Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Párom szerint felesleges lesz...

Párom szerint felesleges lesz bejönnie a kórházba, ha majd szülök. Azt mondta, ha meglesz a kicsi akkor majd meglátogat minket. Most erre mit szóljak?

Figyelt kérdés
2013. dec. 2. 21:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/84 anonim ***** válasza:
13%

némely szülés 24 órán át is eltarthat. Én nem várnám el a férjemtől, hogy ott gubbasszon a folyóson ki tudja meddig. Izgulni otthon is tud, ha meg megvan a baba, akkor 15 perc alatt bentvan taxival.


A nők zöme csak azért várja el, hogy a folyóson legyen a férje, hogy a férj még hosszabbnak érezze a nő vajúdását, és még nagyobb hősnő lehessen a férfi szemében.

A lelki támogatás csak duma. Nem mindegy, hogy a folyosóról vagy otthonról támogatja a nőt lelkileg?

2013. dec. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/84 anonim ***** válasza:
77%
21-es: te beteg vagy?
2013. dec. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/84 anonim ***** válasza:
63%
Lepontoztatok amiért a férjem velem bolt a szülésnél....hát ti betegek vagytok, esküszöm:D
2013. dec. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/84 anonim ***** válasza:
21%

Bocs, én férfiként azt tisztán értem, hogy miért jó az, ha az ember adott esetben benn van a szülésnél, nade azt nem, hogy miért jó az, hogy a folyosón agonizáljon... ez ilyen "ha én szenvedek, akkor nehogy már ő épp hepajkodjon" effekt, vagy mi?

(hozzáteszem, anno kórházi dolgozóként több száz szülést láttam, az első sajátnál az ex kollégákkal csináltuk a fesztivált - na az sem fog bekerülni a szülészet nagy aranykönyvébe, anyukát pl. a szülés előtti órában még kicsábítottuk a szülőszobáról pezsgőzni:) - és erőt véve magamon nem mentem be végül a szülésre magára mindent jobban tudni:))) - a másodiknál meg a környéken sem voltam, az elsővel voltam otthon, csecsemőgondoztam:))

Arra valószínüleg sem vakszerelem, sem pénz sem pisztoly nem vett volna rá, hogy a szülészet előtti 3 méteren rohangásszak el fél napokat... ugyanis nem vagyok barátja az értelmetlen dolgoknak...

2013. dec. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/84 anonim ***** válasza:
86%
Én elmondom miért jó ha a férfi ott van a folyosón. A testvérem nem ment be a feleségéhez, de kivárta a folyosón. Miért? Mert ha bármi történik ott akart lenni, elsőnek akarta látni a gyerekét, akkor is ha 48 órát ott kell gubbasztania, mert szerette a feleségét és a gyerekét. Szülés közben komplikáció adódott, és ha a bátyám nem lett volna ott, akkor addig veszekedtek volna az orvosok hogy császár vagy nem császár, hogy ráment volna a baba. Sógornőm már nem tudott dönteni, így a férjének kellett. Ha nem lett volna ott, nem tudom mi lett volna. Például ezért jó ha ott van a közelben a férj, mikor a felesége ilyen kiszolgáltatott helyzetben van..
2013. dec. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/84 anonim ***** válasza:
9%
"Ha nem lett volna ott, nem tudom mi lett volna." - ha az ő nevét adja meg a sógornőd mint értesítendő legközelebbi hozzátartozót, akkor felhívják telefonon... kb. ennyi.
2013. dec. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/84 anonim ***** válasza:
85%

Természetesen senkit nem akarok ijesztgetni, de bármikor bármilyen komplikáció előfordulhat, normális férfi azért ül a folyosón, mert aggódik, és ott szeretne lenni ha baj van.

Bár nem mai történet, de anyám kollégájával megesett: a felesége belehalt a szülésbe, a baba túlélte. Kivitték a lányát, a kezébe nyomták, és közölték hogy sajnálják...

Szerencsétlennek ez így is elég durva sokk volt, mi lett volna még akkor, ha ott se lett volna?

El tudna ilyen helyzetben a férj számolni a lelkiismeretével?

2013. dec. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/84 anonim ***** válasza:
14%
#27, hát nem tudom, ilyen helyzetben én kifejezetten jobb, ha nem lennék ott... mert érted, ha nem benn voltam a szülőszobán/műtőben, hogy érdemben bele tudjak avatkozni, de ott voltam, és tőlem 20 méterre történtek dolgok, amelyekbe nem volt beleszólásom... viszont a végeredmény meg az élők közül engem érint a legjobban... no az az igazán elviselhetetlen szerintem.
2013. dec. 3. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/84 anonim ***** válasza:
100%
hm..elég szemét húzás tőle, a férjem egy napot és egy éjszakát ült a szülőszoba előtt (30 órát vajúdtam) és szegény sokkot kapott, mikor megtudta, h meg kell császározni, megvárta a kicsit, megnézte, lefotózta, és hazament pihenni, de 5 óra mulva, mikor ébredtem, már ott volt! Én akartam, hogy ne jöjjön be velem a szülőszobára, mert vériszonyos.
2013. dec. 3. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/84 anonim ***** válasza:
82%
Már pedig ott a helye,más apukák is hosszú éjszakát még másnapot is ott vannak.Ha nem is bent a szülőszobán,kint a folyosón.A vőmet haza se lehetett zavarni,éjféltől másnap estig bent volt.A fürdetésre bemehetett,ahol a kezébe nyomták a kislányt.Azt mondta élete legszebb pillanata volt.Ha a párod igy áll neki,hát lehet nem a legjobb apa, és a legjobb társ lesz.Ennyire közömbös nem lehet irántatok.
2013. dec. 3. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!