Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szulok! Ti megengednetek egy...

Szulok! Ti megengednetek egy 15-16 éves lánynak a piercinget és a hajfestést?

Figyelt kérdés
Szüleim nagyon "ókoriak" :S és úgy fogjak fel az ilyen önkifejezési dolgokat ,hogy idézem "lezárja a lelked" -_- én nem hiszek ebben és nem is valami extrém dolgot szeretnek csak meg egy lyukat a fülembe és pár színes tincset (néhány hét után le jönne)meg egy pc-t az orromba mint a bikáknak ...alig festem magam és jól öltözködöm de úgy érzem magam mint akinek nincs élete ..mást is megtiltanak nem csak ezt. Mivel tudnám meggyőzni őket ,hogy engedjenek egy kicsit kibontakozni?

2014. máj. 5. 15:34
1 2 3 4 5
 41/50 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Nem mondanám ,hogy éretlen vagyok 15 éves létemre egy külföldi iskolában végzem a 11 osztályt , patológus szeretnek lenni és nyugalom semmi baj az elmémmel a pszichológus is elmondhatja (hosszú story) :P Nem vagyok emo (vagy más) csak hipszter :D na mind1 ..szépen lassan felhozom nekik a témát és meglátom mi lesz.
2014. máj. 6. 20:06
 42/50 anonim ***** válasza:
100%
hipszter.oké. nincs több kérdésem egészségedre :D
2014. máj. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
NEM!!
2014. máj. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
nem nem és nem! hülyeség hogy ma ez a divat, de akkor is egy nagy nagy NEM
2014. máj. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
egyébként piercingnek nem maradhat túl feltűnő helye, ha rendesen ápolják, foglalkoznak vele. simán kinézem azokból, akiknek nagy csúnya heg maradt a pc helyén, hogy pl. vadhús nőtt oda és nem kezelték vagy még mindig az van... vagy akármi.
2014. máj. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:

én nem vagyok szülő de azért válaszolok.


"lezárja a lelked"?! Na ez egy nagy hlyeség de tényleg. Ettől függetlenül ha lenne gyerekem, az orr pc-t nem engedném, a többit igen.


A hajfestés szerintem megoldható, hajszínező krétával. Beszínezed, és ha megunod hajat mosol és 1-2 alkalom után biztos hogy lejön teljesen. De lehet kapni lemosható spray-t is. Keress rá, mutasd meg a szüleidnek hátha megengedik, elvégre így nem végleges és az eredeti hajszínedet sem károsítja ha minőségit veszel.

2014. júl. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim válasza:

14 vagyok. van 8 fülpiercingem 1 orr és a hajamban vannak vörös ill. szőke tincsek. nem csináltam mást csak sokat győzködtem őket. drukkolok hogy sikerüljön!

14/L

2014. júl. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:

Szerintem nézd meg ezt és gondolkozz el rajta.

https://www.youtube.com/watch?v=BIeLvfgsLWM


Ha ezután is szeretnéd akkor várd meg a 18-at és csináltasd meg.

2014. júl. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim válasza:

én 14-15 éves koromban már hajat festettem, ezután 17 évesen orr piercinget lövettem, 17 évesen emelett lett tetoválásom is. A szüleimmel nem volt mély a kapcsolatom, de azért, ha ez szóba került, nagy tiltakozás volt a vége. Úgy éreztem, hiába a szüleim, nem beszélnek velem semmiről, nem ismernek (nem én nem akartam, én nyitott voltam és vagyok is), így nem tartozom nekik magyarázattal, és megcsináltattam a saját zsebpénzemből amit akartam.

A te helyzeted más, szerintem téged jobban figyelemmel kísérnek, és fontos nekik, hogy ne hirtelen felindulásból, ne divatból (mi másból csináltatna egy tini hajfestést és piercinget?... egyértelmű h divat) csináltasd.


Szerintem más szemszögből közelítsd meg a dolgot. Próbáld elmondani nekik, hogy neked most szükséged van arra, hogy kipróbálhass dolgokat, mert nem érzed, hogy ez befolyásolná a lelked, vagy a hozzáállásod, és ugyan úgy fogod őket tisztelni, szeretni. Ha így elmondod nem hinném, hogy nem enyhülnek meg.

2014. szept. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
Megengedném, amíg visszacsinálható. Piercinget csak olyat aminek nem marad durva hege illetve tágítást (legyen az bárhol) nem. Tetoválást sem. Hajfestést és egyéb dolgokat simán megengedném. Neki kell hordania. Ennyi idősen szerintem el bírja dönteni hogy mi mennyre néz ki jól vagy idiótán. Ha meg mégsem akkor legalább megtanulja. Semmi jó nincs abban ha nem engedem egészen addig amíg elmegy és túllő a célon. Addig bármit amíg nem egy életre maradandó.
2014. szept. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!