Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek hány évesen...

Szerintetek hány évesen ideális gyereket vállalni manapság?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy a körülmények adottak (munkahely, pénz, lakás, jó párkapcsolat).
2015. ápr. 9. 14:15
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, minden ember más életkorban érik meg a gyerekvállalásra, és van, akinek soha nem lenne szabad gyereket vállalnia. Nem vagyunk egyformák. A gyerek érdekében ez az ideális, és nem egy társadalmilag meghatározott időintervallum.
2015. ápr. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
55%

28: Ja? Én az 1840-1945 közti évekre gondoltam.:)

akkor ugyanúgy kapitalizmus volt, mint most.

2015. ápr. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 A kérdező kommentje:

31: a kérdésemben írtam, hogy "Tegyük fel, a körülmények adottak", csak épp az utána következő felsorolásból kihagytam azt, hogy agyilag is érett emberekről beszélünk, mert úgy gondoltam, hogy egyértelmű kell, hogy legyen ez a tényező, ha már felmerül a kérdés. Nem biorobotok vagyunk, amiknek x évesen kötelezően fialni kell, hanem érző, értelmes emberek. Ha azt is beleírtam volna a kérdésbe, hogy "érzelmileg és lelkileg is érett emberek esetében", akkor meg az lenne a baj, hogy nincs oda írva, hogy lakás,vagy családi ház, pontosan mennyi nettót keres, hány éve van a munkahelyén, hány éve házasok és a többi?

Nagyon szépen kérem, aki nem tud egy közérthetően megfogalmazott kérdésre válaszolni, az ne tegye! Jó pár embernek sikerült megoldania ezt az egyszerű egyenletet, de ugye mindenhol kell 2-3 ember, aki csak az észt osztja és a nagy igazságokkal dobálózik, hogy "amikor megérett rá"... Nem ez volt a kérdés!

2015. ápr. 9. 16:06
 34/62 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom elképzelni, hogy 40 éves korom előtt legyen gyerekem

25F

2015. ápr. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor, amikor a leendő szülők késznek érzik rá magukat! Mindketten! Ha ez 25 évesen...vagy 35 évesen következik be, mindegy.
2015. ápr. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem egy nő esetében 20-30 éves kor között ideális elkezdeni a családalapítást. 25 éves korra már azért össze lehet hozni egy diplomát is. A probléma manapság az, hogy sok munka iszonyatosan alulfizetett ezért sok nő valóban a pénz hiánya miatt nem tud családot vállalni. Viszont az is igaz, hogy rengeteg nőt a bulin az alkoholon és a kefélésen kívül semmi sem érdekel. Ez az a típus, aki elvégez egy büfé-ruhatár szakot, majd még egyet, aztán harminc X évesen sír, hogy nincs mire gyereket szülnie. Persze, hogy nincs, hiszen sem értelmes diplomája sem értelmes munkája nincs, soha nem tanult és soha nem is dolgozott igazán, csak élte az édes életet.
2015. ápr. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem 27- 40 eves kor kozott.
2015. ápr. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 A kérdező kommentje:
32: azért szerintem messze nem lehet összehasonlítani azt a korszakot a maival. Ég és föld a kettő. Na meg az is nagyon nagy hatással van a szülőkor kitolásában, hogy manapság, ha akarsz se tudsz unatkozni. Az emberek rengeteget szórakoznak, ha megtehetik, minden félét kipróbálnak a pc játékoktól kezdve a síelésig, vagy bármilyen extrém sportokig és mellette a nagy többség bulizik égbe-világba, hogy élményeket gyűjtsön. Egyre több a lehetőség, egyre több az új hobbi, a családtervezés meg háttérbe szorul fiatal korban.
2015. ápr. 9. 16:12
 39/62 anonim ***** válasza:
14%
Anyáink is buliztak, csak akkor még nem attól volt jó egy buli, hogy csatakrészegre itták magukat.
2015. ápr. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 A kérdező kommentje:
Az én anyám is bulizott, de nem majd' minden hétvégén, hanem évente 2-3x és ebben a szilveszter is benne van. A kollégáim és barátaim nagy része majdnem minden héten beül valahová iszogatni, vagy elmegy táncolni. Szerintem, amíg az embereknek az számít, hogy legalább hetente-két hetente szórakozzanak a haverokkal, addig ne várjuk, hogy huszonéveik elején gyereket csináljanak, mint 20-30 évvel ezelőtt.
2015. ápr. 9. 16:25
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!