Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szulok! Ti megengednetek egy...

Szulok! Ti megengednetek egy 15-16 éves lánynak a piercinget és a hajfestést?

Figyelt kérdés
Szüleim nagyon "ókoriak" :S és úgy fogjak fel az ilyen önkifejezési dolgokat ,hogy idézem "lezárja a lelked" -_- én nem hiszek ebben és nem is valami extrém dolgot szeretnek csak meg egy lyukat a fülembe és pár színes tincset (néhány hét után le jönne)meg egy pc-t az orromba mint a bikáknak ...alig festem magam és jól öltözködöm de úgy érzem magam mint akinek nincs élete ..mást is megtiltanak nem csak ezt. Mivel tudnám meggyőzni őket ,hogy engedjenek egy kicsit kibontakozni?

2014. máj. 5. 15:34
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
95%

Orrkarika kizárt.

Hajfestés, ha 1-2 tincs, és kikopik, mert csak színező, akkor nyárra igen.

Fülbevalóval semmi gond.

2014. máj. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
30%
Szia! Lyukasztas es festes nelul is megoldhato, szines felcsatolhato hajpotlassal es ful clipsszel.
2014. máj. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
46%

Proli dolognak tartom a piercingeket meg a tetoválásokat. Elnézést, de én még megfelelően iskolázott, értelmiségi körökben ilyesmit nem láttam.

Mindazonáltal engedném: hadd lássa a kis tini, mennyire elcsúfítja, úgyis megjön az esze, aztán kiveszi.

2014. máj. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
87%
Én is középsulis voltam, mikor vörös lettem, bár az bemosó volt, nem festék. Szerintem a hajfestéssel nincs gond, a fülivel sem, de az orrkarika már necces. Ha nekem gyerekem lenne, szerintem én megengedném neki ezeket a dolgokat. Mindenesetre elbeszélgetnék vele arról, hogy megértsem a motivációit.
2014. máj. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
63%
23-mas: Pont ez az, ha úgy van, akkor éppen ki is veheti. És amúgy csak közlöm veled, hogy az egyik doktorandusz ismerősömnek is van több piercingje, szóval ne gyere ezzel az értelmiségi dologgal!
2014. máj. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
A hajfestést igen. Ha nem tetszik bármikor visszafestheti eredetire.
2014. máj. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
88%

Először mondjuk tanuld meg a piercing nevét ha már azt akarsz. Septum. nem olyan bonyolult. Egyébként tucat lett mint a fültágító, de mindegy.

Festékből csak színezőt és azt is csak nyáron. Amúgy a stílusoddal lehetnek bajok, mert ahogy olvastam a kérdést nem épp az jött le, hogy normális módon kérnéd meg ezekre a szüleid. Fő a fokozatosság és a türelem. Én sokáig szerettem volna orrpiercinget, 14 évesen nem engedték. Végül 18 voltam mire meglett. Azóta megvan a tetoválásom is, a hajam is 18 évesen színeztem először.

Most 22 vagyok és nem késtem le semmiről.

Aki szerint értelmiséginek nem lehet testékszere,tetoválása az eléggé eltévedt :D Az,hogy nem mutogatják és nem szúrja ki a szemed, nem azt jelenti,hogy nincs:)

2014. máj. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
88%
én a hajfestést simán megengedném, nekem is megengedte anyukám 14 évesen, amint kimaradtam általánosból. Először csak pár tincs volt befestve aztán szépen lassan jött hozzá a többi. Fülbevalónak sincs semmi akadálya, viszont a piercinget én sem engedném.
2014. máj. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
83%

Orrkarika...egyéb az arcra nem

Tetoválást sem engednék, fülbevaló mehet..

Tincsek az évzáró utan a nyárra ,ehetnének..

Más nem

2014. máj. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
52%
Nem. Bontakozz ki három év múlva.
2014. máj. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!