Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet kötelezni az apát, hogy...

Lehet kötelezni az apát, hogy látogassa a gyereket?

Figyelt kérdés
Kisfiam (8éves) apja nem tartja velünk a kapcsolatot. Elhagyott terhesség alatt,miután nem mntem abortuszra, mindennel megvádolt, hogy direkt estem teherbe stb. Állítólag korrekt velünk, mert a kisfiamat jogilag felvállalta, fizet gyt-t. Sose látta! Elmegy mellette az utcán (egyszer történt meg de akkor is...) közben az új gyerekeiröl végig posztolja a fb-t (nem ismerősöm, de rákerestem). A kisfiam egyre kíváncsibb rá.mutattam neki neten, de még szomorúbb lett. Írtam neki, hogy találkozzon a gyerekkel, de nem reagált többször. Le is tiltott. Miután irtam a feleségének, feloldott és írta, hogy hagyjuk békén, nem változott a véleménye. Mit csinálhatnék jogi úton?

2014. júl. 3. 18:55
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
53%
Pontozzatok le nyugodtan, de ettől még így van. Férfiként rohadtul nincs beleszólásotok abba, hogy ha megfogant a gyerek, a párotok megtartja-e vagy sem. Annyit tehettek, hogy húztok gumit, vagy elköttetitek magatokat.
2014. júl. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
87%
Nem meg kell nézni milyen nővel jön össze ember fia, ez a kulcs.
2014. júl. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
36%

:D:D:D

29 és 30. csak nem beijedtünk mi várhat még rátok is?


Hát most ezt jó tudni és felkötni a gatyát,de mindenekelőtt felhúzni azt a gumit...!hihi

2014. júl. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
79%
32-es: Ebbe viszont abszolút egyet értek!
2014. júl. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
54%
29-es: a gyermek (vér szerinti) szülője a gyermek apja és az anyja, remélem, így már te is megérted, miről beszélt :)
2014. júl. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Én elvált szülők gyereke vagyok így én leginkább a gyerek szemszögéből fogom leírni a véleményem.


Te valami olyasmit akarsz megvalósítani amivel inkább ártasz mindenkinek, semmit használsz. Az apa mikor megfogant a pici akkor elmondta, hogy őt nem érdekli. A picit természetesen érdekli az apja, mint minden gyeremeket... de ekkor lép a te felelősséged a képbe. Ha az apa nem kiváncsi rá, te mégis összekényszerítenéd őket. Szerinted a gyermeked milyen apai példaképet lát majd maga előtt? Én pont azért sokáig RETTEGTEM a férfiaktól, mert tudtam, hogy csak egyszer esek teherbe és ennyi... magamra maradok a bajban. Mániákusan féltem a terhességtől és félek a mai napig is, mert azt látom, hogy egy szétzilált család a vége. Szeretnéd, ha a gyereked is ezt gondolná? Ebbe nőne fel? Mert az apa csak veszekedni fog veled is a gyerekkel is. Nem fogja szeretni, mert erre nem kötelezhető. És az 1000x károsabb, hogy érzi a gyülőletét mintha nem is ismeri.


Én azt javaslom, hogy ne olyan szekér után fuss, ami nem akar felvenni. Keresd a párod a világban aki felvállal gyerekkel is, és legyen ő az apja a gyereknek.

Ne akard a picit nagyobb nyomorba dönteni mint amibe amúgy is van.

:(

2014. júl. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire nem akarja látni és mégis rá kényszeríted, tehet akár olyat is, ami miatt eltiltják a gyerektől és akkor elérte a célját.
2014. júl. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
69%

32-es: "Nem meg kell nézni milyen nővel jön össze ember fia, ez a kulcs."


Igen, ez nagyon szép és jó, de sajnos a pasik többsége (NEM az összes!) simán "ürít patront" egy szórakozóhely mögött a sikátorban is, egy vadidegen kvába, és pont nem érdekli, hogy terhes lesz-e a nő vagy nem, jobb esetben úgyse látja többet. Szóval bőven felelősek, ha ilyenkor meg beüt a probléma.


Amúgy kérdező, nekem is az jutott elsőre eszembe, hogy még ha kötelezhető is a pasi a gyerekkel való kapcsolattartásra, miért lenne ez jó? Komoly összegben mernék fogadni, hogy iszonyatosan paraszt lenne a gyerekkel, bántaná szavakkal (de talán nem is csak azzal), amivel még nagyobb lelki sérülést okozna neki. Nem csak azzal kellene annak a szegény kisfiúnak megküzdenie, hogy nem kíváncsi rá az apja, hanem azzal is, hogy utálja. Szerintem nagyon súlyos pszichés gondjai lehetnek ebből. Magyarázd inkább el neki, hogy az apja szar ember, önző, senki se érdekli, csak saját maga, nem is kell egy ilyen embert megismerni. Jobban jár így a kisfiad.

2014. júl. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
80%

"Igen, ez nagyon szép és jó, de sajnos a pasik többsége (NEM az összes!) simán "ürít patront" egy szórakozóhely mögött a sikátorban is, egy vadidegen kvába, és pont nem érdekli, hogy terhes lesz-e a nő vagy nem, jobb esetben úgyse látja többet. Szóval bőven felelősek, ha ilyenkor meg beüt a probléma. "


Nem tudom miféle férfiakat ismersz, akik lazán ürítenek "vadidegen k**vába", nekem azért nem ilyenekből áll az ismeretségi köröm.


A te nézőpontodból akkor a vadidegen kéjhölgy nem felelős azért, ha ő teherbe esik? Vagy hogy van ez? Nem elsősorban őt kellene érdekelnie? Basszus az ő teste, az ő élete.


A kérdező esetére annyit tudok mondani, hogy pont így jár, aki gyerekkel akar magának férjet fogni. Csak a gyereket sajnálom :(

2014. júl. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:

Én egy szóval se mondtam, hogy a nő nem felelős, hogy ne lenne az. De azt azért ne állítsuk már, hogy a férfiaknak ilyen esetben semmi felelősségük nincs, mert hogyne lenne. Ők is gondoskodhattak volna a védekezésről. Én nagyon utálom azt a hozzáállást, hogy a védekezés a nő feladata, mert úgyis ő szívja meg. Nem, mindkét fél feladata. Amelyik pasi nem akar semmiképpen gyereket, és nem ismeri eléggé a nőjét, húzzon kotont. Már csak a nemi betegségek miatt se ártana.


Az meg, hogy milyen pasikat ismerek... nem kell ahhoz barátkoznom ezekkel az észlényekkel, hogy lássam, mit művelnek. Nyilván a barátaimat nem ilyenek közül válogatom, de az is igaz, hogy szimpla barátként semmi közöm hozzá, hogy egy pasi hova mártogatja a pemzlit, nem is érdekel általában. Ne mondd, hogy te még sose láttál ilyen akciókat, mert kénytelen leszek azt hinni, hogy valami meseországban élsz.

2014. júl. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!