Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, (különösen anyák) ti...

Szülők, (különösen anyák) ti megengednétek a lányotoknak, hogy ha együtt megy egyetemre a barátjával akkor összeköltözzenek?

Figyelt kérdés

Előre is bocsánat, hogy ilyen hosszú leszek.


Igaz, hogy az egyetemig még van egy évem, de anya már most kijelentette, hogy ő nem menne bele abba, hogy majd a barátommal lakjak.

18 éves vagyok, ő 20, és már egy éve együtt vagyunk. Nem egy olyan megbízhatatlan fiú, szerény és tudom, hogy szeret, de nem azért írom, hogy nekem adjatok igazat.

Amióta együtt vagyunk, nem próbálkoztam semmi olyasmivel, hogy esetleg egy év után itt aludhat-e, hetente is max 2 vagy 3 alkalommal találkozunk, akkor is 2-3 órára jöhet hozzám, és kizárólag, ha anya is itthon van.Anyukám valahogy másabb mint a mai legtöbb szülő, persze ez nem is baj. :)

De a lényeg, hogy jövőre egyetemre szeretnék menni, és mivel a legközelebbi egyetem is 70 km-re van innen, nem tudnék majd rendszeresen haza jönni. A barátommal már beszéltünk erről, és azt mondta, ha én elmegyek, akkor ő szeretne velem jönni, mivel addigra már 2 éve együtt leszünk, nem szeretnénk a kapcsolatunkat eldobni, nagyon jól kijövünk egymással. De azt hiszem ez érthető. Kintlakásba mennék, ezért úgy szeretnénk ha együtt lakhatnánk. Űgy könnyebb is lenne, jobban is érezném magam, nem lennék teljesen egyedül egy ismeretlen városban, olyannal laknék akiben megbízok, nem lakótárssal akit alig ismerek. A szüleim, különösen anya, azt mondja ezen ne is gondolkodjak mert, ő ezt nem akarja, mivel bármi megtörténhet... annyira felelőtlennek tart, hogy esetleg majd abbahagyom az egyetemet, vagy hasonlók. Pedig a barátom mellett is tanulok, iskola első vagyok. De ő nem igazán bízik bennem.Soha nem adtam neki okot erre, de nem bízik benne. Pedig ha a barátom nem jön velem akkor is megtörténhet bármi.


Ti egyet értetek anyukámmal?

Kicsit igazságtalannak érzem, elvégre már 19 éves leszek, tudom hogy nekem akar jót, de akkor is..


2014. jún. 13. 20:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/82 anonim ***** válasza:
68%

"Még ha fizetős is az egyetem, nagy valőszínüséggel ösztöndíjas lennék."


Nagy valószínűséggel nem,mivel fizetős alapból ki van zárva az ösztöndíjból. Szóval ösztöndíjjal ne számolj mivel nem is járhat neked.

2014. jún. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/82 A kérdező kommentje:
Akkor elmondom, hogy itt Romániában igenis vannak olyan egyetemek, ahova bekerülhetsz ösztöndíjjal (ha elég nagy az átlagod a felvételin). Így az első néhány "helyezettnek" nem kell fizetni a tandíjat egészen addig amíg megőrzi azt a bizonyos média átlagot. Nem tudom Magyarországon, hogy működik ez, de itt így van. Legalábbis ahova én szeretnék menni majd.
2014. jún. 13. 22:00
 43/82 anonim ***** válasza:
47%
Akkor az miért nem kerül be államira?
2014. jún. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/82 A kérdező kommentje:
Így próbálnak az egyetemek több diákot "toborozni" Nyílván az államira több jelentkező van.
2014. jún. 13. 22:08
 45/82 anonim ***** válasza:
66%

Mi van?

Szóval nem veszik fel államira, de fizetős legjobbjának mégsem kell fizetni. A fizetős legjobbja tandíját nem fizeti az állam és a diák sem? Mi ebben a jó az egyetemnek?

Elég hülyeség amit írsz, bár legyen igaz.

2014. jún. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/82 A kérdező kommentje:
Egy szóval sem mondtam, hogy nem vennék fel. Van aki mégis fizetős egyetemet választ, külön okokból. A tandíjat nem kell fizetni a diáknak, ezért(is) van az egyetemnek pénze, mint különféle más ösztöndíjakra, támogatásokra.
2014. jún. 13. 22:16
 47/82 anonim ***** válasza:
39%
Kérdező szerintem te valamit nagyon félreértettél ezzel kapcsolatban.
2014. jún. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/82 anonim ***** válasza:
45%

"A tandíjat nem kell fizetni a diáknak, ezért(is) van az egyetemnek pénze, mint különféle más ösztöndíjakra, támogatásokra."


Szóval nem fizet a diák, állambácsi sem és abból van pénze.

Se én sem a szomszéd nem ad neked pénzt, de te abból visszatudsz adni nekünk?

2014. jún. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/82 anonim ***** válasza:
67%
Áruld már el miért mennél fizetősre, ha államira is felvennének.
2014. jún. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/82 anonim ***** válasza:
53%
Az osztályelsőségről meg annyit, hogy semmi köze az egyetemi ösztöndíjhoz vagy átlaghoz. 30 emberből a legjobbnak lenni egy dolog. 300-ből a top 5-ben lenni pedig egy egészen másik.
2014. jún. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!