Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért baj, hogy számít a pénz...

Miért baj, hogy számít a pénz és nem törődtem bele a szegénységbe? Hogy viselkedhet így az apám? Felpofozott és lek-*zott

Figyelt kérdés

Régen is imádtam a drága, márkás dolgokat, de csak azt hallgattam, hogy teremtsem meg rá a pénzt én, minek ilyen drága holmi, ugyanolyan jó az olcsó is, stb.

Nem is akartak jobb életszínvonalon élni, nekik jó volt az, hogy hónapról hónapra élünk.

Aztán mikor esélyem volt rá, léptem és cselekedtem, sikerült elérnem azt a színvonalat, amit akartam.

Viszont apáék megtudták, hogy milyen áron sikerült ez és azóta nem beszélünk.

Apa felpofozott, mintha egy kisgyerek lennék, aki valami szörnyűséget követett el.

Anya pedig látszólag neki ad igazat, de titokban folyamatosan hívogat, hogy menjek haza és megígéri, hogy segít, ha bocsánatot kérek és hogy minden rendben lesz majd, apa is megbékél.


De elég kevés esélyt látok arra, hogy én visszamenjek oda és ezt anya nem tudja elfogadni. Azt hiszi, ez is csak egy kis vita, ami magától megoldódik és holnap már ott ebédelek én is velük, együtt.

Nem értem, hogy viselkedhetett így az apám, hiszen a lánya vagyok.

Olyan, mintha az zavarná, hogy én nem törődtem bele abba, hogy nincs sok pénzünk és nem dolgoztam 0-24 a semmiért szinte, ahogyan ők.


Hogy beszéljek erről anyával, ha ő nem akar elveszíteni, de közben apának nem mondja el, hogy keres?

Hogy értessem meg vele, hogy semmi nem lesz ugyanolyan, mint régen?


2014. ápr. 26. 16:06
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 anonim ***** válasza:
100%
o.O
2014. ápr. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/70 anonim ***** válasza:
98%
55-ös baromira irigy vagyok tényleg, jó lehet úgy élni, hogy egy forintja nincs és a csávó akkor dobja ki, amikor talál egy jobb csajt nála. Lehet, hogy most még nem engedhetem meg magamnak azt a luxust, amiben a kérdező él, de megteszek mindent azért, hogy később saját erőből érjem ezt el. A kérdező meg hol lesz akkor? Pár év múlva megunja a pasi és lecseréli valami fiatalabb, szebb, formásabb csitrire és kész, a kérdező meg mehet, ahova akar, egy forint nélkül. Elvenni úgy sem fogja a pasi, valószínűleg azért gazdag, mert van esze is. Nyilván pontosan tudja, hogy a kérdező miért van vele és ő is úgy áll hozzá: egy kitartott kis ribi, akinek a használatért cserébe megadja a luxus életet, ameddig úgy van kedve.
2014. ápr. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 anonim ***** válasza:
100%
Kifogni egy gazdag faszit nem nagy kunszt és nem is érdem. Azon kívül, hogy nap mint nap szétteszed a lábad pénzért, ahhoz nem kell ész. Annyi a baj ezzel az életmóddal, hogy ezzel nem tanulod meg, milyen a saját lábadon állni. Megélhetési formává meg ezt te nem fogod tudni tenni, mert ha tartósan ilyen pasit akarsz, ahhoz kell egy bizonyos viselkedéskultúra, magas képzettség, nyelvismeret, rendezett családi háttér. Te meg ehhoz túl csóró proli vagy, téged nem lehet vállalni.
2014. ápr. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 anonim ***** válasza:
97%

Ha nem kamu a kérdés, akkor te tipikusan egy olyan "nő" vagy, aki amellett hogy baromi buta, a saját kis hiszékeny tündérmesés világában él.

Széttenni a lábát mindenki tudja. Kinyitni a szájat, és letérdelni mindenki tud. Te konkrétan betetted a feneked a "jóba", semmit az ég világon nem értél el, csak annyit, hogy anyagilag teljesen függsz egy férfitól, és még fel is vágsz vele. Magyarán egy kitartott ribizli vagy. Ne hidd azt, hogy ha majd lapátra tesz, mert van jobb/fiatalabb, akkor olyan könnyen találni fogsz még egy gazdagot. Sok ilyen ismerősöm van, és mindegyik visszakapta az élettől.

Egyik hajléktalan, másik a nyilvános WC-t sikálja mindennap, a harmadik elkeseredetten keres pótapát a 2 gyerekének, mert nevelésből szintén 0, és még sorolhatnám.


Te egy undorító alak vagy, aki lenézi a szüleit. Nézd le őket nyugodtan, de ha majd a palid kidob, és nem lesz fedél se a fejed felett, akkor majd egyből mennél hozzájuk lakni...Az az ég világon semmit nem jelent, hogy te kifogtál egy gazdag palit. Gondolom olyan hiszékeny vagy, hogy azt hiszed, hogy majd egyik gazdag hapsi jön a másik után.

Nagyon nagyot fogsz te még koppanni ezzel a hozzáállással, és hidd el, erre SENKI sem lenne irigy.

2014. ápr. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/70 anonim ***** válasza:
95%

Én tiszteletben tartom a döntésed, ha neked így jó!


Viszont szerintem te az ég egy adta világon semmit nem "értél el", ebben semmiféle érdemed, munkád nincs és messze nem ilyen pozitív a dolog. Aki itt elért valamit, az a gazdag férfi, feltéve, hogy ő önerőből kapaszkodott fel, na az teljesítmény és vett magának egy nőt, váljék egészségére!

2014. máj. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 anonim ***** válasza:
96%

"Aztán mikor esélyem volt rá, léptem és cselekedtem, sikerült elérnem azt a színvonalat, amit akartam."


Még nem értél el semmit, mert ugyanúgy függsz valakitől. Nincs jogom ítélkezni, nem tudom milyen helyzetből indultál.


Viszont ha tényleg okos lennél, akkor a pénzt amit a pasi ad, nem csak ruhákra meg haszontalan dolgokra költenéd, hanem elkezdenél ezerrel nyelvet tanulni, beiratkoznál valamilyen felnőttképzésre (heti 1-2 nap sulit ki lehet bírni, plázás helyett meg lehet egy kicsit tanulni).


Szóval kezdj el már most arra az esetre készülni, ha a pasi dob. És meg tudj állni a saját lábadon addig is, amíg nem találsz egy újabb pénzes palit, aki eltart.

2014. máj. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/70 anonim ***** válasza:
95%
Ha tényleg okos lenne a Kérdező, akkor a legutolsó dolog lett volna, hogy ezt itt szétkürtöli...és már rég lenne saját vállalkozása, vagy komoly végzettsége. Már bocsánat.
2014. máj. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 sippara ***** válasza:
95%
De sajnos a kérdező nem okos, csak szét tudja rakni a lábait :(
2014. máj. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/70 anonim ***** válasza:
0%

Ha apád AZÉRT pofozott fel és kvázott le, mert nem minden hátsó szándék nélkül összejöttél egy gazdag pasival, akkor nem értem miért kellett így felháborodnia....



Jól érzed így most magad? Ha igen, akkor egészségedre.

2014. máj. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 anonim ***** válasza:
Legalább tedd félre a zsebpénzedet ahelyett, hogy szórnád.
2015. okt. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!