Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti megbocsátanátok a lányotokn...

Ti megbocsátanátok a lányotoknak, hogy lefeküdt a másodunokatestvérével?

Figyelt kérdés
2014. szept. 16. 14:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/74 A kérdező kommentje:
Azt már megbeszéltem, mind vele, mind a volt barátjával.
2014. szept. 16. 16:33
 42/74 anonim ***** válasza:
81%

bumbi hiába erősködsz, itt egyetlen pillanatig sincs szó egészséges anya-lánya kapcsolatról.

"eddig támogattam a kapcsolatukat, de már nem"

nem kell hogy támogassa. fogadja el, vágjon hozzá jó pofát... hanem megy, akkor mondja meg a lányának, hogy ne hozza haza a fiút, amíg nem kellően komoly a kapcsolat, meg lehet róla a véleménye, de ezt nem kell a lánya tudtára adni....sőt! mint mondtam ha az unokáit is ismerni szeretné, akkor jobb is ha nem teszi.....


"Normális szülő-gyerek kapcsolatban azt hiszem igenis normális, ha a szülő érintőlegesen tud a gyerek életéről,"

normálisban...te magad írtad. de az, ahol a lány sírva vallja be az anyjának, mert ő elveszi a telefonját, ha nem, az nem normális. ahogy az sem tűnik egészségesnek, ha a lány könyörög, hogy csak apa meg ne tudja...ne gyere a 12 évesekkel, a lány 19 éves, nagykorú......semmihez nem kell a mama engedélye, akár tetszik akár nem.


"Persze régebben kézzel ettek, az utcára vezették ki a szennyvizet, miért nem csináljuk ma is azt? "

szerinted ilyen ma nincs?...remélem nem szoktál fürdeni a Balatonban.....


"Attól függetlenül családon belül nem kefélünk."

én egyetértek ezzel.....mert "komoly" 30as vagyok, nem 19 :-) de ha a lánynak belefér, akkor senkinek semmi köze hozzá.....még az anyjának sem.


amit én tennék: kiállnék a lányom mellett és legközelebb, amikor a "hősszerelmes" ex megjelenne az ajtóban felhívnám a figyelmét a zaklatás jelentésére......és következményeire.

2014. szept. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/74 A kérdező kommentje:
Pontosan azt csináltam én is. A lányom panaszkodott, hogy a volt barátja zaklatja. Bár ő se igazán tud dönteni, hol szereti, hol nem. Nagyon sok mindent megbeszélünk, de amiket nem mond el, azokat azért nem, mert szégyelli, és szeretné, ha büszke lennék rá. Ezeket ő maga mondta tegnap.
2014. szept. 16. 16:50
 44/74 bumbi02 ***** válasza:
31%

Én sem állítottam hogy elpártolnék a lányom mellől ilyen esetben, de biztos hogy leülnék vele beszélgetni, mert szeretném megérteni a miértjét. Mert akár vérfertőzésnek számít, akár nem, nem "egészséges" dolog. Biológiailag nem egészségtelen, de biológiailag az se egészségtelen, hogy valaki a saját anyjával, vagy lányával háljon, miközben óvszert visel, hisz így már nincs vérfertőzés, nincsenek genetikai problémák egy leendő terhességből. És hát ugye, az anyuka meg hallgasson, mert nincs hozzá köze, hogy a kislánya az apjával van-e vagy sem.


Tudom hogy itt nem erről van szó, de remélem érted a sarkított példát. Egy ilyen extrém esetben (mert az én világomban ez extrémnek számít) igenis üljön le a szülő a lányával beszélgetni, hogy miért.

2014. szept. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/74 bumbi02 ***** válasza:
32%
*Nem pedig csak elsiklani az egész felett, hogy "Jól van lányom, én nem tettem volna ezt, de a te dolgod. Csináld csak, ha jónak látod"
2014. szept. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/74 anonim ***** válasza:
67%

nekem tényleg mindegy. amiért ezeket leírtam, az az, hogy nekem ilyen anyám volt/van mint ti......így még ha most nem is hiszitek, a jövőtökről beszélek: az anyám mindenről tudni akart, nem hagyott semmi magánszférát, kikutatta a táskámat, rettegtem a véleméynétől, annyira meg akartam felelni neki, addig amíg nem jött egy olyan fiú, aki mert neki nemet mondani, mert tudta, hogy nem tehet az anyám semmit. nekem addig ezt nem mondta senki. Én is nagykorú voltam.....aztán rájöttem, hogy a fiúnak igaza van, ha összepakolom a táskám, beülök az autóba és elmegyek az albérletembe, akkor anyám duzzoghat magában.....megtette... azóta ez a fiú a férjem, az anyámnak még a harmadik gyerekünk születését sem sikerült szó nélkül megállnia.....azóta 4 van neki. és nem érti (ami a legrosszabb hogy mindenért a férjem a hibás meg én), hogy miért nem hívom fel 3 hétnél sűrűbben.


tőlem elitélheted a saját lányodat, de hosszú távon csak magadnak ártassz vele.....

2014. szept. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/74 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, ha ezt mind komolyan írtad, akkor te anyaként megbuktál.

1. A lányod VOLT barátját pártolod, amikor tudod, hogy "nyomozott" a lányod után, zaklatta, a szakításuk után bele akart mászni az életébe

2. A lányod lefeküdt valakivel, akivel a törvény NEM tiltja, te ezt megtudtad a háta mögött, és nem elég, hogy kiteregeted a neten ország-világ elé, hanem képes vagy azon hisztizni, hogy "jajj, mit szól a család"


A lányod helyében én kisétálnék az ajtón, becsuknám, és rád sem nyitnám soha többet. Aztán majd ha azon keseregsz, hogy a lányod miért nem engedi látnod az unokáidat, jusson eszedbe, hogy annak idején a volt barátja, meg a "jajj, mit szól a család" fontosabb volt neked, mint a lányod.

2014. szept. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/74 anonim ***** válasza:
22%

" biológiailag az se egészségtelen, hogy valaki a saját anyjával, vagy lányával háljon, miközben óvszert visel, hisz így már nincs vérfertőzés, nincsenek genetikai problémák egy leendő terhességből. És hát ugye, az anyuka meg hallgasson, mert nincs hozzá köze, hogy a kislánya az apjával van-e vagy sem. "


amit te írsz, az nem biológiaialag egészségtelen, hanem törvénybe ütköző.....tényleg nem látod a különbséget a kettő között?


" "Jól van lányom, én nem tettem volna ezt, de a te dolgod. Csináld csak, ha jónak látod""


de, pontosan ennyit kellett volna tennie....bár ideáig sem kellett volna eljutni, ha nem erőszakolja ki a lányából a vallomást. az, hogy a lánya miért nem mondta el, az ő dolga....úgysem tud rajta változtatni....

2014. szept. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/74 A kérdező kommentje:

Azért nem mondta el, mert szégyelli és nem gondolta, hogy ez valaha is kiderül.

A volt barátját meg egyáltalán nem támogatom, mert látom, ahogy tönkreteszi.

2014. szept. 16. 17:23
 50/74 anonim ***** válasza:
77%

"Ti megbocsátanátok a lányotoknak, hogy lefeküdt a másodunokatestvérével?"


így hangzott a kérdés......én nem bocsátanék meg neki, de nem azért mert "szégyent hozott a családra", hanem mert nem lenne mit megbocsátanom. Engem nem bántott, nem volt törvénybe ütköző (a törvény a btk-ban van leírva, mert az erkölcs meglehetősen tág fogalom.....az erkölcsbe minden belefér, ami az adott személynek MAGÁNAK elfogadható....mindenki más véleménye teljességgel másodlagos......tudjátok a felnőttkor velejárója, hogy szabadon leszarhatod mások véleményét.....márpedig ezt-az amúgyis nagykorú-lányt senki nem kényszerítette, hogy megtegye, ergo úgy tűnik neki akkor ott mégis belefért.....kb ennyiről beszélünk. szóval a kérdésre a válaszom az, hogy nem lenne mit megbocsátanom, sőt amíg a lányom magától nem mondja, addig nem is érdekelne, hogy kivel mit csinál----az ágyban.

2014. szept. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!