Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti megbocsátanátok a lányotokn...

Ti megbocsátanátok a lányotoknak, hogy lefeküdt a másodunokatestvérével?

Figyelt kérdés
2014. szept. 16. 14:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/74 bumbi02 ***** válasza:
64%

No meg vegyük figyelembe, hogy a kérdező családja állítása szerint szoros kapcsolatot ápol az unokatestvér családdal. Példának okáért én már a harmadunokatestvéremre se tudok nőként tekinteni, hanem rokonként, pedig az már elég távoli rokon, és évente csak 1-2x ha találkozunk, vagy annyiszor se.


De meghökkentő, hogy itt az anya viselkedése botránkoztatja meg az embereket, nem a családon belüli szex.

2014. szept. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/74 anonim válasza:
59%
Érdekes, hogy ha valami nem ütközik törvénybe, nem jár vérfertőzéssel és régebben is csinálták az emberek akkor az itteni válaszolóknak már nem is jelent gondot. Kíváncsi vagyok min mentek keresztül. Kedves kérdező, ha az ön helyében lennék biztosan mebocsátanék a lányomnak, de erősen elbeszélgetnék vele hogy miért nem helyes az amit tett. Felnőtt lány, biztos hogy tisztában van azzal hogy erkölcsileg megvetendő dolgot csinált - valószínűleg ezért nem akarta elmondani -, de ha normális hangnemben ön is elmondja neki amit gondol, akkor biztos hogy többé nem tesz még csak hasonlót se. A lányának viszont hagyja meg a privát szféráját, ha valamit nem szeretne elmondani ne húzza ki belőle.
2014. szept. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/74 anonim ***** válasza:
56-os, pont hogy beleillik, mert a gyerekének NEM a màsodunokatestvére a kérdezõ unokatestvérének a gyereke.
2014. szept. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/74 anonim ***** válasza:

kedves kérdező anyuka!


itt a lefőbb hibát te követted el.első:a lányod volt barátja cinkosa vagy! huu de ronda dolog.

a volt barátnak semmihez semmi köze-és tőled még kap valami bíztatást is?

és a lányod nagykorú igy normálisan kellene megbeszélni és nem érzelnileg zsarolni és idegbeteggé tenni.egy olyan dologgal ami a világon a legtermészetesebb.

ne csinálj felesleges drámát ebből a másod.../meg rokon/ meg ismerős blablabla....az egész.

akkor is ismerős lenne ha a te gyerekkori barátnőd(ha van ilyen) fiával történt volna.akkor ez lenne a kifogásod.

ilyen módon beleszólni a lányod életébe és igy állni ehhez? nagyon nagyon elitélem.

de sok megértést nem várok ettől sem,hogy ide kiposztoltad-és rengetegen válaszoltak....mert aki ilyet tesz a gyerekével-attól nem várható el,hogy az itt leirtakat felfogja és megértse.



szegény lányod.

2014. szept. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/74 anonim válasza:

A gyermekednek meg kell bocsajtani!

Nincs mese , meg az Isten is megbocsajt annak aki megbanja a bunet.

2014. szept. 19. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/74 anonim válasza:

"Tegyétek mással amit szeretnétek, hogy veletek is tegyenek"

Mondta a Mester!


Szerintem képzeld magad a lányod helyébe és úgy ítélkezz!

Egyből elmegy tőle a kedved és már nem is hozott rád szégyent.

Mert amint Te ítélsz, majd úgy ítélnek feletted is, meg a rokonaid felett is.


Szeress és ne ítélkezz!


Ha úgy érzed vétkezett, bocsáss meg és ne rágódj rajta!

Villás Béla mondja megbocsátani úgy kell, hogy "meg sem történt!"


Gondolj a Tékozló fiú példázatára: Atyja nem nem vádakkal, hanem ölelő karokkal várta, mert a szeretet minden megbocsát.


Nem egymás tulajdonai vagyunk.


Mindenféle dogmák, előítéletek, szabályok, törvények, amik szemben állítanak, ítéletre késztetnek bennünket, feleslegesek, kártékonyak.


Aztán megosztanak, szembeállítanak végső kifejlete a háború. Ha ez neked akkora probléma, nézz keletre!


Nem az ember van a szombatért, hanem a szombat az emberért!

2014. szept. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/74 anonim válasza:
68%
Hát rokoni viszony, erkölcstelen. De a lányod könyörgöm, mindenképpen meg kell bocsátanod! Egyébként, ha ennyire gyenge a jellemed, hogy felnőtt létedre itt kérsz segítséget ilyen bizalmas kérdésben... Te tudod, de szerintem ez csöppet gáz. De visszatérve a lányodnak inkább magának kéne megbocsátania, maga ellen vétett inkább, mint a család ellen, ha nem is tudódik ki...
2014. szept. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/74 A kérdező kommentje:
A félreértések elkerülése végett: Azért írtam ki a kérdést, mert kíváncsi voltam, mások mit tennének ilyen helyzetben.
2014. szept. 21. 18:30
 69/74 Toga Aty válasza:
Mások sose tudták volna meg hogy ilyen dolog történt,mert mások nem terrorizálják a gyerekeiket,mert mi az ha nem terror hogy kutatnak,kikérdezik,nyomás hatására vallomást csikarnak ki belőle? Szerintem te folyamatosan kimeríted a családon belüli erőszak fogalmát. De fogadni merek hogy egy 300 fős kis belterjes faluban élsz.És a bajod hogy még nincs férjnél és hogy nem ment hozzá az első faszihoz,és mit szól ehhez a falú??Szegény 19 éves lány már vén asszony mert már nem szűz és ezt tudja mindenki,és nem kell így majd senkinek.Csak a falú végi Jóskának de az meg szegény..17.század,máglyára veled.
2014. szept. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/74 anonim ***** válasza:
36%

Látod, Kérdező, ez magyarország! Ezeknek van szavazati joga és szaporodnak! Mi lesz itt 20 év mulva! :(

Szerintem is beteges rokonnal összejönni!!!

2014. okt. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!