Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet kötelezni az apát, hogy...

Lehet kötelezni az apát, hogy látogassa a gyereket?

Figyelt kérdés
Kisfiam (8éves) apja nem tartja velünk a kapcsolatot. Elhagyott terhesség alatt,miután nem mntem abortuszra, mindennel megvádolt, hogy direkt estem teherbe stb. Állítólag korrekt velünk, mert a kisfiamat jogilag felvállalta, fizet gyt-t. Sose látta! Elmegy mellette az utcán (egyszer történt meg de akkor is...) közben az új gyerekeiröl végig posztolja a fb-t (nem ismerősöm, de rákerestem). A kisfiam egyre kíváncsibb rá.mutattam neki neten, de még szomorúbb lett. Írtam neki, hogy találkozzon a gyerekkel, de nem reagált többször. Le is tiltott. Miután irtam a feleségének, feloldott és írta, hogy hagyjuk békén, nem változott a véleménye. Mit csinálhatnék jogi úton?

2014. júl. 3. 18:55
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
Nem. Szerinted lehet valakit arra kötelezni, hogy szeressen egy másik embert?
2014. júl. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
68%

Te jó ég! Még mindig folyik a vita.

Nem, nem lehet senkit semmire kötelezni. Aki meg valami bugyuta jogszabályokat másolt be, majd mindenkinek szegényésgi bizonyítványt osztott, hát ő meg is kapta.


Ez Magyarország! Itt a jogszabályok kb. 100 évesek és elavultak, mindenki mindenhol talál kiskaput.

Ne kelljen részleteznem.


Kedves Kérdező!


Miért lenne neked jó, ha az apuka kényszerből elvinné a gyerekét?


Most komolyan? Egyáltalán oda engednéd a gyereked egy ilyen emberhez?

Vagy (már bocsánat a feltételezésért, de sok ilyennel találkoztam már) pasizni akarsz, és nem tudod kire hagyni a gyereked?

2014. júl. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:

Lehet okoskodni, meg ki tudja honnan szedett életbölcsességeket durrogtatni, meg abszolút laikusként lehurrogni a jogrendszert, de ettől még senkinek sem lesz okvetlenül igaza, sőt...


Kiosztja (majdnem) mindenki a körülmények pontos ismerete nélkül a kérdezőt, ugyanakkor kikéri magának, amikor valaki (mondjuk én) az ostobasága, pökhendisége miatt picit helyreteszi. Senki sem kíváncsi ezen kérdés kapcsán arra, hogy ki hogyan vélekedik az abortuszról, vagy hogy ő hogyan gondolja, mit NEM lehetne ebben a szituációban tenni.


Jogilag lehet kötelezni, kész, fogadjátok el. Ezen nem változtat az sem, ha ti ezt nem hiszitek el, vagy nem tudtátok.

2014. júl. 5. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
Utolsó akkor olvasd el még egyszer a törvényt hátha megérted, hogy a nevelő szülőt kötelezi a láthatás biztosítására nem a különélő szülőt a láthatásra.
2014. júl. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:

Tesó, bár kicsit mulatságosnak tartom, hogy ennyire lassú a felfogásod, de leírom csak neked még egyszer utoljára.


2013. évi V. törvény (a Polgári Törvénykönyvről), negyedik könyv (Családjog), 4:178. § [A kapcsolattartás joga] (2) bekezdés:

"A gyermekétől különélő szülő - ha a bíróság vagy gyámhatóság eltérően nem rendelkezik - jogosult és köteles gyermekével kapcsolatot tartani."

2014. júl. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:

45.ik nem csak h lassú a felfogásuk,hanem hülyegyerek szintű is.


Felnőtt ember,nem gyerek,tudja,h van egy gyereke (még hannem is akarja) akkor nem a nevelő szülőnek kell nyomnia a dolgot,hanem felnőtt emberként saját magának kell vállalnia a felelősséget.


Jó,h nem már a "nagymamájának" kell köteleznie őket...

2014. júl. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
Hát, ha úgy gondolkozna mindenki, ahogy te most írod, akkor nem lenne szükség nyomozóhatóságra. Bárki elkövet egy bűncselekményt, mivel - tegyük fel - felnőtt ember, önként feladja magát és mindent töviről-hegyire elmesél, maga kéri a büntetését. :)
2014. júl. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:

"Jogilag lehet kötelezni, kész, fogadjátok el. Ezen nem változtat az sem, ha ti ezt nem hiszitek el, vagy nem tudtátok."


Akkor kötelezd. Tök jó lesz majd a gyereknek.

Ennyit a jogszrendszerről meg az okoskodásról.


Ha annyira otthon vagy a jogban (bár gondolom nem), akkor tudod, hogy vannak KISKAPUK!!!!!!!!


Ha most valaki rám erőltetne egy gyereket, akkor adnék neki 2 pofont, és máris eltiltanák tőlem.


Akkor ki kötelezné, hogy látogassam?

2014. júl. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
Az a te bajod, ha ennyire egyszerű vagy...
2014. júl. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
54%

"Az a te bajod, ha ennyire egyszerű vagy..."


Te most komolyan provokálni jársz ide? Én egyszerű vagyok, a másiknak kiállítottál egy szegénységi bizonyítványt, a haramadik milyen buta, a negyedik mennyire ez meg az.


Azzal nem segítesz a kérdezőnek, hogy folyamatosan csak azt hajtogatod, hogy de lehet kötelezn, de lehet kötelezni, de lehet kötelezni, mert így a jog úgy a jog, és akkor bemásolsz mindenféle hülyeséget.


Ha annyira tudod, hogy mit kéne csinálni, akkor légy oly szíves, és segíts a kérdezőnek, mert a te nem egyszerű, nem buta, (meg még ki tudja kiket mivel illettél) de annyira járatos a jogban fejeddel pikk-pakk megoldod, és holnap már az apuka örömmel rohan a gyerekéhez.

2014. júl. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!