Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem túlzás anyám kérése...

Nem túlzás anyám kérése szülinapjára? Szerintem örülni kell az ajándéknak, nem konkrét kívánságokkal előállni.

Figyelt kérdés
Anyámnak jövő héten lesz a születésnapja. Ma bejelentette, hogy nem akarja, hogy ajándékra költsük a zsebpénzünket, inkább azt kéri, hogy öcsémmel (13/F, én 15/L) alaposan takarítsuk ki a lakást. Mindjárt iskolakezdés, nekem új suli, pont most kell ilyesmivel előállnia? Eddig minden évben virágot és csokit kapott, és örült neki, most miért újít, és miért a mi kárunkra?

2014. aug. 30. 11:51
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
80%
Attól is függ, mekkora az a lakás, emlékszem, nálunk 250 nm volt, plafontól menyezetig nagy ablakokkal, egy hétig tartott a nagytakarítás hármunknak és utáltam. Most egy 70nm-esben lakunk és ezt végigtakarítom egy nap alatt, ez nem olyan nagy munka. Szerintem egy napot erre nyugodtan áldozhattok, hiszen anyukátok a fél életét rátok áldozta. És ezzel boldoggá teszitek. Küldjétek el otthonról, tegyetek be valami jó zenét és húzzatok gumikesztyűt. Rendezzetek versenyt, ki tud gyorsabban megpucolni egy ablkaot, mérjétek az időt. Aki nyer, az pucolja meg a csillárokat. :) A takarítás jó buli, ha nem így állsz hozzá, hanem jó kedvvel. Vetessetek anyuval jó illatú tisztítószereket hozzá, pl. Ajax-ot és szép gumikesztyűt. Meglátod, fél nap alatt tök sokmindent meglehet csinálni és utána nektek is jó érzés lesz az a tisztaság, amiért ti tettetek.
2014. aug. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
92%
Hidd el, egy anyukának ez nagyon nagy segítség! :)
2014. aug. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
95%
3-an vagyunk lányok testvérek. Amikor tizenévesek voltunk, mindig mi 3-an takarítottunk hétvégéken. Az egyik porszívózott, a másik port törölt, a harmadik felmosott. Szüleink nagyon sokat dolgoztak, így teljesen magától értetődő volt, hogy legalább a házimunkába besegítünk, ha már mást nem tudunk hozzátenni a dolgokhoz.
2014. aug. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
83%
Ha, ez boldogítja...Akkor sajnos parfisra fel!
2014. aug. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
97%
Fogd magad és állítsd be a mosógépet,pucold le az ablakot, mossál fel és porszívózz fel az öcséddel.Nem nagy kunszt!
2014. aug. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy apámmal mindig azt mondják, a mi dolgunk az, hogy jól tanuljunk. Ennek eleget is teszünk. A város második legerősebb sulijába megyek, öcsém is kitűnő. Ha eddig ez elég volt, most miért nem?
2014. aug. 30. 12:53
 17/39 anonim ***** válasza:
85%

"De az, aki azt írja, hogy ez ennyi idősen amúgyis a kistini gyerekek dolga, hogy az egész házat kitakarítsták, annak remélem nincs gyereke és soha nem is lesz... "


Na ne viccelj már...láttál te már gyereket? 13 évesen már ezerrel biciklit szereltünk, meg autót, motort apámmal, folyamatosan barkácsoltunk. 15 éves meg már messze nem kistini...Bezzeg ha bulizásról, piálásról van szó, akkor már mindegyik nagynak érzi magát, de ha takarítani kell akkor kistini...Nem tudom milyen elkényeztetett, nyámnyila gyerekeid lesznek.


Amúgy meg teljesen korrekt ajánlat a szülő részéről, fárasztó munka kitakarítani lakást, de ezt egy szülőnek napi szinten kell tennie, akkor egy napot kibír a gyerek is.


Emlékszem ilyen idősen nem hogy takarítottuk a fél lakást, de volt hogy gondoltunk egyet átrendeztük, rendbe tettük. Plusz valószínűleg nem komplett felújítást kért az anyuka, csak alapvető dolgokat, port törölni, porszívózni, mosogatni...azt meg bárki képes megcsinálni.


Sőt, szerintem kifejezetten undorító ez a hozzáállás, hogy "nesze, itt egy csoki, és húzzál takarítani te"...mi ilyen idősen ajándékot készítettünk saját kézzel. Ez a takarítás dolog olyan, hogy nem csak ünnepnapokon, hanem alapvetően mindig be kellene segítenetek, suli ide vagy oda.


25/F voltam.

2014. aug. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem ez egy olyan családban, ahol az a szokás, hogy a gyerek(ek) besegítenek a házimunkába és mindenkinek megvan a saját feladata, akkor talán annyira nem nagy kérés... Bár, nem tudom miért pont a születésnapján kéri ezt, egyébként is meg lehetne ezt csinálni, szerintem egy szülinapon nem dolgozni kell, hanem meg kell ünnepelni a szülinapost. Most nem bulira gondolok, de egy ebéd vagy vacsora és együtt beszélgettek, társasoztok, együtt van a család vagy barátok és beszélgettek meg minden. Most az rendben van, ha ő ezt nem szeretné, nem akar felhajtást, ez rendben is van, de nem tudom, szerintem ilyenkor jobb együtt lenni a családdal és olyan nyugis napot tartani. Meg kicsit azt is túlzásnak tartom, hogy két gyerek egyedül takarítson ki, rakjon rendet, végezzen el minden házimunkát, de lehet, hogy vannak családok ahol ez teljesen normális, nálunk nem. Ha magamból indulok ki, akkor én nem csinálnám meg és nem azért mert egy lusta disznó vagyok vagyok vagy mert nem lettem megnevelve vagy mert nem tisztelem az anyámat, hanem egyszerűen azért mert képtelen vagyok rá. Nálunk ez nem szokás, hogy a gyereket bevonják a házimunkába. Nekem sosem kellett még mosogatom, mosnom, főznöm, vasalnom, felmosni, ablakot pucolni és ezek között van olyan dolog, amihez azt sem tudnám, hogy hogyan álljak neki mert még sosem csináltam. Nyilván kézzel el tudnám mosni a tányérokat, de azt sem tudom, hogyan működik a mosogató vagy a mosógép vagy, hogy hogyan kell vasalni.... Nekem ezek nem lettek megtanítva mert nálunk nem így működik a dolog, nálunk anyám végzi el ezeket a feladatokat és a segítséget nem fogadja el tőlem. Szerintem (és lehet, hogy az itthoni helyzet miatt gondolom így) a gyerek nem arra való, hogy takarítson és minden munkát elvégezzen a szülei helyett, nyilván nem arról beszélek, ha alkalomadtán elküldik a boltba vagy megkérik, hogy söpörjön és mosson fel mert az rendben van, de szerintem az már nem mikor a gyereket otthon csak a munka várja. Oké, ez egy egyszeri alkalom, de én kicsit soknak találom. Én megértem a kérdezőt is, hétfőn kezdődik az iskola, jobban esne neki, ha pihenne még egy kicsit az utolsó napokban és ne hullafáradtan dőljön be az ágyba éjjel, hanem pihenten, frissen indulna az iskolába. Valamint ezt előre is meg lehetett volna beszélni és akkor több időtök is lehetett volna rá, be tudtátok volna osztani, hogy mikor mit csináltok. Amúgy ezt nem is értem, hogy az anyukád sokat dolgozik és szeretett volna egy napot mikor nem kell semmit csinálnia, de utána minden ugyanúgy megy tovább. Szerintem próbáljatok vele beszélni, hogy akkor takarítsatok ki egy hétvégén együtt és majd mindig segítetek neki valamit, mondjuk mindketten kaptok egy feladatot és akkor az mindig a ti dolgotok lesz és így neki is könnyebb lesz. Ha meg eddig is így volt, akkor próbálj vele beszélni, hogy inkább a jövő héten legyen a nagytakarítás mert az utolsó napokat még szeretnéd kiélvezni.
2014. aug. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
71%

Mekkora p-icsa vagy... Mi az, hogy a ti károtokra? Ti is ott laktok nem? Kéééépzeld én meg a város legjobb gimiébe jártam és mégse derogált soha kitakarítani otthon. Pedig mi aztán nagyon nagy házban laktunk. Egyszer én csináltam az emeletet, tesóm a földszintet, máskor fordítva.

Amúgy gondolom neked sincsenek akkor konkrét kívánságaid, ha ajándékozásról van szó, hanem örülsz egy tábla csokinak is...

Sajnálom szegény anyukádat.

2014. aug. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem kicsit túl van lihegve ez a takarítás dolog.


Egyrészt ha nem vesszük hogy születésnap, akkor simán csak takarítani kell, mindjárt másabb a téma. És nem hiszem hogy az lenne hogy reggel 8-tól este 10-ig dolgozik a gyerek, a szülők meg koktélt szürcsölgetnek a napon.


Simán meg lehet csinálni egy takarítást, belehalni senki nem fog. Szerintem az a gáz, hogyha valakinek "sok" az, hogy a gyereknek egyszer meg kell emelnie a kicsi kezét. Persze túlzásba sem kell esni, na de ez csak egyszeri takarítás...


Ráadásul mi az hogy a "mi kárunkra"...Ennyi erővel a szüleitek azért dolgoznak hogy járhassatok iskolába, legyen ruhátok, legyen hol laknotok...a "saját kárukra" adnak nektek zsebpénzt is ennyi erővel.


Na meg azért azt is kell nézni, ha beindul az iskola, akkor se a szülőnek, se a gyereknek nem lesz ideje takarítani, így érdemes mindig rendezetten belevágni a dolgokba. Én például alapból nagytakarítással indítom férfi létemre az egyetemi időszakokat, ráhangol a munkára is.


Na meg...a gyerek nagy kipihentsége is addig tart, míg túl nincs az első héten, nem a házimunkától fog lefáradni egy évre. Sőt, alapvetően még hasznos is mert legalább minimális mozgással indulnak neki, és nem azzal hogy gép előtt ülve kérdéseket írogatnak.


Szóval nem, nem túlzás.

2014. aug. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!