Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek hány évesen...

Szerintetek hány évesen ideális gyereket vállalni manapság?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy a körülmények adottak (munkahely, pénz, lakás, jó párkapcsolat).
2015. ápr. 9. 14:15
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 A kérdező kommentje:
Engem is 21 évesen szült az anyám, mégse nevelt föl rendesen. Ez nem azon múlik. Ezzel szemben a páromat 40x évesen szülte az anyja és ő is egészséges, ép elméjű, megfelelően fölnevelt ember lett. Az anyukája fiatalos, közel van a 70-hez, de ha ránéz valaki, állítaná, hogy max 55. Rohangál, aktív, fiatalos.
2015. ápr. 9. 14:49
 22/62 anonim ***** válasza:
90%

Olvasd el az itteni válaszokat:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__hazassag_..


Itt is pont így fognak egymásnak menni az emberek! Az "a" csoport veregeti a vállát hogy 30 alatt befejezte az egyetemet férjhez ment szült két gyereket és lekarrierastázza azt akinek nem ezt/így csinálta jah meg még feljebbvalónak is érzi magát. "b" csoport persze jönnek a karrieristák is (bár kevés)... "c" csoport aztán jönnek azok akik vért izzadnak hogy anyagilag és egészségileg is eljussanak abba a fázisba hogy gyereket tudjanak vállalni, nekik persze rosszul a esik az "a" csoport beszólogatása és a kettő egymásnak feszül!

A lényeg akkor vállaljon az ember lánya gyereket amikor a fenti körülményeken túl akar is! mert hiába van meg minden ha csak a társadalmi elvárások hatására szül gyereket megette a fene (a kapcsolatot is). Nyilván van biológiai is a világon, de mindent erre az egy lapra helyezni szüljek gyorsan juj mert 3 év múlva 30 leszek és akkor fúúú mi lesz nem baj hogy majd ételre se futja a kapcsolatom meg amúgy is ramaty a lényeg a gyerek. hát nem!!!

Szal a fentieken túl amikor mindketten akarják!

2015. ápr. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
88%

A pénz számít ebben az esetben, ha nincs normális fizetés legalább az egyik félnek, akkor nem lehet egyről a kettőre jutni, az ismeretségi körömben akad olyan aki 31 évesen otthon lakik, mert így tud csak spórolni, másképp nem tudna később külön költözni.


Másrészt teszem azt, aki nem örököl egy házat/lakást, annak több nehézséggel kell szembenéznie.


Ezért is születik kevesebb gyerek nálunk, mert van aki belátta hogy 90ezer ft-ból, vagy Ő fog élni, vagy a gyerek, mert mindkettőnek kevés ennyi lóvé.

2015. ápr. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
65%

"A legideálisabb az első szülni 20-25 év között, de 30 év fölött már nem egészséges. Régen normálisak voltak és szültek 20 éves korukra"


Persze, mert akkor màs dolguk se Volt ezen kivül.Nem vàlaszthattak a karrierépités meg a csalàd között, arrol, meg h vilàgot làssanak, nem is àlmodhattak.Muszàj Volt 20 évesen szülni.

2015. ápr. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 A kérdező kommentje:
nem gondoltam, hogy vitába torkollik a dolog. Igazából én csak arra voltam kíváncsi, hogy minden egyéb körítés (a saját történetem és hogy miért kérdezem) nélkül, teljesen tényszerűen ki-mit gondol, mikor érdemes babát vállalni.
2015. ápr. 9. 14:52
 26/62 anonim ***** válasza:
78%

" tényszerűen ki-mit gondol"

na ez az! hogy sokan nem akarják elfogadni hogy az ő nézőpontjukon kívül más is van illetve más is lehet helyes!

2015. ápr. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
33%

24: Ezt mégis honnét veszed... az egyiknek más dolga nem volt, a másik meg orvos volt, a harmadik vendéglős volt, a negyedik fényképész...

Mégis miből éltek szerinted?:)

2015. ápr. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 A kérdező kommentje:
Szerintem 24 arra gondolt, hogy pl az én anyámék idejében lehetett dolgozni a TSZ-nél, az iskolában, a tanácsházán, vagy az ABC-ben. Ezek egyikében se volt karrierlehetőség, mert kihalásos alapon működött és mindenhová meg volt a soron következő jelölt, már évekkel az aktuális nyugdíjazása előtt. Ezen kívül szórakozási lehetőség évente egyszer adódott az aug 20-i utcabálom, meg szórakozás a kertben kapával a kézben. Nem csoda, hogy huszon 1-2 évesen potyogtak a babák.
2015. ápr. 9. 15:09
 29/62 anonim ***** válasza:
100%
Amikor fejben is érett rá valaki, és ez nem életkor függvénye.
2015. ápr. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 A kérdező kommentje:
imádom az olyan válaszolókat, akik nem tudnak egy egyszerű kérdésre válaszolni... :)
2015. ápr. 9. 15:39
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!