Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem túlzás anyám kérése...

Nem túlzás anyám kérése szülinapjára? Szerintem örülni kell az ajándéknak, nem konkrét kívánságokkal előállni.

Figyelt kérdés
Anyámnak jövő héten lesz a születésnapja. Ma bejelentette, hogy nem akarja, hogy ajándékra költsük a zsebpénzünket, inkább azt kéri, hogy öcsémmel (13/F, én 15/L) alaposan takarítsuk ki a lakást. Mindjárt iskolakezdés, nekem új suli, pont most kell ilyesmivel előállnia? Eddig minden évben virágot és csokit kapott, és örült neki, most miért újít, és miért a mi kárunkra?

2014. aug. 30. 11:51
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
81%
Istenem! Anyukádnak az a legnagyobb ajándék, ha segítetek neki. Nem esik le a gyűrű a kezedről, takaríts!
2014. aug. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
96%

"Nekem sosem kellett még mosogatom, mosnom, főznöm, vasalnom, felmosni, ablakot pucolni és ezek között van olyan dolog, amihez azt sem tudnám, hogy hogyan álljak neki mert még sosem csináltam."


De ha egyszer mégis meg kell csinálnod, mert egyszer csak meg kell, csak nekiállsz valahogy. Amikor már nem anyád fogja ellátni ezeket a feladatokat.

Nem tudom, hány éves vagy, de az írásmódod után biztosan nem kisgyerek. Nem egyszerűbb szépen, fokozatosan megtanulni, mint egyszer ott állni, hogy nincs aki megcsinálja helyetted, és te nem tudsz mit kezdeni olyan alapvető dolgokkal, mint egy lakás vagy saját holmijaid rendbentartása?


Én elhiszem, hogy nálatok nem szokás belevonni a gyereket a házimunkába, de nekem felfoghatatlan. 12 évesen főztem meg életem első önálló ebédjét, (egyszerű fogások voltak), de most, jóval túl az ötvenen is emlékszem rá, milyen öröm volt anyám meglepetése, öröme, és az, hogy ízlett neki.


A két és féléves kisunokám leszedi az asztalt maga után, port töröl, kipakolja a mosógépet, és segít az anyjának teregetni. És milyen boldog ilyenkor! Ha zenél a mosógép, hogy kész a mosás, már rohan.

Mellesleg nekem is ő mutatta meg, hogyan kell elindítani, mert új gép volt, sosem láttam olyant még.

2014. aug. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
82%
Na meg akárhogy nézzük....itt egy 15 éves lányról van szó, azért ez a kor már nem az a kategória ahol ne lenne képes/köteles teljesíteni egy ilyen feladatot.
2014. aug. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
96%

Te sosem kértél még semmit a születésnapodra? Vagy karácsonyra? Sosem kérdeztek meg a szüleid, hogy mit szeretnél? És megkaptad? Na látod.

Anyukád kért tőletek valamit a születésnapjára. Ezek szerint az év 364 napján a kisujjatokat sem kell megmozdítanotok, minden a seggetek alá van rakva. És fájna egyszer anyukátok kedvében járni? Hát nem vagyok öreg, nemrég nőttem ki a tinikorból, de az eszem megállt, amikor a kérdést olvastam.

Összeteheted a két kicsi kezedet egy ima erejéig, hogy ilyen szüleid vannak. Olvasgass itt gyakorin egy kicsit, és meglátod, hogy milyen szörnyű történetek vannak, amik nem is olyan ritkák sajnos. Másokat vernek a szüleik, alkoholisták. Neked csak tanulnod kell. Ennyi. És anyukád megkért valamire a szülinapján, és még neked áll feljebb? Mi az, hogy a te károdra? Mi károd származik ebből? Nem fogsz tudni teljesíteni az ország 2. legjobb gimijében, mert 1 délután anyukátokra kellett szánnotok? Hát nézzél magadba, de komolyan mondom.

2014. aug. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
90%

Kicsit felhúztál ezzel a kérdéssel, de megpróbálom a szeretet nyelvén elmagyarázni. Anyukád fáradt, szülinapja lesz, azért kérte ezt tőletek. Neked nem esne jól örömet okozni neki? Anyukád nem boldog akkor, amikor te kapsz tőle ajándékot, és látja az örömöd? Neked is azt kéne érezned. Biztosan nem most akarja kipakoltatni veled az összes szekrényt, majd újra rakni, csak alap dolgokat. Ez 2, max. 3 óra alatt, 2 főnek, bőven elvégezhető. Az, hogy a tanulás a legfontosabb, (nem tartom helyesnek, tanulás mellett, bőven lehet takarítani is) az ő elve, köszönd meg neki. DE, a szülinap, egy olyan nap, amikor lehet "kívánni". Gondolom te is szoktál... Neked, hogy esne, ha te kérsz valamit, és helyette kapsz egy csokit, egy virággal? Ugye nem jól?

Az iskolával pedig ne vágj fel, bármily erős is. Hidd el, vannak annál erősebbek is, és oda is járnak diákok. Sőőőt, abban is biztos vagyok, hogy vannak nálad jobban tanuló gyerekek, akik még otthon is segítenek. A jövőben, ne a minimumot célozd meg (tanulok, és ezzel kész) hanem inkább a maximumot, kérés nélkül is. Ezzel fogsz előre jutni, nem a kifogásokkal.

2014. aug. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:

Öcsém hajlandó. Azt hiszem, nekem is muszáj lesz.


Ellenségeskedni nem kell, azért, mert engem nem tartanak rabszolgasorban a szüleim, még lehetek értékes ember.

2014. aug. 30. 16:14
 27/39 anonim ***** válasza:
79%

rabszolga sorban.... Jajj ne röhögtess.

Egy dologra azért válaszolj, majd ha külön költözöl ott is anyád fogja a te mocskodat takarítani? Vagy ott már fizetett cselédet fogsz tartani?

2014. aug. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
31%

Kérdező, ilyen kérdést ide nem lehet kiírni, mert látod, mi lesz... :D

A Gyk-n az a divat, hogy a gyerek 15-16 évesen dolgozik, hazaad a rezsire, emellett nem költ magára, mindenben egyetért mindenkivel, stb. :DD

Itt megy a gyalázás ilyen kérdéseknél és azoknál is, ahol esetleg tehetős, vagy gazdag családból származik a kérdés kiírója.

Annák jár itt a segítség, aki szegény és minimálbérből tengődik! :D


Csak nevess a válaszadókon, ennyi. Nem téged akarnak bántani, itt vezetik le a felgyülemlett feszkót, igazi Netharcosok.

2014. aug. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
100%

30as remélem majd te is önként és dalolva bevállalod az ingyencseléd szerepét, ha gyereked lesz...

Én jómódú családból jövök, 23 évesen kezdtem dolgozni egyetem után, sose adtam haza pénzt és sokat "harcoltam" a szüleimmel. DE! De sose éreztem, hogy "rabszolgaként" tartanának, mert ne adj isten néha kezembe vettem a porszívót, elmosogattam, rendet raktam a szobámba vagy akár megfőztem.

A kérdező rettenetesen el van szállva, ami alapvetően persze a szülei hibája, mert mindent ráhagytak. Csak majd ha kikerül a csúnya gonosz nagyvilágba, hatalmasat fog koppanni.

2014. aug. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
96%

16:24...Te gyárilag ilyen hülye vagy vagy csak megjátszod?


Egyrészt senki nem gyalázta a kérdezőt, de tény hogy a megnyilvánulásaiból az jön le hogy egy lusta kis elkényeztetett liba, aki annyira "értékes ember" hogy még egyszeri takarítást sem vállal be...mert hát ŐŐŐ tanul...


Csak a szokásos hiszti meg egy 15 éves libától, aki azt hiszi ő a világ közepe, elvárja hogy minden úgy legyen ahogy ő akarja, de fordítva meg azonnal nyávog és sír a szája.


És kedves 16:24...Szó nem volt arról, hogy a kérdezőnek magát kéne eltartani, szó nem volt rezsiről, szó nem volt gazdagságról, szegénységről, csak te kevered ezeket bele. Itt egyedül arról volt szó, hogy egy 15 éves gyerektől egyszer kért valamit az édesanyja, és ő azonnal bevágta a hisztit, felesleges ezt túlragozni.

2014. aug. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!