Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, (különösen anyák) ti...

Szülők, (különösen anyák) ti megengednétek a lányotoknak, hogy ha együtt megy egyetemre a barátjával akkor összeköltözzenek?

Figyelt kérdés

Előre is bocsánat, hogy ilyen hosszú leszek.


Igaz, hogy az egyetemig még van egy évem, de anya már most kijelentette, hogy ő nem menne bele abba, hogy majd a barátommal lakjak.

18 éves vagyok, ő 20, és már egy éve együtt vagyunk. Nem egy olyan megbízhatatlan fiú, szerény és tudom, hogy szeret, de nem azért írom, hogy nekem adjatok igazat.

Amióta együtt vagyunk, nem próbálkoztam semmi olyasmivel, hogy esetleg egy év után itt aludhat-e, hetente is max 2 vagy 3 alkalommal találkozunk, akkor is 2-3 órára jöhet hozzám, és kizárólag, ha anya is itthon van.Anyukám valahogy másabb mint a mai legtöbb szülő, persze ez nem is baj. :)

De a lényeg, hogy jövőre egyetemre szeretnék menni, és mivel a legközelebbi egyetem is 70 km-re van innen, nem tudnék majd rendszeresen haza jönni. A barátommal már beszéltünk erről, és azt mondta, ha én elmegyek, akkor ő szeretne velem jönni, mivel addigra már 2 éve együtt leszünk, nem szeretnénk a kapcsolatunkat eldobni, nagyon jól kijövünk egymással. De azt hiszem ez érthető. Kintlakásba mennék, ezért úgy szeretnénk ha együtt lakhatnánk. Űgy könnyebb is lenne, jobban is érezném magam, nem lennék teljesen egyedül egy ismeretlen városban, olyannal laknék akiben megbízok, nem lakótárssal akit alig ismerek. A szüleim, különösen anya, azt mondja ezen ne is gondolkodjak mert, ő ezt nem akarja, mivel bármi megtörténhet... annyira felelőtlennek tart, hogy esetleg majd abbahagyom az egyetemet, vagy hasonlók. Pedig a barátom mellett is tanulok, iskola első vagyok. De ő nem igazán bízik bennem.Soha nem adtam neki okot erre, de nem bízik benne. Pedig ha a barátom nem jön velem akkor is megtörténhet bármi.


Ti egyet értetek anyukámmal?

Kicsit igazságtalannak érzem, elvégre már 19 éves leszek, tudom hogy nekem akar jót, de akkor is..


2014. jún. 13. 20:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/82 anonim ***** válasza:
44%
10 és szerinted akkor mégis mit kellene csinálnia? Mert egyenlőre csak belekötsz mindenbe, mondanivalód nem sok van.
2014. jún. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/82 anonim ***** válasza:
52%

"Nem anyukámék pénzéből menne, mert mint említettem a barátom dolgozik és dolgozna akkor is."


És gondolom olyan jól keres hogy kitartana téged és fedezné minden költségedet, sőt még zsebpénzt is tőle kapnál.


Aztán ha szakítotok már jó lesz anyukádék pénze is, ugye? :)

2014. jún. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/82 anonim ***** válasza:
48%

Az nekem nehogy már felnőtt legyen, akit 40 évesen is az anyukája tart el!!


De az sem, aki ilyen kifogásokkal bújik ki a munka alól, hogy mert "a szülei nem engednék". Baaaszki és ha a szüleid nem engednek el kakilni akkor beszarsz?

2014. jún. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/82 anonim ***** válasza:
33%

mit csináljon? nagyon nehéz

anyuka nem engedi hogy költözzön, anyuka nem engedi hogy dolgozzon

akkor felnő, (nem csak megjátssza, hanem felnő), költözik, és dolgozik! nem majd a párja tartsa el...más NŐnek a pofája leégne. látszik, hogy kislány még, mert a szája jár, de dolgozni nem menne el, majd a pasi gürizzen! fogalma nincs mibe kerül albi+rezsi+egyebek!

2014. jún. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/82 A kérdező kommentje:

Mert minden bizonnyal én lennék az egyetlen olyan akit a szülei támogatnak az egyetem alatt. Biztosan senki sincs ilyen helyzetben csak én. Nem hallottál még olyanról aki nem dolgozik az egyetem mellett. Nem kérek a vádaskodásból.

A szülőktől szerettem volna megkérdezni, hogy 2 év együtt járás után összeköltözhetne-e a lányuk a barátjával. Az hogy az egyetemem hogyan lesz finanszírozva nem ide tartozik. Nem ez a kérdés.

2014. jún. 13. 20:49
 16/82 anonim ***** válasza:
47%
Az anyudnak van igaza és az egyik válaszolónak,azt hiszem a 4.-es!
2014. jún. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/82 anonim ***** válasza:
26%

kotont is anyád fizesse?

költözzél és tartsd el magad, tudod lehet menni koleszba is, nem kell a pasiddal eltartatni magad, szánalom és szégyen...

anyuci nem engedi hogy dolgozz...búbúbú, csúnya anyu, a pénze azért kell, gye?

2014. jún. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/82 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező, az égvilágon semmi baj nincs azzal, hogy a szüleid támogatnának, sőt! Legyél nagyon boldog és hálás, hogy ezt megtehetik és megteszik. Sokaknak ez irigylésreméltó.


Mindemellett szerintem is a világ legtermészetesebb dolga, ha lehetőség van rá.


Amivel itt a baj van (és ez nem összemosandó a szüleid anyagi támogatásával), az az, hogy te hősiesen igyekszel mindenkit meggyőzni, hogy felnőttél, a barátod majd eltart, nem kell a szüleid pénze, de ugye jajj, nem engedik ezt-azt.


Na most akkor vagy az egyik, vagy a másik.


Vagy normális diáklány módjára hallgatsz édesanyádra és megfogadod a tanácsát, vagy játszod a nagylányt és elmész a barátodhoz eltartani magadat. De akkor nem lehet ilyen kifogásokat elővakarni a semmiből, hogy "nem engedik" hogy dolgozz, mert ha rászorultok a pénzre-márpedig jó eséllyel rá fogtok, akkor rászorultok és kész! A munkahely manapság nem egy biztos dolog, és ami a legfontosabb: MÉG NINCS IS NEKI, ott ahol élnétek! Hónapokba is eltelhet, amíg talál! Te addig mit csinálsz? Lógatod a lábad és reménykedsz/keresed a kifogásokat, hogy mit és miért "nem engednek" meg neked? A felnőtt, önálló életben NINCS OLYAN, hogy ezt vagy azt megenged neked anyukád.


A kettő együtt egyszerűen abszurd.

2014. jún. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/82 A kérdező kommentje:

Nem kezdek el magyarázkodni, meg kifogásokat keresni. Túl hosszú lenne minden tényezőt leírni. Úgy látszik mindenki szemében én vagyok a rossz, azért mert a szüleimnek úgy természetes ha támogatnak.

Kedves válaszolók, hány szülő van köztetek?

2014. jún. 13. 20:56
 20/82 anonim ***** válasza:
74%

Mennyi primitív ember... :)


Kérdező! Próbáld meggyőzni anyukádat, hogy a pároddal lakhass. Nem is értem... miért jobb vadidegenekkel vagy egyedül lakni, mint a pároddal? Ezt kérdezted már tőle? Az idegenekkel is össze lehet veszni (sőt!), akkor is elképzelhető, hogy mondjuk nem megy annyira a suli, ez nem függ a párodtól... Vannak olyan gáz emberek, hogy el se hiszed... (Tapasztalat!) Ha anyukád tudná, nem is engedne idegenekkel lakni.

Gondolom ha nem a pároddal laknál, akkor a szüleid fizetnék az albérletet. Meg gondolom azért kapnál tőlük valamennyi pénzt. És akkor mi van, ha a párod tart el 3 évig? Előfordulhat olyan is, hogy neked kell támogatni a őt majd valami miatt... Ne törődj a rosszindulatú emberekkel!

2014. jún. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!