Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem túlzás anyám kérése...

Nem túlzás anyám kérése szülinapjára? Szerintem örülni kell az ajándéknak, nem konkrét kívánságokkal előállni.

Figyelt kérdés
Anyámnak jövő héten lesz a születésnapja. Ma bejelentette, hogy nem akarja, hogy ajándékra költsük a zsebpénzünket, inkább azt kéri, hogy öcsémmel (13/F, én 15/L) alaposan takarítsuk ki a lakást. Mindjárt iskolakezdés, nekem új suli, pont most kell ilyesmivel előállnia? Eddig minden évben virágot és csokit kapott, és örült neki, most miért újít, és miért a mi kárunkra?

2014. aug. 30. 11:51
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor van, hogy itt a Gyk válaszadók elszállnak, és olyanokat írnak indokolatlan helyzetekben, hogy költözz el, oldd meg, stb. Ez valóban így van, sokat olvasom ezt a témakört. De azt hiszem, ez nem az a kérdés, ahol a válaszok ne lennének reálisak, és ne állnák meg a helyüket. Ritkán szokott ilyen egyetértés lenni egy kérdés alatt. Senki nem írta azt, hogy költözzön el, vagy ilyenek, csak mindenki próbálta a kérdezőnek elmagyarázni, hogyha évente egyszer (az anyja szülinapján, az ő kérésére!) segít takarítani, nem fog leesni a gyűrű az ujjáról. Ez egy 5 éves gyerektől nem elvárható, de egy 15 évestől igen. Ez igen messze áll a rabszolgaságtól. Ha neki kéne nevelnie a kistestvéreit, minden nap ő főzne, ő vezetné a háztartást, a szülei meg tojnának a fejére, az rabszolgasors, és igazságtalan. De ez nem éppen az a szituáció, mint láthatjuk.
2014. aug. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%

Szóval ha valakinek egyszer ki kell takarítania a lakást, az rabszolgasorban van tartva?

Tehát akkor te rabszolgának nézed az anyád, grat. :D

2014. aug. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:
Megcsináltuk. Leszakad a derekam. Remélem, mindenki boldog.
2014. aug. 30. 23:07
 34/39 anonim ***** válasza:
100%

Ha megmutatnánk ezt a kérdést anyukádnak, mit szólna vajon? Nekem a helyében nagyon rosszul esne ez az egész.


És nem az a lényeg, hogy MI boldogok vagyunk-e, hanem az, hogy ANYUKÁD boldog ettől. Ennek kéne örülnöd.

2014. aug. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem válaszoltam ide, de úgy érzem, éppen itt az idő rá :)

Értékesnek értékes embernek tartom magam, az egyik legnagyobb magyar zenész oktat jelenleg, szerinte tehetséges vagyok, lassan színpadra állok. Mellette tanulok és dolgozom. A férjemmel élek, és két macskával.

Na ez a három jótét lélek éjjel-nappal kuplerájt csinál, de takarítani, azt persze nekem kell. Minden nap. Akkor is ha suliból jöttem, ha munkából, vagy éppen szétgitároztam a kezeimet. Nincs mese. A logikádból kiindulva, lehet abba kéne hagynom a cselédkedést... milyen már, hogy az én káromra tombol itt mindenki! Én túl értékes vagyok cselédnek! Rakjanak rendet ők maguk után.


Jó lesz, ha lassacskán felnősz. Értelemszerűen nem neked kell anyukád háztartásában rendet tartani, de nem árt, ha néha besegítesz. Igen praktikus okokból, később senki nem fogja megcsinálni helyetted... jó az, ha időben belerázódsz és hidd el, ha egyszer benne vagy, sajnálni fogod hogy nincs aki levegyen a válladról egy kis terhet.

Ha ennyire szuper vagy, nem sok kell hogy elköltözz. Akkor ki tart rendet? Vagy ülsz a disznóólban minden héten, míg meg nem érkezik a takarítónő?

2014. aug. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%

"Megcsináltuk. Leszakad a derekam. Remélem, mindenki boldog."


Helyes. Szerinted anyukádnak nem szakad le a dereka, amikor ő dolgozik helyettetek? Mi lesz veled később? Takarítónőt fogsz tartani?


Mostantól legyél szíves az öcséddel együtt rendszeresen részt venni a takarításban.


CIKI, ha 15 évesen még anyukád takarít utánad!

2014. aug. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:
Na jó, azért nem kell ez a hangnem, ha én nem lennék vagy elköltöznék, apám meg öcsém akkor is koszolnának. Szörnyű milyen emberek járnak ide, se az nem jó, ha csinálom, se az, ha nem...? Pfffff.
2014. aug. 31. 00:38
 38/39 anonim ***** válasza:
91%

Leszakad a dereka...lol.


Gondolj arra, hogy anyádnak ezt 15 éven át kellett csinálnia utánatok, cserébe kiszúrtátok a szemét egy csokival vagy virággal.

2014. aug. 31. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%

És az, hogy anyukádnak szakad le a dereka, aki mondjuk valószínű több mint jó 20-30 évvel idősebb is nálad, az nem probléma? Anyukád szakadjon meg, gebedjen bele a munkába, de egy takarítást sajnáltok tőle?

Szereted, tiszteled te egyáltalán a szüleidet, mert nagyon úgy tűnik, hogy nem.

Én örültem, ha bármivel örömet okozhattam az anyukámnak, és akár minden nap takarítanék, ha ezzel visszakaphatnám...Szomorú látni, hogy ilyen hálátlan gyerekek vannak.

2014. aug. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!