Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szulok! Ti megengednetek egy...

Szulok! Ti megengednetek egy 15-16 éves lánynak a piercinget és a hajfestést?

Figyelt kérdés
Szüleim nagyon "ókoriak" :S és úgy fogjak fel az ilyen önkifejezési dolgokat ,hogy idézem "lezárja a lelked" -_- én nem hiszek ebben és nem is valami extrém dolgot szeretnek csak meg egy lyukat a fülembe és pár színes tincset (néhány hét után le jönne)meg egy pc-t az orromba mint a bikáknak ...alig festem magam és jól öltözködöm de úgy érzem magam mint akinek nincs élete ..mást is megtiltanak nem csak ezt. Mivel tudnám meggyőzni őket ,hogy engedjenek egy kicsit kibontakozni?

2014. máj. 5. 15:34
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
63%
Pf... Lepontozni, mert közöltem egy tényt, miszerint egy értelmiségi ismerősömnek is van piercingje, insanity, man, insanity...
2014. máj. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
100%

Én azt kértem 'ajándéknak', hogy ha felvesznek a gimibe amit ők néztek ki nekem (nyilván nekem is jó volt, de azért mégis ők mondták, hogy oda menjek) akkor megengedik, hogy legyen 1 piros tincs a hajamban. Felvettek, mehettem is a fodrászhoz :) Aztán kicsit nagyobb lett a tincs, utána meg hopp... vörös lett a hajam :D De arra már nem haragudtak, azóta is vörös a hajam, imádom :) (Ez a 2. félévem egyetemen) Fülbevalókat se nagyon engedték, de azt meg elmentem és megcsináltattam... kb 15-16 éves koromban, most van a bal fülcimpámban 2, a jobban pedig 3 lyuk (igaz, maximum 2-2t használok alul, de hétköznap nem nagyon), plusz még felül van jobb oldalt a porcban egy helixem. Azt se akarták megengedni, talán 18 évesen csináltattam, és 1 vagy 2 hét után mondtam meg, nem haragudtak. Azóta is ott van a fülemben, szintén imádom :D


Fokozatosan kéne neked is elérned, nem az hogy rögtön színes tincs + fülbevaló + septum... egyszerre csak egyet. Mondjuk az orrpiercinget nekem még most se "engedik" (az már már kérdés, hogy bármikor csináltathatnék már), pedig szemezek vele egy ideje de még nem köteleztem el magam 100%osan. :)

2014. máj. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
Nekem megengedték. Anyu fodrász, ő festette a hajam. Piercingem a szám alatt volt, de kb 1 évig, mert gimiben nem engedték. Beforrt a helye, semmi nyoma.
2014. máj. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
24%

Ahogy elballagtam általánosból (14,5 évesen) anyum vitt el a fodrászhoz, hogy be legyen festve a hajam. Azóta ő festi nekem a hajam tövét.. Ez havi kb 400 ft (a festékem 800 ft és 2 hónapra elég)

Én meg boldog vagyok tőle! :)

2014. máj. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon változóak a szülők ebben.

Nekem anno a hajfestést 14 éves koromtól már engedte anyám, fülbevalóm meg már óvoda végefelé vagy általános elején is volt. A többi fülbevalót (sok van) később szúrtam, az nem tetszett neki. Az orr piercingemtől totálisan kiborult, pedig 25 évesen csináltattam 8azóta is hordom, harmincas vagyok).


Gyerekem nincs, ha lenne, akkor olyasmit, ami nem tartós és nem okoz túl feltűnő heget kivétel után, simán engednék ennyi idősnek. Tetoválást, hegtetkót, fültágítót és egyéb olyasmiket, amiknek feltűnő nyoma marad csak már akkor engednék, ha kiforrottabb személyiség, nagyon régóta szeretné, és látnám, hogy nem csak múló hóbort nála.

2014. máj. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
100%

Lehet nem leszek túl népszerű a meglátásaimmal, de azért elmondom :)

Amikor 13-14 éves lehettem, anya megengedte a második fülbevalót is, együtt mentünk el. (Bár itt megjegyezném, hogy utólag /mert azóta 6 lyuk van a jobb fülemben, 2 a balban/ megbántam, hogy lövettem őket. Sokkal hosszabb a gyógyulási idő, és jobban roncsolja a szövetet/porcot. Érdemesebb szúrni.)

Szerintem kezdd a fülbevalóval (engedném én is a gyerekemnek), hidd el, érdemesebb lépésben haladni, mint egyszerre akarni mindent. Így látják a szüleid is, hogy nem kihisztizni szeretnéd, hanem tudsz várni és áldozatokat is hozni azért, amit igazán el akarsz érni.

Aztán: anya kb. középsuli felénél kezdte engedni, hogy fessem a hajamat. Először szolidabb színekre (vörös), majd később a szivárvány kb. minden árnyalatára is volt festve a hajam, amit személy szerint megbántam. Eredetileg nagyon szép hosszú, göndör hajam volt, de mára teljesen kinyírtam. Letört a fele, csak vállig ér, alig hullámos és nőni sem akar. Szóval ezt az egy dolgot visszacsinálnám, vagy inkább profira bíznám, és nem én kísérletezgetnék vele. Viszont mint írod, ez ilyen "kimosható festék", ez azért jobb, mint a rendes, vagy a szőkítés, én így ebben a formában engedném. A festést is szerintem, de elmondanám, hogy miért nem tartom jó ötletnek. (Saját tapasztalat ugye, nekem is mondta anyukám, hogy a helyemben nem tenné).

A piercing: 4 éve szúrattam az első köldökpiercingemet, anya nagyon-nagyon nem szereti ezeket a dolgokat, nagyjából úgy gondolkodik, mint a tied. De áldását adta rá.

Azóta van még egy alatta, és van egy orrkarikám is. Nem tetszik neki, de már nem szól bele.

Én a suli miatt nem gondolnám jó ötletnek még, nem tudom nálatok hogy viszonyulnak az ilyesmihez. Ahol én élek, itt nem csinálnak belőle nagy ügyet. Viszont ezt tényleg ne így mondd, hogy mint a "bikáknak", ez semmiképp sem viszi előre az ügyedet. Ha jól veszem ki, te a septumra gondolsz itt.

Igaz, a tetoválás nem szerepelt konkrétan a kérdésben, de több válaszoló felhozta a témát. Nekem is van tetoválásom, több is, de nem látható helyen. Anya egyenesen gyűlöli őket, így nem is említettem neki, hogy van ilyen, fölöslegesen nem akarom szítani a tüzet. A saját gyerekemre nézve: én engedném, de csak bizonyos kor fölött. És nyilván nem azért, mert ellene vagyok, de ismét saját tapasztalat. Régebben olyan minták is tetszettek, amikre manapság talán már sajnálnám a helyet a bőrömön.

Én azt tanácsolom, hogy higgadtan, nem követelőzve, lépésről-lépésre próbáld bevezetni, meggyőzni őket. Mondd el nekik, hogy ez miért fontos neked. És a legfontosabb, hogy ne legyél türelmetlen!


(Plusz kiegészítés: ez valóban tévhit, és sztereotípia, hogy aki rendelkezik valamiféle testmódosítással, az csak valami műveletlen lecsúszott suttyó lehet. Ne essünk abba a hibába, hogy külső alapján ítélünk embereket!)


23/N

2014. máj. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
100%

Fülbelövést engedném, nekem is van 14 éves korom óta pár lyuk a cimpámban + egy helix.

Hajfestést 15 évesnek nem, 16 éves korától viszont igen.

Piercinget nem, esetleg valami olyat, ami visszafogottabban néz ki.

2014. máj. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
100%

Piercinget nem, azzal az a bajom, hogy 99%ban kozonseges. Ritkan latok olyat, ami igazan illik a viselojenek az egyenisegehez. 18 eves koraig semmi peircing, tetovalas.


A hajfestessel meg az a bajom,hogy en ket evtized festes utan szenvedek a kovetkezmenyeivel, pedig en nem a teszko gazdasagosat veszem semmibol, se a festeket, se a hajapolokat. Megis olyan a hajam mint a szalma, hullik, torik...

2014. máj. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
100%
Vannak természetes festékek is, amik ápolják ÉS színzik a hajat. Pl. a henna és az indigó, ill. ezeknek a különböző arányú keveréke, amikkel vörösre, feketére és barnára lehet festeni.
2014. máj. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:

Ha anyukád lennék, jelen pillanatban a fülbevalót engedném meg először. Én azt sem hordok, a lyukak sosem forrtak össze a fülemben, 20 éve nincs benne semmi, mégis időnként begyullad a helye, így alapvetően nem tetszik az eljárás, de nem az én testemről van szó ugyebár. :)


A hajfestést 1-2 év múlva engedném, mert tényleg borzalmas lesz tőle a haj. Vannak ismerőseim, akik tinikoruktól festik, és olyan ránézésre a hajvégük, mintha valami műanyag szálakból álló sprőd kefe lenne. :( Az én hajam sose volt festve, fenékig megnő, ha akarnám, gyönyörű fényes és sosem töredezik, szóval szemmel látható a különbség. Mivel a gyerekemről lenne szó, jót akarnék neki, ezért legfeljebb 1-1 tincset engednék neki, mert szeretném, ha nem haragudna az engedékenységem miatt pár év múlva, ha tönkrement a haja...


Az orrlyukasztásról hasonlóan vélekedem, látok 1-2 elrettentő példát, milyen csúnya, ha kiveszik. Ez is biztos alkati, valakinek összeforr, de másnak olyan marad, mint egy gusztustalanul nagy, frissen kinyomott mitesszer helye. Ha nagyon akar piercinget, akkor inkább a fülébe tegyen többet, de ne az arca közepén maradjon egy heg.


Ha 18 évesen úgy dönt, mindezeket megcsináltatja, akkor egy szót sem szólnék, de amíg az én felelősségem a tettei következménye, nem engedném meg, ne rám haragudjon a csúnya hegek és a tönkrement haja miatt. :)

2014. máj. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!