Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szulok! Ti megengednetek egy...

Szulok! Ti megengednetek egy 15-16 éves lánynak a piercinget és a hajfestést?

Figyelt kérdés
Szüleim nagyon "ókoriak" :S és úgy fogjak fel az ilyen önkifejezési dolgokat ,hogy idézem "lezárja a lelked" -_- én nem hiszek ebben és nem is valami extrém dolgot szeretnek csak meg egy lyukat a fülembe és pár színes tincset (néhány hét után le jönne)meg egy pc-t az orromba mint a bikáknak ...alig festem magam és jól öltözködöm de úgy érzem magam mint akinek nincs élete ..mást is megtiltanak nem csak ezt. Mivel tudnám meggyőzni őket ,hogy engedjenek egy kicsit kibontakozni?

2014. máj. 5. 15:34
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
27%
8-as vagyok. Én 17 évesen festettm először hajat, 1 éve. Nagyon bánom. Most minden erőmmel azon vagyok, hogy visszakapjam az eredetit :)
2014. máj. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
78%
Vasat, tetkót, egyéb maradandó dolgot csak felnőttként. Gyerekként próbálkozásokat igen, hajszínezés, új fazonok, új típusú ruhák (ami nem megy át éjszakai munkaruhába), azokat igen. N30
2014. máj. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim válasza:
51%

Biztosan nem engedném meg a hulladék piercingeket...

Amúgy én visszataszítónak találom ezeket a vackokat, igaz én fiú vagyok :D

16F

2014. máj. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
49%

hát én 15 évesen csináltattam az első pc-t a számba. bogyósat. és szintén 15 évesen kezdtem el tágítani a fülemet, hajamat meg 16 évesen festettem be. pirszinget megengedték, tágítóról nem tudtak, kb fél év után vették észre :D de azt már 1 éve kivettem. tetkót meg 18 évesen csináltattam először


21 éves vagyok és lány

2014. máj. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
68%
Piercinget nem, hajfestést asszem.
2014. máj. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
49%
*asszem ja---hajf.-hoz:)
2014. máj. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
82%
Orr karikát nem engednèm de a tobbit igen.
2014. máj. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mennyire extrém.

[link]

2014. máj. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim válasza:
66%

Igaz 17 vagyok, de válaszolok. A hajfestés nálam úgy volt, hogy anyummal megbeszéltem, ő nagyon jófej, megengedte egyből. Apumnak nem szóltam, mivel elváltak, és anyummal lakom úgy gondoltam neki nagyobb beleszólása van. Persze azt is tudtam, hogy apum úgyse engedné :D. Befestettük sötétbarnára, és tök jól állt. Apum pár hónapig cseszegetett miatta, beszólogatott, de megszokta. Nehéz volt neki feldolgozni, hogy nem a kis szőke kislánya vagyok :D. Mostanában már ő szokta mondogatni, hogy milyen szép hosszú a hajam stb.

Piercing. Az alaptörténet ugyanaz, anyum engedte, meg is csináltattam, a szám alatt van oldalt.lassan egy éve. Szégyen, nem szégyen apum még most sem tudja, ebből már tényleg balhé lenne. Ha megyek hozzá ki szoktam venni. Tetkón gondolkozom perpillanat, de inkább várok vele még pár évet, hogy ne bánjam meg. Nővérem sokkal rosszabb kamasz volt mint én, szerencsés vagyok, mert ő már sok mindent kiharcolt a szüleinknél. Ha jól tanulsz, és normális vagy otthon én engedném, nekem is ezért engedte anyu.

2014. máj. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
58%
14 évesen anyám vette az első doboz hajfestékemet, és kézen fogva vitt el a tetkószalonba, amikor közöltem hogy orrkarikát szeretnék. nem lett belőlem szar ember, lelki nyomorék, és nem csúfított el egyik sem egy életre. 24 éves koromig mindenféle vasakkal voltam tele, fültágító (az enyém 3 centis volt, de már összevarrattam, mert ez sem maradandó dolog, csak itt szeretik a "hozzáértők" annak feltüntetni), miegymás. ma már természetes színű a hajam (nem az eredeti, de nem lila meg kék mint volt), és a füleimben is csak egy-egy lyuk van. megtapasztalhattam, kipróbálhattam ami akkor tetszett, nem maradt bennem hiányérzet, anyám pedig nem ilyen szánalmas módon és nem ilyen dolgokkal kapcsolatban próbált meg nevelni, és sosem tiltott, hanem ésszerűen elmagyarázta mit miért ne, ha valamit nem akart. de megértette, hogy a gyereke nem egy baba, akit úgy öltöztet ahogy neki tetszik. 15-16 évesen már nem vagy kicsi, már belefér az ilyen, és egyáltalán nem ártasz vele senkinek, viselni meg nem fogod 40 éves korodig a piercinget sem, tehát én nem értek egyet az előző hozzászólókkal és a szüleiddel egyáltalán. én engedném.
2014. máj. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!