Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetel milyen megoldas...

Szerintetel milyen megoldas ez a zsebpenz dolog?

Figyelt kérdés

Havonta kellene 3000 Ft zsebpenzt kapjak a szuleimtol, de rengetegszer kerem, nem adjak ide. Oszinte leszek, soha nem alltunk anyagilag rosszul, megis egyszeruen nem akarnak penzt adni. Es nagyon fura, hogy netalantan ba megadjak azzal jonnek, hogy ne koltsem el.

Ebbol a penzbol kellene vegyem a ruhaimat, cipoimet, konyveimet, amiket szerdtnek olvasni, sminkcuccokat, ebbol kellene menjek bulizni, pizzazni... Nem ertem, hogy miert van ez igy, mas akkor kap penzt, amikor szuksege van ra, nem havi 3000 Fttal kiutik a szemet.

Lehet, hogy sok ruham van, de ha szuksegem van valamilyen ruhara, mert megtetszett, divatos, honapokat kell varjak, hogy meg tudjam vegre venni.

dolgozni nem engednek, szigoruan megtiltottak, penzt, amit kaptam a rokonoktol meg nem adjak nekem...

20L


2014. okt. 29. 09:13
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Eurot adnak a rokonok, vagy dollart. Nekem adjak, de azt mondtak, hogy megveszik tolem. Olyan 25.000Ft-ot kellett volna adjanak. Mondtak, hogy adjam a penzt, es hozzak a forintot, majd semmit nem kaptam belole, most nincs idejuk, mas dolguk van, majd adjak...

Es nem szeretnem,, hogy most mindenki elkezdjen nekem itt okoskodni, hogy miert adtam oda, mig nem adtak a penzt, miert nem valtattam be massal...

AMugy meg jo lenne, ha a kerdesre koncentralnank, es nem irna nekem sok emberke itt litaniat, olyasmirol, aminek nem sok koze van a kerdesemhez!!!

2014. okt. 29. 10:45
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
ha jol ertem most se adnak penzt. akkor? csak te jarnal jol ha vallalnal diakmunkat. 4-5ora alatt kijonne a 3000.
2014. okt. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

csak ugy csinald hogy nehogy kivegyek a szuleid a penzt a bankszamladrol. amit keresnel. amilyen suttyok kitelne toluk.

de hidd el sokkal konnyebb lenne ugy az eleted, ha nem kene 3000forintokert konyorognod hetekig, hanem tudnad hogy te dolgoztal erte,arra koltened amire jol esik.

2014. okt. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Ha elmész dolgozni akkor egy forintot nem fognak adni? Mért eddig adtak?
2014. okt. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

"11-es. Igen te fizetősre jársz nem kapsz zsebpénzt és eltartod magad. Hát hogyne persze anyukám."


"Anyukám", látszik, hogy olvasni nem tudsz, sok értelme volt a tanulmányaidnak.

Nem tartom el magam, mivel otthon lakom, de képzeld, baromira nem lenne képem kuncsorogni, hogy anyuci, adjál már légyszí egy kis pénzt, mert moziba szeretnék mennék. Anyu, adjál már egy kis pénzt, mert meg akarok venni egy rúzst.

Tipikusan az a kölök lehettél, aki valami hülyeséget tanul egy büfészakon, bejár melegedni az egyetemre, mert 260 ponttal végre bejutott a felsőoktatásba, de azért elvárja, hogy otthon anyuka süsse neki a rántotthúst, mire hazaér, hétvégén meg adja a pénzt bulikára. Mérhetetlenül szánalmasnak érzem az ilyen embereket, ráfogják a sulira az életképtelenségüket, miközben még a leghülyébb gyereket is felveszik valahova dolgozni. Az más, ha valaki otthon lakik és főznek rá, ugyanúgy él, mint addig, de azért ennyi idősen erőltesse már meg magát és ne a zsebpénzért sírjon, mint egy óvodás.

Lehet féltékenykedni, de én nem rinyálok, ha kapok egy projektet, amiből 10 ezret tudok keresni pár óra alatt, inkább végigcsinálom legjobb tudásom szerint, fentmaradok éjszaka stb, aztán elmegyek venni magamnak egy cipőt. Csak hát ugye, aki hülyeséget tanul, meg elvan, mint a befőtt, az ne csodálkozzon, ha 20 évesen zsebpénzt kell kérnie.

2014. okt. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, hogy ezt mondom de nagyon onallotlan vagy.. en is 20 eves es mar egyedul elek, a sajat penzembol veszek mindent, amire szuksegem van. Allj a sarkadra basszus, es mondd meg, hogy szinte felnott ember vagy szabad akarattal, es elmesz dolgozni...ennyi.
2014. okt. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Menj el dolgozni, ha nem adnak pénzt úgyis mindegy mi miatt nem adják. Az eurot meg váltsd be saját magad így nem tudják elvenni.Egyébként a hozzád hasonlóakat nem tudom megérteni, én is tanultam egyetemen, nappalin, dolgozni nem tudtam volna mellette de legalább igyekeztem hogy jó tanulmányi eredményem legyen és kapjak ösztöndíjat, így abból vettem ruhákat meg abból szórakoztam.
2014. okt. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

És, ha ilyen szerencsétlen vagy 20 éves létedre, akkor mégis, mit vársz tőlünk?

Egy életképtelen csődtömegnek nem lehet segíteni.


Megoldás: ha amúgy is utálod, amit tanulsz, akkor azt otthagyod.

Elmész dolgozni.

Amit kapsz pénzt, azt nem adod oda, hanem beváltod te magad.

Elköltözöl.


Ennyi. Erre mást vagy többet nem lehet mondani, és kár rád időt pazarolni, mert csak kifogásaid vannak.

Biztos, hogy 20 éves vagy, nem 12 véletlenül...?

2014. okt. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

El sem tudok képzelni egy ilyesfajta életet...

Nincs valami még a háttérben, amit nem írtál le? (Akár csak azért, mert nem tartottad fontosnak vagy azért, mert nem akarod "kiadni" magad?

Ha nem adják oda azt a 3000 forintot se, akkor miből fedezed a napi kiadásaid (napközbeni étel, egy-egy "beülős" beszélgetés, utazási költség stb.) Ösztöndíjas vagy és abból?

Miért nem engedik hogy dolgozz? Mivel indokolják? Félnek, hogy akkor nem mész át valamiből? Most milyen eredményeid vannak?


Mindamellett, ha nincs semmi plusz információ a háttérben, és csak a leírtak alapján kellene dönteni, én azt mondanám (azzal együtt, hogy nekem aztán mindig első a család), vegyél fel diákhitelt, költözz be a koliba / albérletbe és menj el dolgozni!


Mert igaza volt annak, aki azt írta, a jelen helyzetben nem túl nagy fenyegetés, hogy ha elmennél dolgozni, nem támogatnának többé. A lakhatáson kívül (amit nem akarok alábecsülni), most sem támogatnak, sőt, megakadályoznak abban, hogy normális életet élj, és a jövőre nézve fontos tapasztalatokat szerezz. (Nem tudom leírni, hogy életem első munkahelyén mennyi mindent tanultam!)


Mondanám, hogy

- beszélj a szüleiddel, mondják meg, miért nem engednek dolgozni

- keress olyan munkát, ami láthatóan előnyt jelent diploma után, és ez talán hat a szüleidre (én diákmunkában 60% fordítással foglalkoztam, és a szüleim örültek, hogy így aktívan tartom a nyelvtudásom)

- próbálj nyáron dolgozni, azt talán nem tiltják, és tegyél félre belőle

- végső esetben vegyél fel diákhitelt (ezt gondolom, megteheted a szülei háta mögött is), viszont a visszafizetés diploma után nagy teher lesz, ha "csak" szórakozásra és nem lakhatásra kell, én ezt nem tenném

de igazából egyikről sem gondolom, hogy valóban megoldást jelentenek a problémádra...

2014. okt. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
0%

En havi 1000-et kapok , de ehhez se férek hozzá ...

irigyellek

2014. okt. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!