Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetel milyen megoldas...

Szerintetel milyen megoldas ez a zsebpenz dolog?

Figyelt kérdés

Havonta kellene 3000 Ft zsebpenzt kapjak a szuleimtol, de rengetegszer kerem, nem adjak ide. Oszinte leszek, soha nem alltunk anyagilag rosszul, megis egyszeruen nem akarnak penzt adni. Es nagyon fura, hogy netalantan ba megadjak azzal jonnek, hogy ne koltsem el.

Ebbol a penzbol kellene vegyem a ruhaimat, cipoimet, konyveimet, amiket szerdtnek olvasni, sminkcuccokat, ebbol kellene menjek bulizni, pizzazni... Nem ertem, hogy miert van ez igy, mas akkor kap penzt, amikor szuksege van ra, nem havi 3000 Fttal kiutik a szemet.

Lehet, hogy sok ruham van, de ha szuksegem van valamilyen ruhara, mert megtetszett, divatos, honapokat kell varjak, hogy meg tudjam vegre venni.

dolgozni nem engednek, szigoruan megtiltottak, penzt, amit kaptam a rokonoktol meg nem adjak nekem...

20L


2014. okt. 29. 09:13
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
91%

Jézusom. Fel nem tudom fogni, hogy miért kell 20 évesnek még zsebpénz, pedig ugyanennyi idős vagyok, lány, tanulok egy fizetős fősulin (mert nálunk nincs állami), de így is minden lehetőséget megragadok, hogy pénzt keressek.

Vannak otthoni munkák, amit neten lehet végezni, ezt el lehet titkolni. Bár épeszű szülő nem tudom, miért tiltja a felnőtt gyerekét a munkától.

Amúgy 3000 Ft te is tudod, hogy semmire sem elég.


Kicsit hasonlítasz az egyik barátnőmre, hasonlóak a szülei, de persze semmit se lép előrébb az életben, egy helyben toporog, siránkozik, hagyja, hogy teljesen elhülyítsék.

2014. okt. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

mi az hogy megtiltják hogy dolgozz?

ha találtál valami helyet, mondd el nekik hogy hova mész. ha mondják hogy nem mehetsz dolgozni, de mondd meg, hogy vágysz ruhákra, vagy új holmikra. nem várod el hogy ők fizessék, és nem is fizetnék ugye.

ezért magadnak kell megteremteni rá az anyagiakat. ha nem tetszik nekik hogy dolgoznál az az ő dolguk, nem tithatják meg!!!

a rokonoknak meg mondd el, hogy ne adjanak pénzt, mert a szüleid nem adják oda neked. mondjuk érdekes, miért nem neked adják oda közvetlenül?

de legyél kicsit önálló! ennyi idősen már nem kötelességük adniuk neked zsebpénzt.

én 18éves korom óta dolgoztam amint tudtam, szünetekben vagy hétvégén. amikor megszorultam, pl nem maradt télikabátra pénzem, akkor kisegítettek ők vagy a párom.

de nem vártam el hogy mindent ők fizessenek.

de komolyan mondom hogy nevetséges hogy megtiltják hogy ne dolgozz..

2014. okt. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
93%

Bocs, már az első mondaton fennakadtam. Mi az, hogy kellene?

Ha szükséged van valami ruhára akkor biztosan adnak rá pénzt. Csak azért mert éppen divatod, és szeretnéd, én sem biztos, hogy adnék rá pénzt, ha mellette van 300 másik, amit felvehetnél.

HA 20 éves vagy, és nem tetszik valami, fogd magad, és költözz el.

2014. okt. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
22%
Ahhahhhah így legyen ötösöm a lottón :D Tudtam h mindenki a munkával jön. Sztetek ha még iskolába jár akkor nem a szülőnek kellene eltartania?! Még ennyi fässzopót...
2014. okt. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
0%
11-es. Igen te fizetősre jársz nem kapsz zsebpénzt és eltartod magad. Hát hogyne persze anyukám. Egy 20 évesnek minek zsebpénz? Azért mert tanul és neki is kell az "önállóság". Én, amikor itthon tanultam akkor is kaptam zsebpénz és mellette nem volt büdös a munka minden nyáron dolgoztam hol itt hol ott. És még most is kapom a "zsebpénzt" bár mondhatnám támogatásnek mert a gyerekeknek jár a zsebpénz, engem támogatnak, hogy fizessem a koleszt, a kajámat és stb. Emellett nyílván nem árt dolgozni, hogy lássák az önállóságot is, emellett már csak saját magam miatt is, mert sosem volt büdös a munka. De ezek az álszent emberek, mint te, hogy te neked nem adnak zsebpénzt stb..... oda ne rohanjak. Kérdező te meg állj a sarkadra 3000 ft hetente is kevés lenne nem, hogy havonta. Menj el dolgozni ha megteheted, ha enm akkor meg beszéld meg a szüleiddel ezt a pénzmizériát.
2014. okt. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
41%
14-es jogos csak nem ilyen "köcsög" módján kéne előadni. :D
2014. okt. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

14-es, de igen, ha megtennék hogy támogatják, de ahogy látod a kérdésben is, nem teszik.

Ezért javasolja mindenki neki a munkát, mivel a szüleire nem hat az hogy nem elég neki az a 3000 forint. Tehát vagy megelégszik azzal amit kap, vagy igen is vállaljon havonta pár alkalmi munkát és meg tud venni magának pár dolgot. Vagy akkor te mit javasolnál kedves 14-es?

2014. okt. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

"Kedves" 14-es.

A szülőnek 18 éves koráig kötelessége eltartani, utána nem.

Akár hiszed, akár nem, vannak itt olyan emberek is, akik nem csak iskolába járnak ÉS dolgoznak, hanem (mostfigyelj!) még háztartást is vezetnek és gyereket is nevelnek.

2014. okt. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Mi az hogy nem engednek dolgozni? És miért engedelmeskedsz nekik? Mit fognak tenni veled, ha elmész dolgozni? Kiraknak otthonról? Azzal csak jól járnál, legalább nem kéne ilyen értelmetlen szabályoknak fejet hajtanod. Nem olyan nagy dolog, csomóan dolgoznak suli mellett. Ha csak mellékállásban is, de 3000 ftot naponta is meg tudsz keresni. Amúgy havi 3000 ft semmire nem elég, nem tudom hogy számoltad ki hogy abból ruhákat, kozmetikumokat veszel és még bulizni is tusz.

Meg ezt se értem, miért kéne havi 3000 ftot kapjál tőlük. Ez honnan jött? Állj a sarkadra, mert semmi sem lesz belőled. Nem mondom hogy azonnal költözz el és tartsd el magad hisz az suli mellett tényleg lehetetlen, de igenis tessék keresni valami kis fusimunkát, amiből ellehetsz. Nem értem miért nem engedik a szüleid. Meg egyáltalán miért kell az engedélyük? Ha meg is tudják, nem hiszem hogy kiraknak otthonról. Esetleg balhéznak kicsit hogy tanulás helyett dolgozol, de akkor meg megmondod nekik hogy nem akarsz rajtuk élősködni, aztán majd lenyugszanak.

2014. okt. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

Megtiltottak, azt mondtak, ha elmegyek dolgozni egyetem mellett, ok egy forintot nem fognak adni. Es ahhoz, hogy en sajat erombol jarjam azt az egyetemet, amit lenyegeben ok akarnak se kedvem, se erom!

Ilyen egyszeru.

2014. okt. 29. 10:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!