Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet kötelezni az apát, hogy...

Lehet kötelezni az apát, hogy látogassa a gyereket?

Figyelt kérdés
Kisfiam (8éves) apja nem tartja velünk a kapcsolatot. Elhagyott terhesség alatt,miután nem mntem abortuszra, mindennel megvádolt, hogy direkt estem teherbe stb. Állítólag korrekt velünk, mert a kisfiamat jogilag felvállalta, fizet gyt-t. Sose látta! Elmegy mellette az utcán (egyszer történt meg de akkor is...) közben az új gyerekeiröl végig posztolja a fb-t (nem ismerősöm, de rákerestem). A kisfiam egyre kíváncsibb rá.mutattam neki neten, de még szomorúbb lett. Írtam neki, hogy találkozzon a gyerekkel, de nem reagált többször. Le is tiltott. Miután irtam a feleségének, feloldott és írta, hogy hagyjuk békén, nem változott a véleménye. Mit csinálhatnék jogi úton?

2014. júl. 3. 18:55
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
100%
Ez mind szép és jó, de ha ilyen egyszerű lenne, akkor nem lépne le annyi pasi minden következmény nélkül, úgy hogy vissza sem néz, sokan (rejtély, hogy miért) még a gyerektartást sem tudják behajtani.
2014. júl. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
51%

A kérdés nem a hatályos jogrendszer esetleges hiányosságaira irányult :)


A családjog egyébként azt a lehetőséget is biztosítja, hogy tájékoztatást kérj a tartásra kötelezett munkaadójától az illető pontos jövedelméről, hogy ne tudja azt kamuzni neked, hogy nincs pénze a gyermektartásra.

De láthatod, hogy sokan nincsenek tisztában alapvető jogaikkal, fogalmuk sincs a szabályozásról. De ennek ellenére meg vannak győződve arról, hogy amit elképzelnek, az az igaz, s mindenki aki mást gondol, az hülye.

2014. júl. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
91%

Ezek szerint jogilag kötelezhető.


Ámde lehet,h a férfi inkább a bűntető tortúrát választja.


Ha nem azt választja és találkozik a gyerekkel,valószínűleg a szeretet nem fog megszületni benne és úgy viselkedik majd a gyerekkel,h a gyereknek még rosszabb lesz,fölösleges komplexusok és önutálat alakul ki benne,ha ennyire utál az apám stb.


Van ennek értelme?

2014. júl. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
84%
Csak az a gond ezzel a linkkel, hogy a 61%-os kicsit félreértette, a "kapcsolattartásra kötelezett" ugyanis nem a külön élő szülő, hanem az, amelyik a gyermekkel él - neki kell biztosítania, hogy a külön élő szülő kapcsolatot tarthasson a gyermekkel.
2014. júl. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
55%

Annak ellenére,h a gyerek érzelmi stabilitása miatt a kapcsolat ellen vagyok,24. válaszoló bizony te vagy az,aki azt olvassa,amit olvasni akar.Már az első mondta is így hangzik:


A gyereknek joga a KÜLÖNÉLŐ! szülővel a kapcsolattartás.

2014. júl. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
64%

"Miért nem húzott gumit a kedves apuka? Csak mert akkor ez a helyzet elkerülhető lett volna."


Talán mert bízott a párjában aki azt mondta szed gyógyszert. Bizalom, őszinteség egy kapcsolat alapja.

2014. júl. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
45%
26-os: Ha nem akarok semmi áron gyereket, akkor 5 gumit húzok, ha kell, nem még az, hogy megbízok a másikban...
2014. júl. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
35%

Én sejtettem h jogilag felelősségre vonható,de azért is,mert a nevére vette.

Márpedig ez nekem furcsa,mert ha a nevére vette,akkor várhat egyéb kötelezettségeket is.

2014. júl. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
83%
25-ös, milyen SZÜLŐről beszélsz jelen esetben egyébként? Egy, a kissrác számára vadidegen pasiról, akit a gyerek még képen is csak azért látott, mert kissé mániás anyuka rábökött a monitoron?
2014. júl. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
86%

# 27/28


Persze messe habbal. Jó kifogás soha sem rossz csak ez gyenge annak is.

2014. júl. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!