Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, (különösen anyák) ti...

Szülők, (különösen anyák) ti megengednétek a lányotoknak, hogy ha együtt megy egyetemre a barátjával akkor összeköltözzenek?

Figyelt kérdés

Előre is bocsánat, hogy ilyen hosszú leszek.


Igaz, hogy az egyetemig még van egy évem, de anya már most kijelentette, hogy ő nem menne bele abba, hogy majd a barátommal lakjak.

18 éves vagyok, ő 20, és már egy éve együtt vagyunk. Nem egy olyan megbízhatatlan fiú, szerény és tudom, hogy szeret, de nem azért írom, hogy nekem adjatok igazat.

Amióta együtt vagyunk, nem próbálkoztam semmi olyasmivel, hogy esetleg egy év után itt aludhat-e, hetente is max 2 vagy 3 alkalommal találkozunk, akkor is 2-3 órára jöhet hozzám, és kizárólag, ha anya is itthon van.Anyukám valahogy másabb mint a mai legtöbb szülő, persze ez nem is baj. :)

De a lényeg, hogy jövőre egyetemre szeretnék menni, és mivel a legközelebbi egyetem is 70 km-re van innen, nem tudnék majd rendszeresen haza jönni. A barátommal már beszéltünk erről, és azt mondta, ha én elmegyek, akkor ő szeretne velem jönni, mivel addigra már 2 éve együtt leszünk, nem szeretnénk a kapcsolatunkat eldobni, nagyon jól kijövünk egymással. De azt hiszem ez érthető. Kintlakásba mennék, ezért úgy szeretnénk ha együtt lakhatnánk. Űgy könnyebb is lenne, jobban is érezném magam, nem lennék teljesen egyedül egy ismeretlen városban, olyannal laknék akiben megbízok, nem lakótárssal akit alig ismerek. A szüleim, különösen anya, azt mondja ezen ne is gondolkodjak mert, ő ezt nem akarja, mivel bármi megtörténhet... annyira felelőtlennek tart, hogy esetleg majd abbahagyom az egyetemet, vagy hasonlók. Pedig a barátom mellett is tanulok, iskola első vagyok. De ő nem igazán bízik bennem.Soha nem adtam neki okot erre, de nem bízik benne. Pedig ha a barátom nem jön velem akkor is megtörténhet bármi.


Ti egyet értetek anyukámmal?

Kicsit igazságtalannak érzem, elvégre már 19 éves leszek, tudom hogy nekem akar jót, de akkor is..


2014. jún. 13. 20:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/82 A kérdező kommentje:

Azt írja már meg valaki, hogy miből következtettetek arra, hogy én majd elvárom hogy eltartson a barátom? Minden fele-fele arányban lenne, egyáltalán nem érezném magam jól ha ő bármennyit is költene rám!


A hasznos válaszokat köszönöm :)

2014. jún. 14. 14:01
 72/82 anonim ***** válasza:
42%

Én már tegnap is írtam Neked, hogy ne törődj a kötekedő, primitív válaszokkal.


Éljetek együtt, boldogan:-)

2014. jún. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/82 anonim ***** válasza:
51%

Kedves Kérdező, ne törődj velük!


Elárulod melyik egyetemre készülsz?


Amúgy mi már egyetemista korunkban is közös kasszán voltunk, mindig az adott többet akinek több volt, mikor nem volt, akkor egyikünknek sem volt.

Az anyagiakból sosem szabad gondot csinálni.


A párom mindig azt mondogatta, egy család leszünk (most már vagyunk) jó, hogy nem garasoskodunk...

Sokszor a buszjegyeimet is fizette, különben nem tudtunk volna találkozni, olyan is volt, hogy kaját vásárolt nekem, mert nekem nem volt.


(mielőtt támadnátok, igen, ösztöndíjas voltam évfolyam eslő, nem a párom tartott el, csak néha önzetlenül kisegített...)

2014. jún. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/82 A kérdező kommentje:
Orvosi egyetemre mennék, ezért nem igazán férne bele, hogy még dolgozzak is mellette.
2014. jún. 14. 14:20
 75/82 anonim ***** válasza:
60%

Ha egyetem mellett dolgoztok, akkor fenn tudjátok magatok tartani anyagilag, nem szorultok a szülők támogatására, tehát az engedélyük sem kell.

Ha viszont azt akarjátok, vagy legalábbis te, hogy a te részeget őt állják, az nem korrekt. Tehát vagy oldjátok meg magatok anyagilag, vagy ne várd el, hogy a szüleid két háztartást finanszírozzanak!

2014. jún. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/82 anonim ***** válasza:
*részedet
2014. jún. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/82 anonim ***** válasza:
45%

Magán orvosi nincs. Vagy felvételizel és bejutsz ingyenesre, vagy fizeted az állami képzést, ami 2000 Euro per év sacc per kb.


Úgyhogy nem nagyon értem még mindig, hova szeretnél menni, kicsit zavaros. Itt diákmunkát nem nagyon fogsz találni egyetem mellett, esetleg éjszakait, de akkor meg a tanulmányaid bánnák.


Kolozsvárra mennél? Netán Vásárhelyre?


Magyarul orvosi csak Vásárhelyen van.

2014. jún. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/82 anonim ***** válasza:
59%

Nem egyszerű kérdés. Én sem hiszek abban, hogy a nagykorúsággal felnőtté is válna valaki, különben is, csak egy önkényesen megállapított korhatár, mert kell egy ilyet is húzni. Régen kisebb volt ez a korhatár, manapság kitolódott az érettség, mert már több mindent kell tudnia egy felnőttnek.

Szóval az, hogy valaki betöltötte a 18-at, nem érv arra, hogy kapásból azt tegyen, amit akar, a szülei véleményére nem adva. Amíg nélkülük nem képes megállni a lábán, addig nem érdemes ellenük hergelni, azt kell tennie, amit mondanak. Mikor már el tudja magát tartani, valóban eljön annak az ideje, hogy nélkülük döntsön.

Kedves kérdező! Az, hogy a barátod segíthetne anyagilag, még mindig nem önfenntartás, csak 2eltartó-csere." Akkor meg az lenne, amit a barátod mond, vagy mehetsz vissza a szüleidhez. Ezért erre sem jó hivatkozni.

Anyukádnak kell ismernie téged: nem lehet, hogy oka van annak, hogy nem bízik benned? Ha így van, 1 éved van még rajta változtatni. Ha azt látja, hogy 2 éve együtt vagytok, a barátod nem visz rossz dolgokba és te felelősségteljesen viselkedsz, lehet, hogy meggondolja magát. De legalábbis jobban lehet neki érvelni. Én amúgy szintén 1 éve vagyok együtt a barátommal, de nem akarnék vele úgy összeköltözni, hogy kvázi eltartson, vagy csak nagyobb mértékben finanszírozza a közös dolgainkat, mint én, de ez szubjektív.

A munkát firtató válaszolóknak, sajnos nem minden kar mellett lehet dolgozni. Pl. egy orvosi mellett nemigen megy, pláne vidéken, ahol a diákirodák zokon veszik, ha nem érsz rá hétköznaponta rendszeresen, (mindennap gyakorlatok vannak, amiken kötelező a részuvétel) és előnyben részesítik még nyáron is a lazább karokon tanuló jól bejáratott embereiket. Diákirodán kívül munkát találni meg kapcsolat nélkül nehéz. Nem mentség, mert nyaranta tudok menni nevetséges órabérért kukoricát címerezni stb. amit meg is teszek, de ugye albérletet finanszírozni ebből nem lehet. Szóval, ne szidjuk előre a kérdezőt, amiért nem tervezi a munkát egyetem mellett. Viszont ha ezen, meg az egyetem előtti nyáron vállalna, az jó pont lehet a "bizonyítsuk be, hogy felelősek vagyunk2 projektben.

Végezetül, a 19 éves, egyetemista lányomnak megengedném az együttélést, de azt nem, hogy a barátja finanszírozza ezt, csak az albi és rezsi ráeső felét fizethetné. Már csak azért sincs értelme tiltani, mert ha egyszer a lány elmegy egy másik városba, a barát meg ott vállal munkát, úgysem tudom konrtollálni, ott alszik-e titkon a lányomnál meg ilyenek. Akkor meg inkább tudjak mindent.

2014. jún. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/82 anonim ***** válasza:
77%

Egyébként, kedves kérdező, én orvosira járok, igaz, Magyarországon.

Nem tudom, a román orvosképzés hogy épül fel, de gynaítom, hasonlóan, mint a miénk. Amellett tényleg nem lehet évközben dolgozni, szóval az albérletedet mindenképpen a szüleidnek kell fizetni. Annak örülök, hogy írtad, felesbe mennétek a barátoddal, én is így engedném ezt a lányomnak, nem akarnám, hogy a barátja tartsa el. :)

2014. jún. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/82 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem várom el hogy eltartson! Mégis honnan vettétek sokan ezt? Az én részemet a szüleim fizetik (bár mennyire szokatlan dolog is ez egyeseknek, ők így érzik természetesnek, ha már tovább tanulok, támogatnak abban amit szeretnék, meg orvosi mellett nem tudok munkát vállalni)a barátom pedig ugyan olyan arányban a sajátját. Úgyhogy nem kérek több olyan választ, hogy eltartatom magam, meg stb.


Aki az egyetem iránt érdeklődött, nem magyar orvosira megyek, hanem románra ezért megyek Kolozsvárra. Ez a fő cél, ha ez netalán mégsem sikerül, akkor van tervben valami más magán egyetem, csak hogy tiszta legyen a dolog. Bár egyáltalán nem erről szólt a kérdés.


A hasznos válaszokat köszönöm.

2014. jún. 14. 19:34
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!