Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőtt Nők/Férfiak, akiket...

Felnőtt Nők/Férfiak, akiket vertek: milyen hatással volt az életetekre? Most hogyan éltek? Mivel sikerült túltenni magatokon?

Figyelt kérdés

én 23 éves nő vagyok.

7-14 éves koromig mindennapos verés (véresre, durván, kékre lilára) ért. Erről részletesen most nem mesélnék, inkább rátok vagyok kíváncsi.

Ki, hogyan dolgozta fel? milyen kapcsolatotok van azzal, aki fizikailag bántalmazott titeket? vagy ismertek ilyen embereket? mi a véleményetek róluk? együtt éreztek velük, vagy rájuk hagyjátok? minden érdekel ezzel kapcsolatban


Akiket nem vertek azoknak is érdekel a véleménye. Hogyha baráti körötökben tudtok ilyen embert mondani, ő hogy viselkedik? szoktatok segíteni neki? milyen módon?


szerintetek teljes értékű, mentálisan egészséges életet tudnak élni ezek az emberek valaha?


2014. okt. 6. 13:41
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:

szerintetek teljes értékű, mentálisan egészséges életet tudnak élni ezek az emberek valaha?


-szerintem nem. sajnos vannak dolgok amik egyszerűen nem tűnnek el.

pl: éjszaka nyugodtan aludni, tudvàn senki nem fog ugy kelteni hogy üt vàg mert részegen behalucinàlta hogy beszélgetsz valakivel.

hogy bàrmilyen ünnepség van, ahol ugye legalább egy pohár pezsgő lecsuszik a résztvevőknek, te meg keresed a menekülö okot, és inkább hazamész mint elviseld mert ugyis csak az járna a fejedbe mikor tör ki a 3.ik világháború aminek te vagy a célpontja.

2014. okt. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
20-voltam ismét a 22-es válaszommal.
2014. okt. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:

20-as csak most látom a válaszod.


Köszönöm, hogy névtelenül is leírtad ezeket. Mélységesen együtt érzek veled, sok erőt kívánok!


Szerintem se lehet túltenni magunkat egy pont után, de élhetünk normális emberként, csak belül leszünk megfosztva dolgoktól, amiket pótolni, soha senki nem tud már.. csak az anyukánk pótolhatná, de már késő. És ezt el kell fogadnunk.


Szerintem nem 99% az, hogy akit vertek, tovább viszi ezt a borzasztó megélést és máson is gyakorolni fogja.

Én egy túlaggódó anyaként tudom magam elképzelni, aki porcelánként kezelné a gyerekét/gyerekeit. Ez is egy borzasztó állapot, mindent tudatosan, odafigyeléssel lehet csak irányítani.

2014. okt. 6. 14:58
 24/42 anonim ***** válasza:
100%

hidd el az én esetem se jo. túl aggodom a dolgokat, ha a gyerekem esetleg sérülést szerez az iskolában, csak hülyét csinálok magambol annyira nem türöm az erőszakot. nem bírok szó nélkül elmenni ezek felett.a játszótéren a türelmetlen agressziv anyukáknak kiselöadàst tartok, miért ne rángassa le a gyerekét a csuzdàrol két pofon kiséretében amiért nem hallgatott rá a gyerek.(gondolhatod, ismét hülyét csinálok magambol).

viszont olyan is volt aki megkérdezte hogy csinálom, honnan van ennyi birka türelmem a gyerekhez.nagy vonalakban elmesélem hogy miért nem érdemes kezet emelni a gyerekre, egyáltalán nem azt a hatást éri el amit akar.főleg ha a jövőt nézzük.

2014. okt. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
100%

hatások:

önbizalomhiány

szociális fóbia, állandó pánik indokolatlan helyzetekben (a postástól is rettegek...)

depresszív hajlamok

egyre erősödő introvertáltság


feldolgozás: hosszú folyamat, állandó visszaesések, egyre mélyebbre kerülés (egyetem otthagyása utáni igen erős depresszív időszak, önsajnálat, pánik a jövő miatt stb.)


majd feleszmélés, hogy egy életem van, és azt élvezni akarom, így életmódváltás + férjem támogatásával (ami szintén "megalázó" érzés önmagam előtt elsősorban) újrakezdés


jelenleg aktívan keresek munkát, tanulok (és élvezem is), sportolok sokat, ez segít a mentális egészségem fenntartásában, meg persze erősebbé is tesz


húszas éveim közepén járok, a bántalmazó féllel évekkel ezelőtt megszakadt a kapcsolat, az volt az első lépés a gyógyulás felé, de aztán az általam elkövetett durva hibák nyitották végül is fel a szemem, és adták vissza az életkedvem/motivációmat (mert a húszas éveim elején annyira cél nélküli voltam, hogy csodálom, hogy nem haltam éhen, tényleg, két lábon járó hullának éreztem magam)

2014. okt. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:

sajnálom, hogy a segítőszándékra nem vevők az emberek. Mert ezzel nem őt kritizálod, hanem segítenél.. személyeskedésnek veszik, azt hiszik, hogy velük van bajod.


Nekem 2 oldalra billen a mérleg. Van, amikor úgy érzem, kicseszés volt ezt kapni az élettől, és legegyszerűbb lenne eltűnni a föld színéről. De van amikor úgy érzem, hogy emiatt fejlődtem lelkileg elég magasra.

Én már 3 éve szakemberhez járok, és nagyon gyorsan, nagyon sok dolgot sikerült előhozni, feldolgozni. Nagyon fontosnak tartja akivel beszélgetek, hogy fejlődni tudjak... emiatt, hogy lelkileg eléggé "érett vagyok" (persze gyakorin könnyű okoskodni ezt bárki mondhatja), nagyon sok embernek próbálok életben tanácsot adni...

DE: Ami nekem segített, amilyen útvonalon végig mentem és amikor.. az másnál nem feltétlen segítség.. senkinek nem szabad megmondani, mit csináljon. Ezt nehéz megállnom, de ezt is el kell fogadni. A sérült emberek akkor lépnek előre, amikor eljön az ideje...


Emlékszem, amikor engem vertek, hogy viselkedtem.. mindenki azt mondta, hogy semmire nem vagyok jó... és buta vagyok.


írtam korábban, hogy rajzoltam, ezzel nyugtattam magam. Alkalmazott grafikusként dolgozom...


bármit elérhet az, akiben benne van a hajtóerő: mindig is azt mondtam magamnak legbelül, hogy nem ez lesz a végzetem és a sorsom, hogy más bánt, megaláz. Egy nagyon tip-top nő akartam lenni, aki biztos az életében, aki tudja hova tart.


Nem mindent, sok mindent nem sikerült még megvalósítani, de annak nagyon örülök, hogy lelkileg intelligensebb vagyok egyeseknél.. nagyon empatikus vagyok, és ha tanácsot kérnek én azt szívesen fogadom.

2014. okt. 6. 15:20
 27/42 A kérdező kommentje:

örülök, hogy végre komolyan veszik a kérdést az emberek!


Mindenkinek, aki ennyire nyitott volt köszönöm szépen a kommenteket!


Sokszor érzem, hogy teljesen egyedül vagyok olyan téren, hogy belül mit érzek.. de ezek szerint nem. Persze ennek nem örülök.. meg se kellett volna ezeknek történnie.


De még mindig azt tudom mondani: aki ezeket elkezdi megélni, átdolgozni, sikerül erőre kapni abból egy nagyon empatikus, csupa szív ember lesz. Legalább én így gondolom, hogy meg lesz a gyümölcse :)

2014. okt. 6. 15:27
 28/42 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az anyám volt egy pszichopata barom. Rendszeresen megrúgdosott és megvert mindenért, aztán még nekem kellett bocsánatért esedeznem (néha nem is tudtam, hogy miért... hazaértem a suliból és bummm!) és hallgatnom ahogyan apámnak - fennhangon - szaroz engem órákig. Kifelé nyájas és kedves volt mindenkivel, de engem (és az életet apámmal) utált. Soha nem vitt sehová; gyakorlatilag, a veréseken kívül nincs róla emlékem. A faterom egy papucsállatka volt és az is maradt.


12 éve elköltöztem; azóta idegenként kezelnek (hetente / kéthetente 2-3 perc udvariassági duma). Ennyike.

Az a fura, hogy akkoriban felnéztem apámra és nem értettem, hogy miért nevezi a kisváros gyagyásnak / kreténnek. Ma már értem (nem csak a családon belüli szerepe, hanem még sok egyéb apróság miatt).


Nem vagyok mentálisan egyben; sőt, egy 0 vagyok. Papírjaim vannak, elitek (magam finanszíroztam), szóval tanulni tudok, de stressz hatására azonnal összeomlok fejben és szóban nem tudom kikommunikálni a tudásom (írásban igen). Szóval; ez van velem.

2014. okt. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:

- nem dolgoztam fel

- édesapámmal ennek ellenére jó a kapcsolatom, próbálom nem tudomásul venni, mintha meg sem történt volna. Tegyük hozzá, hogy nálam ez kb. 4-8 éves koromig tartott, annyira nem emlékszem belőle, csak egy pár erőteljes érzelemre, esetre, a fájdalomra, félelemre. Nem is akarok rá jobban emlékezni.

- a véleményem az, hogy ha nem a saját apám lenne, néha, amikor dühös, elkeseredett vagyok, meg tudnám fojtani egy kanál vízben, és sajnos szó szerint.


A hatásai nálam: düh-és pánikrohamok, teljesítési kényszer, kisebbségi komplexus, öngyilkossági kísérletek, depresszió, szorongás, emberektől és kommunikációtól való félelem.


Mióta elköltöztem (18 évesen rögtön) sokkal egészségesebb, normálisabb életet tudok élni, mint korábban. A stresszhelyzetek viszont most is sokszor kihozzák belőlem a pánikot, szorongást, félelmet, de egyre jobban meg tudok velük birkózni.


Szerintem ha megfelelő, támogató környezetbe kerül később az ember, akkor feldolgozható annyira, hogy együtt lehet ezzel élni, de a teljes, mentálisan egészséges élet szerintem lehetetlen - nem hiszem, hogy azokat a rossz beidegződéseket, amiket a fenyítés okozott, el lehet tüntetni vagy meg lehet változtatni, ha éveken át azzal nőtt fel az ember.

2014. okt. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:

Igen. Egyetértek azzal, hogy teljesen kigyógyulni ebből nem lehet. Sok minden múlhat a szülőn is, persze, hogy próbálja-e felnőtt korban tompítani az emlékeket és közelebb hozni a családtagokat egymáshoz; de nem ez a jellemző. Szerintem. Az enyémek zavarodottak; szerintem teljesen természetesenke veszik, hogy az a 12-14 év terror el van felejtve, ők tökéletesek és nem hibáztak.


A szüleimet utálom... igazából sajnálom. Nem akarok családot velük soha többé. Hetente / kéthetente rövid udvariassági beszélgetést (max. 5 perc) tartunk.

2014. okt. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!