Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, (különösen anyák) ti...

Szülők, (különösen anyák) ti megengednétek a lányotoknak, hogy ha együtt megy egyetemre a barátjával akkor összeköltözzenek?

Figyelt kérdés

Előre is bocsánat, hogy ilyen hosszú leszek.


Igaz, hogy az egyetemig még van egy évem, de anya már most kijelentette, hogy ő nem menne bele abba, hogy majd a barátommal lakjak.

18 éves vagyok, ő 20, és már egy éve együtt vagyunk. Nem egy olyan megbízhatatlan fiú, szerény és tudom, hogy szeret, de nem azért írom, hogy nekem adjatok igazat.

Amióta együtt vagyunk, nem próbálkoztam semmi olyasmivel, hogy esetleg egy év után itt aludhat-e, hetente is max 2 vagy 3 alkalommal találkozunk, akkor is 2-3 órára jöhet hozzám, és kizárólag, ha anya is itthon van.Anyukám valahogy másabb mint a mai legtöbb szülő, persze ez nem is baj. :)

De a lényeg, hogy jövőre egyetemre szeretnék menni, és mivel a legközelebbi egyetem is 70 km-re van innen, nem tudnék majd rendszeresen haza jönni. A barátommal már beszéltünk erről, és azt mondta, ha én elmegyek, akkor ő szeretne velem jönni, mivel addigra már 2 éve együtt leszünk, nem szeretnénk a kapcsolatunkat eldobni, nagyon jól kijövünk egymással. De azt hiszem ez érthető. Kintlakásba mennék, ezért úgy szeretnénk ha együtt lakhatnánk. Űgy könnyebb is lenne, jobban is érezném magam, nem lennék teljesen egyedül egy ismeretlen városban, olyannal laknék akiben megbízok, nem lakótárssal akit alig ismerek. A szüleim, különösen anya, azt mondja ezen ne is gondolkodjak mert, ő ezt nem akarja, mivel bármi megtörténhet... annyira felelőtlennek tart, hogy esetleg majd abbahagyom az egyetemet, vagy hasonlók. Pedig a barátom mellett is tanulok, iskola első vagyok. De ő nem igazán bízik bennem.Soha nem adtam neki okot erre, de nem bízik benne. Pedig ha a barátom nem jön velem akkor is megtörténhet bármi.


Ti egyet értetek anyukámmal?

Kicsit igazságtalannak érzem, elvégre már 19 éves leszek, tudom hogy nekem akar jót, de akkor is..


2014. jún. 13. 20:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/82 anonim ***** válasza:
60%

Bírom az ilyen feltételes módban megfogalmazott "érveléseket", mint az utolsóé. Bakker úgy minden párkapcsolatba bele lehet kötni, hogy "mi van ha esetleg, netán,egyszer szétmentek". Ez nem érv. Főleg, hogy a kérdező jobban ismeri a saját kapcsolatát, mint itt bárki. Ennyit az ostobaságokról.


Támogatás. Én önerőből csináltam az egyetemet végig, örültem volna, ha szüleim tudnának támogatni, de nem tudtak. Viszont ez a tőből elitélünk, mert neked tudnak, primitív egy hozzállás. Több időt tudsz majd a tanulással foglalkozni, lehetőséget lesz a maximumot kihozni magadból, élj vele.


Összeköltözés. Fiatalok vagytok, de károd nem származna belőle. Nagyobb önállóságot, felelősséget tanulnál, ami sok fiatalból hiányzik. Plusz egy komoly, összeköltözős kapcsolatból megtapasztalnád milyen is az együttélés mással, hogyan tud két ember kijönni egymással egy magasabb szinten.

2014. jún. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/82 anonim ***** válasza:
65%

60-as válaszoló, ajánlom a figyelmedbe a kérdező 51-es válaszát: "nem akarok fizetősre menni"

Magyarul, államira felvételezik, de B tervnek ott a fizetős.

Aki meg azt mondja, hogy elképzelhető, hogy nem jönnek ki a barátjával, összevesznek stbstb. Ez idegen lakótársakkal nem áll fenn? Sőt, ott még nagyobb az esélye, mert nem is ismeri őket. Ott nem lehet probléma az, hogy a lakótársak nem akarnak takarítani, folyton bulit rendeznek, zajonganak éjszaka, ami mondjuk a kérdezőt zavarná? Ugyanúgy lutri mindkettő, csak ha a párjával költözik össze, őt legalább ismeri...

2014. jún. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/82 anonim ***** válasza:
43%

Ja, és ami még fontos, hogy jó nagyokat lehet kufircolni, hogy nincsenek ott a szülők mindig a másik szobában :D


61-es voltam.

2014. jún. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/82 anonim ***** válasza:
62%

Szia!


Én értem is a Téged ért támadásokat meg nem is.

Elmesélem mi történetünket, hogy aztán megértsd mit miért mondok....Amikor mi egyetemre készültünk a párommal, akkor már 2 éve voltunk együtt.

Mi végül úgy döntöttünk, hogy nem megyünk egy városba egyetemre, mert egyik szak nem volt a másik városban, így maradt a 100 km távolság, de megbeszéltük, hogy majd hetente együtt töltjük a hétvégéket...

Anyum egyből letromfolta, hogy nem fogok menni a páromhoz, pontosabban "azt majd meglátjuk" gúnyos kifejezést használta. NEm tudtam megérteni és nagyon rosszul is esett. Úgyhogy ennek következtében néha hazudtam, néha elmondtam, hogy megyek a páromhoz, vagy ő jön hozzám. Ennek következtében el is távolodtunk egymástól anyummal, vele nem lehetett őszinte lenni. Húsz éves voltam, mikor megkérdezte, hogy ha a páromhoz megyek én hol alszom...szóval kár is...


Úgyhogy azok a válaszadók akik az anyának adnak igazat, az ilyen korlátozó szülő csak azt éri el, hogy a gyermeke eltávolodik tőle.


Nos, mondta valaki, hogy a tini kapcsolatok 1 év összeköltözés után szétmennek. Mi 4 és fél év év után költöztünk össze, miután befejeztem az alapképzést (én jöttem a páromhoz), és már 3 éve együtt is élünk, amit imádunk...


Visszatérve a szülőkhöz. Ha édesanyád felejánlotta, hogy fizeti az egyetemet (vagyis ha jó tanuló vagy, akkor csak a rezsi, kaja, albi) akkor fogadd el, biztosan jószívvel adja. Kedves Válaszadók! Ha már adja, akkor nem mindegy, hogy a sráccal lakik-e vagy sem? Ugyanannyiba kerül...(Monjuk 19 évesen 2 év után lehet korai az összeköltözés, abból a szempontból, hogy fiatal vagy még. A kapcsolatotok akkor sem kell hogy abbamaradjon, ha nem fogtok (még) együtt élni).


És hogy totálisan ellentmondjak magamnak (de azért mégsem annyira), az én történetemhez is hozzátartozik az, hogy amikor 22 évesen a páromhoz költöztem, akkor csak én dolgoztam, ő nem. És ez még 3 éven át így volt. Mivel orvosira járt reggeltől délig kórházban volt, délután kurzuson, hétvégén meg ügyeletben és ez szinte mindig így volt. A párom szülei sosem mondták, hogy ne költözzünk össze. Egy forinttal nem került többe nekik, hogy én ide költöztem, támogattak bennünket, nem csak anyagilag , de szellemileg és érzelmileg is, amit soha nem fogunk elfelejteni.


Ellenben az én szüleimmel, akik meg folyon mindenért húzták az orrukat...


Szóval a viszonyunk úgy néz ki, hogy a párom szüleivel naaagyon jóban vagyunk, az én szüleimet meg távolról tiszteljük és a kötelező köröket lefutjuk, annyi...


Úgyhogy anyaként megpróbálnám támogatni a lányom, persze elmagyaráznám miért és mitől féltem. Aztán rábíznám a havi X összeget és hagynám, hogy belátása szerint döntsön, a saját hibájából tanuljon.


Szerintem ülj le édesanyáddal és beszéld át vele, miért aggódik, próbáljatok konszenzusra jutni.

2014. jún. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/82 anonim ***** válasza:
54%
Kérdező te nem éreznéd, cikinek, hogy valaki eltart x ideig majd szétmentek, akkor csak elköltött feleslegesen egy csomópénzt rád?. Szerintem az ember akkor érett meg az összeköltözésre ha már nem a párjának kell eltartani.Persze közben is lehet munkanélküli valaki de egész más mint üres seggel beülni a készbe.
2014. jún. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/82 anonim ***** válasza:
56%

Kedves Válaszadók!


A kérdező vajon nem-e magán egyetemre gondol? Mert az a fizetős, ahol a legjobbaknak nem kell fizetni :D


(Értem már, ez egy találós kérdés volt)



Az állami egyetemeken tuti nincs ilyen...

2014. jún. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/82 anonim ***** válasza:
33%
Utolsó, te Romániában élsz, hogy ennyire képben vagy az ottani felsőoktatási rendszerrel?
2014. jún. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/82 anonim ***** válasza:
78%

No, Kérdező, most olvastam végig a válaszokat.

Ha Romániában akarsz hasonló fizetős, de ha jól tanulsz nem fizetős azaz magán egyetemre menni, akkor gyorsan felejtsd is el. Se a Spiru Haret, se a Dimitrie Cantemir se egyik se másik magán egyetem nem ér egy kalap sz.rt.


ellenben : A BBTE (a Babes-Bolyai) a Academic Ranking of World Universities-ben benne van (Romániából egyedüli egyetem) Tehát ha tanulni akarsz akkor csakis ITT.


Kivétel ha orvosira mennél, de az meg nincs magán úton...

2014. jún. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/82 anonim ***** válasza:
53%
64-es vagyok, őszintén miért lettem zéróra pontozva? nem mintha zavarna, csak aki lepontozott, írja már meg :D
2014. jún. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/82 anonim ***** válasza:
67%
67, igen
2014. jún. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!