Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőtt Nők/Férfiak, akiket...

Felnőtt Nők/Férfiak, akiket vertek: milyen hatással volt az életetekre? Most hogyan éltek? Mivel sikerült túltenni magatokon?

Figyelt kérdés

én 23 éves nő vagyok.

7-14 éves koromig mindennapos verés (véresre, durván, kékre lilára) ért. Erről részletesen most nem mesélnék, inkább rátok vagyok kíváncsi.

Ki, hogyan dolgozta fel? milyen kapcsolatotok van azzal, aki fizikailag bántalmazott titeket? vagy ismertek ilyen embereket? mi a véleményetek róluk? együtt éreztek velük, vagy rájuk hagyjátok? minden érdekel ezzel kapcsolatban


Akiket nem vertek azoknak is érdekel a véleménye. Hogyha baráti körötökben tudtok ilyen embert mondani, ő hogy viselkedik? szoktatok segíteni neki? milyen módon?


szerintetek teljes értékű, mentálisan egészséges életet tudnak élni ezek az emberek valaha?


2014. okt. 6. 13:41
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
13%

Kiröhögött? Már ne haragudj, de egy öngyíkossági kísérletnek kö9vetkezményei vannak. Pszichiátriai kezelés.

Anyukád ott röhögött, amikor felelősségre vonták?

2014. okt. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
72%

Miért kell minden kérdéshez beírnia valakinek, hogy kamu? Erre izgul otthon a gép előtt? Vagy miért, de tényleg?

11-es, ha meg tudod indokolni, hogy miért kamu szerinted ez a kérdés, akkor még azt mondom oké, de ha csak ennyit befirkantasz ide, akkor az fölösleges billentyűkoptatás volt...

2014. okt. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
70%
Te nem egy bántalmazott gyerek vagy, aki segítséget szeretne kérni?
2014. okt. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:

amikor látta, hogy megcsinálta, akkor röhögött.


nem kamu :(


ez borzalmas, hogy valaki leírja mit történt vele, és azt mondják neki, hogy kamu :( ezt nem gondoltam volna, hogy ezt írja valaki. Miért, ez ennyire ritka? azt hittem megtörtént pár emberrel hasonló dolog ezen az oldalon. Nem gondolom, hogy egyedi eset az enyém.

Legalábbis nincs mihez viszonyítsam ezt... lehet egyedi eset, de attól miért kamu?

2014. okt. 6. 14:14
 15/42 anonim ***** válasza:
25%

Őszintén sajnálom, h ez történt veled.Amennyiben ennyire tudatosan tudsz fölé emelkedni a dolgoknak, az nagyon dicséretes.Javasolnám, h édesanyád nélkül keres fel egy szakembert.Akár családsegítőben is.Mivel ezt a problémamegoldási módot láttad otthon egyedül, h vernek, 99 %, hogy Te is így akarod majd megoldani a gyerekeiddel, illetve egy újabb bántalmazóhoz fogsz ragaszkodni.

SZAKEMBER!!!! Sürgősen és emn GYIK-os tanácskéregetés.

2014. okt. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
12%
Ugyanazért, amit a hármas írt. Mindennap megvernek valakit, nem kér senkitől segítséget, tanár, szomszéd, rokon nem veszi észre, ha lilára verik.
2014. okt. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
74%

Csak mert páran mondták: igen, a szóbeli bántalmazás is bántalmazás, de a fizikai bántalmazás egyben lelki is.


(Engem nem vertek, de anyukámat igen.)

2014. okt. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy a kérdés kamu vagy nem, de azt simán el tudom képzelni, hogy senki nem veszi észre, vagy legalábbis senki nem vesz róla tudomást. Magyarországon a gyermekbántalmazás többé-kevésbé elfogadott, 10 évvel ezelőtt meg pláne az volt.

Férjemet gyerekkorában rendszeresen verte az apja, és három testvérét is. Az anyjuk tudott róla, mégsem tett ellene, tehát gyakorlatilag hallgatólag beleegyezett. Az egyik testvére felnőttként felelősségre vonta az anyát, hogy miért nem tett semmit. Erre azt mondta, hogy fontosabbnak tartotta, hogy a szülők között ne legyen ellentmondás, mert az megzavarhatja a gyerekeket. Valamint két másik rokontól is rendszeresen próbáltak segítséget kérni, de amikor elkezdték mondani sérelmeiket, akkor rögtön leintették őket azzal, hogy "értsétek meg apátokat, milyen nehéz neki".

A négy testvérből hárman teljesen egészséges életet élnek, családjuk van, egy testvér lett depressziós, és ő ezért a gyerekkori bántalmazást okolja. A másik három testvér viszonya az apával, ha nem is nagyon szoros, de rendben van, legalábbis most már, jó néhány év elmúltával.

2014. okt. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
76%

anyám vert mert alkoholista.

haragudtam mindenkire, egyértelmű volt, mégsem segitett senki.tovább megyek:13 rendőrségi ügyem volt(főleg szökdösés ami után elmondtam azért nem akarok haza menni mert vernek otthon stb.), mindig hazavittek. voltam a Robert Károly körúton lévő àtmeneti otthonban is, 2 hét után kiadtak ugyanúgy. 15 éves voltam mire sikerült "elvitetnem "magam gyermekotthonba.

azóta felnőttem, saját családom van.sajnos nehezen viselem az agressziót, ha mások kiabàlnak(pl veszekedés a közelemben), pànikba esek ami fizikai tünetekkel jár. a gyerekeimet túl féltem, járok pszichológushoz e miatt.szerencsére a férjem megértö, àtsegit a depressziós idöszakokon amik azért még elöfordulnak.

anyàmmal nem tartom a kapcsolatot mióta bekerültem, tusom hogy a kisebb testvéreim is bekerültek majd kikerüléskor visszatértek anyámhoz.

szerintem egy ponton túl nem lehet túl tenni magunkat, én 10-en éve próbálom.

2014. okt. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:

19-es, köszönöm a válaszod és hogy megosztottad velem ezt.


Hozzánk sokszor kijöttek a rendőrök, a szomszéd hívta ránk.. és azt mondták: sebek, foltok semmit nem mondok neki, idézem: ha majd vér fog folyni, foglalkozunk az üggyel. Vér nem folyt annyira, hogy érdekelje őket.

2014. okt. 6. 14:53
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!