Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, (különösen anyák) ti...

Szülők, (különösen anyák) ti megengednétek a lányotoknak, hogy ha együtt megy egyetemre a barátjával akkor összeköltözzenek?

Figyelt kérdés

Előre is bocsánat, hogy ilyen hosszú leszek.


Igaz, hogy az egyetemig még van egy évem, de anya már most kijelentette, hogy ő nem menne bele abba, hogy majd a barátommal lakjak.

18 éves vagyok, ő 20, és már egy éve együtt vagyunk. Nem egy olyan megbízhatatlan fiú, szerény és tudom, hogy szeret, de nem azért írom, hogy nekem adjatok igazat.

Amióta együtt vagyunk, nem próbálkoztam semmi olyasmivel, hogy esetleg egy év után itt aludhat-e, hetente is max 2 vagy 3 alkalommal találkozunk, akkor is 2-3 órára jöhet hozzám, és kizárólag, ha anya is itthon van.Anyukám valahogy másabb mint a mai legtöbb szülő, persze ez nem is baj. :)

De a lényeg, hogy jövőre egyetemre szeretnék menni, és mivel a legközelebbi egyetem is 70 km-re van innen, nem tudnék majd rendszeresen haza jönni. A barátommal már beszéltünk erről, és azt mondta, ha én elmegyek, akkor ő szeretne velem jönni, mivel addigra már 2 éve együtt leszünk, nem szeretnénk a kapcsolatunkat eldobni, nagyon jól kijövünk egymással. De azt hiszem ez érthető. Kintlakásba mennék, ezért úgy szeretnénk ha együtt lakhatnánk. Űgy könnyebb is lenne, jobban is érezném magam, nem lennék teljesen egyedül egy ismeretlen városban, olyannal laknék akiben megbízok, nem lakótárssal akit alig ismerek. A szüleim, különösen anya, azt mondja ezen ne is gondolkodjak mert, ő ezt nem akarja, mivel bármi megtörténhet... annyira felelőtlennek tart, hogy esetleg majd abbahagyom az egyetemet, vagy hasonlók. Pedig a barátom mellett is tanulok, iskola első vagyok. De ő nem igazán bízik bennem.Soha nem adtam neki okot erre, de nem bízik benne. Pedig ha a barátom nem jön velem akkor is megtörténhet bármi.


Ti egyet értetek anyukámmal?

Kicsit igazságtalannak érzem, elvégre már 19 éves leszek, tudom hogy nekem akar jót, de akkor is..


2014. jún. 13. 20:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/82 anonim ***** válasza:
69%

Hogy itt ki, hogyan ért egyet, vagy nem ért egyet az anyukáddal, az a te helyzetedben tök mindegy.

A helyzet jelenleg az, az édesanyád vállalja a taníttatásod költségeit. Az édesanyád feltételeket szabott. Neked ezt el kell fogadnod. Vagy kitartóan dolgozni azon, fogadja el a döntésedet.

2014. jún. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/82 A kérdező kommentje:

Remélem mi is ilyen boldogok leszünk majd, mint ti, kedves utolsó :)

Nektek pedig gratulálok!

2014. jún. 13. 21:32
 33/82 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ez nem befolyásolja anyukám döntését, csak a véleményekre voltam kiváncsi. Arra, hogy csak én tartom-e kicsit igazságtalannak, vagy furának, nem találok megfelelő szót.
2014. jún. 13. 21:34
 34/82 anonim ***** válasza:
63%

Kedves kérdező, vedd úgy, hogy ezt a kérdésedet nem tetted fel! Nem jártál ezen az oldalon! Felejtsd el ezeket a primitív, megkeseredett embereket!


SOK SIKERT NEKED ÉS A BARÁTODNAK!!!


Tudod, vannak emberek, akiknek a véleménye a kutyát sem érdekli! Most egy csomóra fújta őket a szél.

2014. jún. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/82 anonim válasza:
19%

így is úgy is szúrogat a barátod az a 2 óra alatt, akk nem mindegy hogy összeköltöztök?


ezt anyádtól is kérdezd így meg szó szerint, kíváncsi vagyok mit mondana rá :)

2014. jún. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/82 anonim ***** válasza:
58%
Nem mivel a kolli 20 ezer az albérlet meg 40 ezer plusz rezsi. Alapból el sem várná a gyerekem, hogy háromszor annyit fizessek.
2014. jún. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/82 anonim ***** válasza:
70%

# 35/36


Ja mert te ilyent kérdeznél anyádtól, hagyjál már a baromsággal.

2014. jún. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/82 anonim ***** válasza:
76%
Na, akkor elmondom hogy az én apám szobafesto volt, amikor anyukám elment vidékre egyetemre nappali tagozatos hallgatónak (mert olyankor a világ legtermeszetesebb dolga nem dolgozni főleg, ha valami nehezebb szakon tanul az ember) . Apám utánament, osszekoloztek. Anyám ösztöndíjbol élt, és igen, apám támogatásából is! Ennek 35 éve, azóta házasok és a mai napig kitartanak egymás mellett. Kérdező én nem értem miért kezdtek így ki. Anyukáknak jobban tetszene, a 5-6 vadidegennel laknál albérletben? Az miért jobb, mint a párod?
2014. jún. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/82 A kérdező kommentje:
Nem az, hogy elvárom, mi már beszélgettünk erről a szüleimmel, és így látjuk jónak.Mellesleg nem Magyarország, itt azért az albérlet nem kerül annyiba. A koli lenne 20-25 ezer, az albérlet 30 ezer körül, ami mellesleg osztódna.
2014. jún. 13. 21:53
 40/82 anonim ***** válasza:
66%
Igen csak kollégiumba nincs plusz rezsid,ami albérletbe minimum 40.
2014. jún. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!