogy adjak is valamit.

2013. aug. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/88 anonim ***** válasza:
53%
Diplomás nő vagy? Ezért tart itt az ország!
2013. aug. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/88 A kérdező kommentje:

75-ös, nekem meg tőled nyílik ki a bicska a zsebemben! Ezen az oldalon mindenkinek akkora a pofája, mindenki annyira le tudja nézni a másikat, undorító aljas módon sértegetni és megalázni. Igen, diplomás vagyok, sőt tudományos doktor. És nem, nem emiatt tart ott az ország, ahol tart, hanem azért mert mindenki jogokról beszél meg papírokról még egy családon belül is, nem pedig érzelemről, együttérzésről, támogatásról. Azért, mert az itt engem undorító módon ócsárló emberek rácsuknák az anyjukra az ajtót, ha az segítségért jönne, szerintetek egy családon belül ha valaki többet keres, a másiknak semmi köze a pénzéhez, szerintetek egy 6 éve közösen építkező élet nem közös, mert az egyik többel szállt bele, mint a másik, szerintetek egy anyának ki kellene tagadnia a gyerekét, ha az segítséget kér tőle. Undorítóak és szánalmasok vagytok. Na ezért tart itt a világ kedves utolsó. Na meg azért, mert feltettem egy ártatlan kérdést, amibe még bele is írtam, hogy nem szeretnék igazságtalan lenni, csak zavar a dolog, erre undorító alpári módon jönnek nekem emberek, kiéhezett hiénának neveznek, emberi, családanyai méltóságomban sértenek vérig és aláznak a földig, nem pedig azt mondanák, ha így gondolkoznak, hogy figyelj, szerintem nincs teljesen igazad, lehet, hogy szarul esik, de tedd túl magad stb. (tisztelet a kivételnek).


75-ös pedig mégis mit képzelsz te magadról, hogy ilyeneket írsz ismeretlenül? Hogy képzeled, hogy ilyen mérhetetlenül lekezelő és lealacsonyító mondatokat írsz valakiről, aki (mint leírta) 16 éves kora óta kőkeményen dolgozik, mindig is segítette a családját, 18 évesen eltartotta az anyját és a húgát, és elkezdett felépíteni egy becsületes rendes életet, szeretetben neveli a gyermekét, akinek erején felül mindent megad??? Hogy veszed a bátorságot? 9 hónapos gyerek mellett, amikor est 9-kor lefektetem, neki állok dolgozni éjjel 1-2ig, és reggel 5-kor kezdődik vele a műszak. 26 éves korunkra teljesen önerőből fenntartunk egy lakást, vettem egy autót, berendeztem egy otthont, becsülettel ellátok egy gyereket, elvégeztem egy egyetemet és egy doktori képzést, dolgozom és mindezt vért izzadva. És büszke vagyok arra, amit elértem eddig, amíg a 26 évesen nagy része még mindig otthon csücsül a szülei pénzén évek óta csúszva az egyetemen, a fiatal házasok nagy része valamelyik szülő nyakán lakik, hogy spóroljanak, aztán itt panaszkodnak, hogy az anyós beleszól a dolgaikba és nincs magánéletük. Hol vagyok én a z élősködőtől és a kihasználótól? Sokmindent a fejemhez vághattok itt, hogy nincs igazam, meg ahhoz a pénzhez nincs közöm stb. De azt bzmeg, hogy élősködő vagyok ahhoz képest, hogy mit megküzdöttem azért, hogy most így éljünk, ezt mélységesen kikérem magamnak! meg azt is, hogy megkérdőjelezz anyai, feleségi mivoltomban és életképtelennek minősíts! Irigy vagyok? Lehet...igen, az elmúlt 10 év küzdése tükrében igen. Hogy az érettségire, nyelvvizsgára a gyársor mellett állva készültem fel, hogy tudjuk fizetni a rezsit, hogy vidéki kollégiumból utaltam haza a pénzt, amit éjjeli tescozással kapartam össze egyetem mellett, hogy a köztársasági ösztöndíjam egy az egyben hazaadtam anyámnak, hogy enni tudjanak venni...igen, irigy vagyok, hogy én egy évtizede csak gürizek és nem jutok semerre, anyámék meg most élik a világukat minden hétvégén egy wellness szállodából és amikor én szorulok meg (most nem a lakásról van szó), akkor le vagyunk szarva, oldjuk meg, felnőttek vagyunk. A lakás meg nem követelőzés a részemről, egyszerűen csalódottság, mert valahogy azt képzeltem régebben, hogy ha majd egyszer mégis jobb helyzete lesz anyukámnak, akkor ő is ugyanúgy fog nekünk segíteni, mint ahogy én anno erőmön felül. Ez csupán egy gesztus lett volna, amit azt hittem, megkapunk. És nem, nem verem az asztalt, hogy ez nekünk jár. Az meg, hogy neki ehhez semmi köze, és a pasi pénzére fáj a fogam. Nem, anyám is keres havi 200ezret. Akkor hagyjuk ki a pasit az egészből.

De részemről lezártam ezt az egészet, megpróbálom töröltetni a kérdést mert nem vagyok kíváncsi többet a sértegetéseitekre.

2013. aug. 8. 11:38
 78/88 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező (én írtam a hasonló lényegű hosszabb választ korában) ezt a kommentet most jól megírtad, én teljes mértékben veled értek egyet:) Úgy látszik itt mindenki SAJÁT (nem hitellel felvett, hanem 100%-osan kifzetett) lakásban lakik autóval, gyerekeket nevelve és havi többmilliót keresve él, ezért pattognak. (haha, valószínű)Szánalmasak egyesek, hogy mit meg nem mernek tenni így pofátlanul, személyazonosság nélkül, közben meg a többség lehet munkanélküliként punnyad a gép előtt a szülei házában. De könnyű okoskodni...

Vagy a munkanélküli jogászok itt ütik el idejüket:) Egyébként töröltetni úgy tudsz, hogy az info@gyakorikerdesek.hu-ra küldve kéred, hogy töröljék kérdésedet (pl mert eldurvult a helyzet). Nekem legalábbis így sikerült.

2013. aug. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/88 anonim ***** válasza:
72%

Felesleges, de megkérdezem: mi lenne, ha anyukád lett volna jómódú, és a pasi nem, és a pasi gyerekei a te anyukáddal akarnának fizettetni ezt-azt?


(Azért írtam, hogy felesleges, mert nyilván ha nem úgy gondolod, akkor is azt fogod írni, hogy semmi bajod nem lenne vele.)

2013. aug. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/88 A kérdező kommentje:
Ha anyukám lett volna jómódú, akkor valószínűleg teljesen más lett volna a fiatalkorom, a középiskolás éveim és az életem elindulása, sosem nélkülöztem volna, így totálisan máshogy állnék a kérdéshez, ezért nem tudok rá válaszolni.
2013. aug. 8. 16:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!