Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek hány évesen...

Szerintetek hány évesen ideális gyereket vállalni manapság?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy a körülmények adottak (munkahely, pénz, lakás, jó párkapcsolat).
2015. ápr. 9. 14:15
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
24%

Ja, hát akinek az a fontos, hogy bulizzon, az ne is vállaljon gyereket. De azért nem kell általánosítani, nem mindenkinek ez az életcélja.

Én szerintem egész életemben 10szer voltam összesen "bulizni" ebben már a szalagavatóm, és a sajátomon kívül 3 esküvő is benne van. Mert kb. ennyire érdekel a dolog, hasznosabban is el tudom ütni az időt.

2015. ápr. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
100%

Most számoltam, a nagymamán 31, a nagypapám 33 volt, mikor a nagybátyám született. (Utána még két gyerek.)


Anyukám engem 21 évesen szült.


Szerintem semmi gond egyikkel sem. Azt, hogy a nagyszüleim milyen szülők voltak, én nem tudom, de normális a viszonyuk. Anyu pedig szuper volt mindig is, ő soha nem volt olyan, aki feljött volna a gyakorira, hogy most mit csináljon, ő csinálta volna, és csinálta is.


Korfüggő. 27 vagyok, és szerintem én kihagyom.

2015. ápr. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
28-35.
2015. ápr. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, tudod mit? 18-60 között bármikor, amikor adottak a feltételek (elsődlegesen az agyi érettség mindkét félnél egy időben...). :-) Manapság már olyan bravúrokat tud az orvostudomány, ami pár generációval korábban még elképzelhetetlen volt. Volt egy rokonom, aki egy betegséggel született, ami miatt nem lehetett gyereke, de ez csak akkor derült ki ténylegesen, mikor teherbe esett (a férjétől, szerették is volna), ezért nem volt más választása, csak az abortusz, manapság szerintem ma már azt is meg tudnák oldani, hogy az olyan betegségek ne okozzanak problémát gyerekvállalásnál. A várható élettartam is magasabb (háborúk sincsenek a térségünkben), szóval egy késői gyerek szülei is lehetnek még életükben nagyszülők, ugyanakkor bárki meghalhat fiatalon akár egy baleset következtében.

Szóval véleményem szerint az agyi érettség lenne a legfontosabb és elsődleges szempont, minden más ezután következik.

2015. ápr. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
5%

"Manapság már olyan bravúrokat tud az orvostudomány, ami pár generációval korábban még elképzelhetetlen volt."


Biztos jó poén lehet meddőségi centrumba járni, azért, mert adott illető elszórakozta a fiatalkorát...

2015. ápr. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
Mi történt itt, hogy a kérdésre teljesen értelmes válaszokat adók így le lettek pontozva?
2015. ápr. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
63%

Biologiailag egy no 21 eves koraban termeli a legtobb petesejtet, tehat biologiailag akkor tudja az ugymond legtokeletesebb geneket atadni...nyilvan a ferfitol is fugg, de a no ebben a korban tudja az ugymond legtokeletesebb gyereket vilagra hozni...


En 32 evesen szultem az ikreimet es egyaltalan nem erzem kesonek, sot! A huszas eveomben igyekeztem minel tobbet - nem pejorativ ertelemeben veve - elni, utazni, tanulni stb. Ezert nem erzem azt, h barmirol is lemaradtam volna. A huszas eveim szamomra arra szolgataltak, h tanuljak, utazzak es minel tobb dolgot megismerjek, amit csalad mellett mar nem lehet. Most van 2 csodalatos babam es soha nem fogok meg kesobb sem sohajtozni, h ezt+azt meg szerettem volna megtenni, de mar nem lehet :)

2015. ápr. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
100%

"24: Ezt mégis honnét veszed... az egyiknek más dolga nem volt, a másik meg orvos volt, a harmadik vendéglős volt, a negyedik fényképész...

Mégis miből éltek szerinted?:)"


Onnan veszem, hogy nagymamáink, dédmamáink korában még nem igazán volt divat a karrierépítés a nők számára.Voltak ilyen ritka esetek, de nem ez volt a jellemző.Az meg, hogy valaki vendéglős volt, vagy fényképész, nem összehasonlítható azzal, hogy manapság évek kemény munkájába telik, hogy valaki feljebb tornássza magát a ranglétrán egy cégnél.Én az ilyen jellegű karrierépítésre gondoltam.

2015. ápr. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
18%
És hogy miből éltek?A férjeik eltartották őket.
2015. ápr. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
51%
Látom itt sokan a nyugdíjas otthonban szülést tartják ideálisnak. Brrrrr!!!
2015. ápr. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!