Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, (különösen anyák) ti...

Szülők, (különösen anyák) ti megengednétek a lányotoknak, hogy ha együtt megy egyetemre a barátjával akkor összeköltözzenek?

Figyelt kérdés

Előre is bocsánat, hogy ilyen hosszú leszek.


Igaz, hogy az egyetemig még van egy évem, de anya már most kijelentette, hogy ő nem menne bele abba, hogy majd a barátommal lakjak.

18 éves vagyok, ő 20, és már egy éve együtt vagyunk. Nem egy olyan megbízhatatlan fiú, szerény és tudom, hogy szeret, de nem azért írom, hogy nekem adjatok igazat.

Amióta együtt vagyunk, nem próbálkoztam semmi olyasmivel, hogy esetleg egy év után itt aludhat-e, hetente is max 2 vagy 3 alkalommal találkozunk, akkor is 2-3 órára jöhet hozzám, és kizárólag, ha anya is itthon van.Anyukám valahogy másabb mint a mai legtöbb szülő, persze ez nem is baj. :)

De a lényeg, hogy jövőre egyetemre szeretnék menni, és mivel a legközelebbi egyetem is 70 km-re van innen, nem tudnék majd rendszeresen haza jönni. A barátommal már beszéltünk erről, és azt mondta, ha én elmegyek, akkor ő szeretne velem jönni, mivel addigra már 2 éve együtt leszünk, nem szeretnénk a kapcsolatunkat eldobni, nagyon jól kijövünk egymással. De azt hiszem ez érthető. Kintlakásba mennék, ezért úgy szeretnénk ha együtt lakhatnánk. Űgy könnyebb is lenne, jobban is érezném magam, nem lennék teljesen egyedül egy ismeretlen városban, olyannal laknék akiben megbízok, nem lakótárssal akit alig ismerek. A szüleim, különösen anya, azt mondja ezen ne is gondolkodjak mert, ő ezt nem akarja, mivel bármi megtörténhet... annyira felelőtlennek tart, hogy esetleg majd abbahagyom az egyetemet, vagy hasonlók. Pedig a barátom mellett is tanulok, iskola első vagyok. De ő nem igazán bízik bennem.Soha nem adtam neki okot erre, de nem bízik benne. Pedig ha a barátom nem jön velem akkor is megtörténhet bármi.


Ti egyet értetek anyukámmal?

Kicsit igazságtalannak érzem, elvégre már 19 éves leszek, tudom hogy nekem akar jót, de akkor is..


2014. jún. 13. 20:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/82 A kérdező kommentje:
Nem osztály első, iskola első 10-es médiával. És nem akarok fizetősre menni, csak valamelyik válaszoló felhozta az egyetemi költségeket, tandíjat.
2014. jún. 13. 22:27
 52/82 anonim ***** válasza:
54%
Alapjában véve logikusnak tűnik, hogy összeköltözzetek, és tény, hogy sok előnye van, de engem érdekelne, hogy mért nem javasolja anyukád? Lehet, hogy csak több élettapasztalata van. Nekem sok olyan ismerősöm volt az egyetem alatt, aki együtt élt a pasijával/ vőlegényével,és több volta negatív példa, mint a pozitív. Sokszor előfordul, hogy ilyen esetekben a fiú érzelmileg és fizikailag korlátozza a másikat, féltékeny a fiúcsoporttársakra, ellenőrizget,
2014. jún. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/82 anonim ***** válasza:
46%

bocs, elküldtem,

... szóval ellenőrizget, zsarol. De nem kell ilyen nagy dolgokra gondolni, az is elég, ha a közös lakásban a háztartási teendők nagyobbik részét rád lőcsöli, és így nem marad annyi időd a tanulásra, mint szeretnéd. Ezek nem látványos dolgok, csak valahogy szép fokozatosan "úgy alakul a helyzet", és az ember nézhet, hogy mibe keveredett. Remélem, a te barátod nem iylen, de azért csak óvatosan.

2014. jún. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/82 A kérdező kommentje:

Értem amit mondani szeretnél, hát én őt egyáltalán nem ilyennek ismertem meg, eddig is megértette, hogy a tanulás nekem fontos, ezért néha előtérbe kellett helyezni ha választásra került a sor.

Anyukámnak nem tetszik az ötlet, mert egyedüli gyerek vagyok, félt, még meg kell szokja a gondolatot, hogy lassan elmegyek itthonról. Apukám szerint ez a probléma.

2014. jún. 13. 23:12
 55/82 anonim ***** válasza:
85%
Oké, de ha egyedül laksz, vagy másokkal albérletben, akkor is elmész otthonról. Akkor ezek az opciók miért nem zavarják?
2014. jún. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/82 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem itt két dolog a meredek, de nagyon, az egyik édesanyád kontrollmániája, a másik pedig az, hogy van egy barátod, akivel hetente nagyon maximum, ha épp jól hozza az élet, együtt töltesz kilenc órát (!), és így akarsz valakivel összeköltözni 24/7-be... Így persze, hogy kijöttök, hiszen gyakorlatilag nem ismeritek a másikat (ez persze erősen le van sarkítva, tudom)! Én a helyedbe ezért gondolnám meg az egészet nagyon. Először kezdjétek kicsiben, mondjuk találkozzatok többet, aludjatok együtt, és próbáljatok meg anyukád hatásköre alól kikerülni. Képzelem, milyen romantikus lehet azt a heti 8-9 órát úgy eltölteni, hogy bármikor benyithat, szólhat, "zavarhat"... Ezt nem bántásból írtam Kérdező, eszembe sincs cseszegetni téged még ezzel is, tényleg segítőszándékkal mondtam ezeket.
2014. jún. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/82 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem 19 évesen pont elég idős vagy ahhoz, hogy eldöntsd hol akarsz élni, kivel, és hogy miből élsz meg. Majd te eldöntöd, hogy ha akarsz, suli mellett dolgozol, és eltartod magad a barátoddal, és együtt élehettek, mint egy család. Aztán ha különválnak útjaitok? Mintha ez idősebb emberekkel nem esne meg. Keresel egy másik albérletet lakótársakkal. Ha valamit szeretnél, akkor tedd meg. 19 évesen szerintem ha akarod, eltarthatod magad. Éld az életedet.

Mitől félt anyukád? Az élettől? A sulit ő választotta? Azt megmondja neked, hogy majd milyen állást válassz? Nem kellene...

2014. jún. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/82 anonim ***** válasza:
45%

Az még messze van. Közel sem biztos, hogy még mindig együtt lesztek.


Ha a barátod nem megy veled, akkor is megtörténhet bármi, de az nem, hogy kidob az általa bérelt lakásból.

2014. jún. 14. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/82 anonim ***** válasza:
55%

Arról nem is beszélve, hogy ritkán találkoztok, akkor is kis időre.


És ha nem működik az együttélés? Teszem azt a barátod nem óhajt a házimunkában részt venni, vagy bármi más dolog miatt?


Akkor a szüleid vegyenek ki neked egy lakást dupla pénzért? Év közben már nem tudsz kolit szerezni. Csak hiszed, hogy van albérlet rezsivel együtt 60 ezerért, főleg, ha fűtési szezon van.


Arról nem is beszélve, hogy te egy másik társaságba fogsz beilleszkedni, nem sokáig lennél egyedül.


A gyakorlatban ritkán van olyan, persze előfordul, hogy a nőnek van diplomája, a pasinak nincs. Láttam már pár kapcsolatot elhalódni baráti körben ilyen miatt.


A magad ura csak akkor lehetsz, ha magad finanszírozod az életed. Addig sajnos nem teljesen.


"nem szeretnénk a kapcsolatunkat eldobni, nagyon jól kijövünk egymással."

Ez azért nagyon kevés .

2014. jún. 14. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/82 anonim ***** válasza:
25%
Ha iskolaelső vagy, akkor miért nem vettek fel államira? Jó erős iskolába járhatsz.
2014. jún. 14. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!