Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőtt Nők/Férfiak, akiket...

Felnőtt Nők/Férfiak, akiket vertek: milyen hatással volt az életetekre? Most hogyan éltek? Mivel sikerült túltenni magatokon?

Figyelt kérdés

én 23 éves nő vagyok.

7-14 éves koromig mindennapos verés (véresre, durván, kékre lilára) ért. Erről részletesen most nem mesélnék, inkább rátok vagyok kíváncsi.

Ki, hogyan dolgozta fel? milyen kapcsolatotok van azzal, aki fizikailag bántalmazott titeket? vagy ismertek ilyen embereket? mi a véleményetek róluk? együtt éreztek velük, vagy rájuk hagyjátok? minden érdekel ezzel kapcsolatban


Akiket nem vertek azoknak is érdekel a véleménye. Hogyha baráti körötökben tudtok ilyen embert mondani, ő hogy viselkedik? szoktatok segíteni neki? milyen módon?


szerintetek teljes értékű, mentálisan egészséges életet tudnak élni ezek az emberek valaha?


2014. okt. 6. 13:41
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:

A gyerek mindig remél; ami könnyen megtréfálja az embert. A szülő szerepe egy igen mélyen kódolt, társadami "alapprogram" a srácok fejében, mintha a valóság mellett futna valami idealizált op.rendszer is a hardware-ben.


Mármint... nem is olyan régen nagyon nagy bajban voltam. Nem sikerült semmi: lerongyolódtam totálisan. Se pénzem, se melóm, ráadásul mindketten megbetegedtünk a párommal... egy fizetésből gyakorlatilag a küszöböt rágtuk. Nem tudom, hogy... mennyire ismerős ez a szituáció? Olyan időszakról beszélek, amikor bármit teszel, bármennyire akarod, bármit változtatsz a hozzáálláson / stratégiádon: mintha csak magad ellen dolgoznál (ma már hasznát veszem az éppen akkor haszontalan / hatástalan erőfeszítéseknek, mint például a tanulásnak). Így elég hamar eljutsz odáig, hogy már kitépnéd a mellkasodból annyira fáj a valóság... Nos; én a racionálisan választható megoldások közé felvettem a "befejezést" is és egy gyenge pillanatomban - egy smalltalk alkalmával - kiböktem. 3 hétig még smalltalk sem volt - a szerető szülő reagál a csemetéje bajára. A páromnak nem meséltem még soha el (nem is fogom), szerinte az addigi szülői mélységekig is erősen süllyedni kellett (mivel: amióta megy a szekerem, azóta a szüleim is megjelentek az életünkben) és nem szeretné Ő sem az esetleges unokák közelébe tudni őket.


Miért kértem segítséget akkor? Mert reméltem valami lelki / anyagi támogatást? Igen. Mintha kódolva lenne a kölkökbe a "szülő" intézménye... magam előtt szégyelem a legjobban.

Azóta túl vagyunk az anyagi krízisen és jó lett az életem (meg vagyok vele elégedve, van minden amit szeretnék). Ezzel jutottam el odáig, hogy nincs bocsánat és nem próbálok többé családot mímelni.

2014. okt. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim válasza:
Az egész életemre hatással volt az, ahogy a szüleim bántak velem, tanulmányok, magánélet, munka és emberi kapcsolatok. Én egy nagyon zárkózott és bizalmatlan ember lettem, és sajnos nem tudtam megbeszélni édesanyámmal azt, mit okozott a viselkedésével, sőt, ő teljesen normálisnak gondolta, amit tett, és még hálát is várt azért, hogy így felnevelt. Sok olyan embert ismerek, akik úgy bánnak a gyerekeikkel, ahogy a szüleim velem, és teljesen rendben is látják így a világot. Az én tapasztalatom pedig: sérült ember sérült embernek nem tud segíteni. Mindenki örülhet, ha a saját lelkét képes meggyógyítani.
2014. okt. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!