Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet kötelezni az apát, hogy...

Lehet kötelezni az apát, hogy látogassa a gyereket?

Figyelt kérdés
Kisfiam (8éves) apja nem tartja velünk a kapcsolatot. Elhagyott terhesség alatt,miután nem mntem abortuszra, mindennel megvádolt, hogy direkt estem teherbe stb. Állítólag korrekt velünk, mert a kisfiamat jogilag felvállalta, fizet gyt-t. Sose látta! Elmegy mellette az utcán (egyszer történt meg de akkor is...) közben az új gyerekeiröl végig posztolja a fb-t (nem ismerősöm, de rákerestem). A kisfiam egyre kíváncsibb rá.mutattam neki neten, de még szomorúbb lett. Írtam neki, hogy találkozzon a gyerekkel, de nem reagált többször. Le is tiltott. Miután irtam a feleségének, feloldott és írta, hogy hagyjuk békén, nem változott a véleménye. Mit csinálhatnék jogi úton?

2014. júl. 3. 18:55
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:

Kedves - előttem utoljára posztoló - egyszerű ember!


A kérdező által feltett kérdést bemásolom csak neked: "Mit csinálhatnék jogi úton?". Biztos nem olvastad végig ezt a hosszú szöveget, megértem.


Ha visszalapozol ugyanebben a "topikban" a második oldalra, a 11-es válasz tőlem származik, semmi provokáció, semmi kötözködés, csupán a puszta tények.


Láthatod magad is, a nagy tudású oldallátogatók 17%-ra értékelték (ezért is 46% most a hasznos válaszaim aránya). A rögtön utána következő, aki abszolút helytelen választ írt, 85%-ot kapott. Miért? Mert az a válasz, de nevezhetném akár tippnek is, megegyezik az emberek saját - és sajnos hibás - véleményével.


Én jogvégzett ember vagyok, nem irkálom le orvosi kérdéseknél az abszolút laikus véleményemet, amiket gondolok, vagy vélek. Ha valamihez nem értek, odaírom, hogy "szerintem". Próbáltam egy "hivatalosabb" verziót is belinkelni, jogszabályi szöveget bemásolni, hogy láthassátok, nem légből kapott az információ. De a magyarul megírt szöveg értelmezése több emberen kifogott... Bizonygatták a vélt igazukat, amit sajnos nem tudom, honnan szedtek... Miről is beszélünk akkor?


Úgy gondolom egyedül én voltam aki pontos választ adott a kérdezőnek, a többi ember csak okoskodott, vagy leírta mit gondol: "Nem lehet kötelezni!". Miért? Mert ő így gondolja, ennyi erővel lehet, hogy holnap majd műtétet is javasol a szomszédjának, esetleg vállalja is az operációt, mert ahhoz is ért, Dr. House-on "nőtt fel"...


Nem hiszem, hogy bármilyen hülyeséget bemásoltam volna (főleg, hogy voltak itt abortusz témák, férfiakat kárhoztató bejegyzések), még egyszer hangsúlyozom, egyedül én voltam, aki értékelhető, mi több abszolút a kérdező kérdésére válaszoló reakcióval szolgáltam. Ha téged megijeszt egy jogszabályi szöveg, vagy egy gyámhatósági leírás, az a te személyes problémád, ne vetítsd ki másra.

S még egyszer csak ennyit tudok "hajtogatni" (hogy téged idézzelek), hogy jogilag lehet kötelezni. Vagy megérted, vagy nem. Milyen egyéb választ vársz? Töltsek fel ide egy kitöltött keresetlevelet?


Ja és mivel ezt így le kellett vezetnem neked, megerősítettél abban, amit eddig is írtam: egyszerű vagy. ;)

2014. júl. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:

"egyszerű vagy. ;)"


Ok, akkor te meg még egyszerűbb.

2014. júl. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:

Na, most tudom folytatni.


Egyébként nem tudom, hogy honnan veszed a bátorságot, hogy csak úgy le „egyszerűzz” embereket. Ha személyesen beszélgettünk volna órákat minden témáról, és én SEMMIHEZ nem tudnék szólni, max. csak hümmögnék, akkor TALÁN használhatnád rám ezt a kifejezést.


Azon nem tudom, hogy miért akadsz ki, hogy aki nem jogot végzett, az nem írja, hogy SZERINTEM.

Én sem akadok, ki, ha bármilyen betegséggel kapcsolatban bárki ír valamit és bár nincs orvosi végzettsége, de nem írja, oda hogy szerintem, max. csak mosolygok rajtuk, vagy kijavítom és kész.

Kb. pont olyan vagy mint az egyik ismerősöm. Ö is jogot végzett, és úgy állítja be magát, mintha nem tudom ki lenne. Ha kérdezek tőle valamit, akkor csak jogszabályokat másol be nekem és kész. Ha mondom, hogy ez és az történt velem, akkor csak hajtogatja, hogy ez így nem lehet, mert így a jog, meg úgy a jog, stb. Ami nekem nem segítség, mert velem az a bizonyos dolog megtörtént, és jog ide vagy oda, akkor sem tud rá magyarázatot adni, vagy segíteni.


Ellenben, ha ő hajnali 3-kor telefonál, hogy ez és az a baja van neki vagy bármilyen ismerősének, akkor én nem orvosi könyveket adok kölcsön, hanem elmondom, hogy mit kéne tennie.


Hát remélem, nem te vagy ő, és akkor talán tudsz nekem magyarázatot adni egy jogi dologban, amire ő csak paragrafusokat irkált és közölte, hogy ez biztos nem így van.

2014. júl. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:

Tudod 53.azért akadt ki,mert,aki nem végzett jogot,az ne adjon olyan véleményt,mintha végzett volna.


(bár gondolom ez neked túl bonyolult...:)

2014. júl. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:

Amúgy egyébként én sem értem,h olyan ellenállás van itt azon egyszerű tény állás alapján,h jogilag bizony igenis kötelezhető az apa,mintha már a pontozók nem is tudom milye függene tőle.


Azért,mert a TÉNYT itt 0%-ra lepontozzátok,még a paragrafus,úgysem fog változni.Szóval a butaságotok határtalan.


Ja és egy-két álmodozónak üzenem,h mivel betöltötték a 18-at,bizony nem az anyának,vagy a nagymamának kell majd őket kötelezni erre.

Az a gyerek 50%-ban az ő DNS-e!


Azért 46%-os te csak rakd be a paragrafusokat stb,mert én viszont szeretek tájékozott lenni,h ne érjenek váratlan meglepetések az életben...

2014. júl. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:
54%

"Tudod 53.azért akadt ki,mert,aki nem végzett jogot,az ne adjon olyan véleményt,mintha végzett volna.


(bár gondolom ez neked túl bonyolult...:)"


Azért köszi, hogy végigolvastad amit írtam, és csak írtad ami billentyűzetet értél.


Akkor hogy értsd:


Én kiakadtam azon ha valaki orvosi diploma nélkül állít ezt vagy azt?

NEM.

Én kiosztottam valakit is emiatt?

NEM.

Én beskatulyáztam valakit valahová ismeretlenül?

NEM.


Igen. Nekem túl bonyolult. Én szerinted egy 2 osztályt végzett kis senki, cigány, zsidó, szőke vagyok.

Csak, hogy már együtt legyen minden rasszizmus és megkülönböztetés.


Kit érdekel, hogy ki mit végzett????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????


Ez nem egy felvágós téma. De ha neked az kell nyiss egy olyat!


Aki nem autószerelő az ne adjon tanácsot autós kérdésben?

Akinek nincs kutyája, macskája, stb? Ne adjon tanácsot állatos kérdésben?

Akinek nincs lakása ne adjon tanácsot pl. lakásfelújítás kérdésben?

Akinek nem volt még felesége/férje/gyereke/abortusza, az ebben a témában nem írhat?


Akik írtak azok a SAJÁT VÉLEMÉNYÜKET írták!!!!!!!!!!!!!!!


Az egy dolog, hogy így meg úgy meg amúgy a jog!!!


De ha itt élsz Magyarországon, talán te is észrevetted, hogy a magyar jog egyenlő a béka fenekével.


Mindenki ott csal, lop, hazudik, és sikkaszt és öl, ahol csak tud!

Most komolyan ennyire gyerekes vagy, hogy egy ilyen kérdésen fenn akadsz?

2014. júl. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:

Azért fenn akadás kérdésében veled nem nagyon lehet versenyezni,azért ezt valljuk be:).


Egyébként igen,némileg ki vagyok akadva,h valaki bebizonyítja,h jogilag igenis van rá mód és akkor csak mondják tovább,h nem.


Az,h itt Magyarországon kiskapu kereső,ügyeskedőkkel vagyunk tele,hát ez van.


Mindenesetre örülök,h te ilyen kiskapu-fun vagy,sajnos én nem,az biztos,már én is észrevettem,,h itthon Mo-n ez "hiba" bennem,de én tudom mi a lelkifurdalás,ezért beprogramozom az elmémben,h tudjam,"mi,merre,hány méter."

2014. júl. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:

"Amúgy egyébként én sem értem,h olyan ellenállás van itt azon egyszerű tény állás alapján,h jogilag bizony igenis kötelezhető az apa"


Te vagy mesevilágban élsz, vagy max. 10 éves lehetsz.


Szerinted, ha ilyen egyszerű lenne minden, akkor volnának "apukák" akik soha nem fizetnek gyerektartást?

Volna olyan, hogy nyelvvizsgát, diplomát, jogosítványt csak úgy meg lehetne venni?

Lenne olyan, hogy 20 évesnek volna 40 millás autója?

Több milliós adótartozások, közben meg papíron az illető munkanélküli és sem a ház sem a luxus autó nem az ó nevén van?


Ne kellejen még sorolnom.


Ok. Papíron tegyük fel kötelezhető. És utána????

Mondd már meg, hogy utána mit tennél?


Ha neked lenne egy gyereked, akit sosem akartál, a hátad közepére sem kívánnád, és valami bugyuta hülye papír alapján köteleznének, hogy márpedig, tölts vele 2 hetente 48 órát, akkor mit tennél?

2014. júl. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:

Azért van még egy másik,nagyon általános dolog is!


Az emberek nem hajlandóak beismerni,h hibáztak.


Én már túl vagyok ezen,h beismerem,ha hibázok,nem mondom,az első "lépések" ebben a dologban elég nehezek voltak.


Csakhogy a hibázás beismerésének van egy nagyon jó utóhatása,rájön az ember,h lesz jobb a megoldás.

Ha meg nem ismeri be az ember,akkor csak agonizál,kiakad,agresszív lesz,totál ki van az egoja stb.

Magyarán megreked egy szinten,mert a jobb megoldás ettől, nem jön el.

2014. júl. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:

"Mindenesetre örülök,h te ilyen kiskapu-fun vagy"


Nem az vagyok, csak valahogy mindig ezt tapasztalom.

A szomszédnak van kb. 15-20 milliós adó tartozása, de ő le letudja azzal, hogy minden mások nevén van, és megvárja amíg elévül.

Ha én 1 hetet kések a diákhitellel, akkor már jön mindenféle fenyegetőzés, még jó hogy fel nem akasztanak.

Ha én át íratnék mindent mások nevére egyszer csak a börtönben találnám magam.

Mi a párommal mindent megteszünk az ő volt kapcsolatából való gyerekéért, ennek ellenére az ex kb. havonta jelentget fel, mindenféle hazugságokkal.


És még kb. éjfélig írhatnám a hasonló sztorikat.

Akkor szerinted a kérdezőnek mekkora esélye van arra, hogy rá kényszerítse az apukát, hogy hatalmas szeretettel, minimum 2 hetente látogassa a gyerekét?

2014. júl. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!